Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
niedziela, 28 kwietnia 2024 13:38

Pływacy ORKI LUBAŃ powrócili z medalami z zawodów w Czechach

Znakomicie rozpoczęli nowy sezon pływacki 2023/2024 młodzi pływacy UKS „ORKA” Lubań. Wystartowali w dwudniowych zawodach pływackich w Trutnovie w Czechach, gdzie zdobyli 5 medali!

Była to już 39 edycja prestiżowych zawodów pływackich „VELKA CENA MESTA TRUTNOVA 2023”, które co roku organizowane są u naszych południowych sąsiadów. Na cieszących się dużą popularnością zawodach na pływalni w Trutnovie wystartowało 25 czołowych klubów z Czech oraz dwa z Dolnego Śląska, a mianowicie  JUVENIA Wrocław oraz ORKA Lubań.

Lubański klub reprezentowało trzech zawodników: Michał DZIEDZIC, Hubert KOTLEWSKI oraz Filip MORYTO. Dla młodych pływaków Orki była to świetna okazja do sprawdzenia swojej formy i zmierzenia się na basenie z rówieśnikami z Czech. Mimo dużej konkurencji, lubańscy pływacy podołali wyzwaniu i osiągnęli świetnie wyniki!

W kategorii wiekowej 13-14 lat, znakomicie spisał się Michał DZIEDZIC, który wywalczył cztery medale:

• złoty medal na dystansie 100m stylem dowolnym
  • złoty medal na dystansie 100m stylem motylkowym
  • srebrny medal na dystansie 100m stylem klasycznym
  • brązowy medal na dystansie 200m stylem zmiennym

W najmłodszej kategorii wiekowej 11-12 lat, bardzo dobre starty zaliczył  Filip MORYTO, który wywalczył:

• srebrny medal na dystansie 100m stylem grzbietowym
  • 6 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym
  • 8 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym
  • 9 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym

Startujący w kategorii wiekowej 13-14 lat Hubert KOTLEWSKI zajął 25 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym oraz 26 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym.

Podopieczni trenera Adama Musiała kolejny raz udowadniają, że mimo trenowania poza Lubaniem, ich praca i wytrwałość dają efekty! Z utęsknieniem czekają na otwarcie basenu w Lubaniu.