czwartek, 9 maja 2024 00:33

Mecz w Prochowicach od początku układał się pod dyktando Łużyc

W 4 kolejce IV ligi dolnośląskiej Łużyce pewnie pokonały na wyjeździe Prochowiczankę Prochowice. Zespół Jacka Kanasa po 4 kolejkach ma 8 punktów i jeszcze nie zaznał goryczy porażki.

Mecz w Prochowicach od początku układał się pod dyktando Łużyc. Choć zaskakiwał brak w pierwszej jedenastce Urbaniaka i Bojdzińśkiego (obaj zaczęli na ławce), to zastępująca ich młodzież zdominowała przeciwnika i kreowała dużo sytuacji pod bramką Prochowiczanki. Na przerwę lubaniacy schodzili z minimalną przewagą, prowadząc 1:0 po bramce Kamila Kurianowicza w 23 minucie.

Po zmianie stron spotkanie nieco się wyrównało, ale kolejne bramki strzelał tylko zespół z Lubania. W 71 minucie Kurianowicz podwyższył na 2:0, a siedem minut później skompletował hat-tricka.

Kolejny mecz Łużyce rozegrają w sobotę o 11:00, a przeciwnikiem będzie Miedź II Legnica. Spotkanie z uwagi na trwający remont lubańskiego stadionu odbędzie się w Węglińcu.

Prochowiczanka Prochowice – Łużyce Lubań 0:3 (0:1)

Bramki: Kurianowicz (23, 71, 78)

Żółte kartki: Małek oraz Zachaczewski, Bojdziński, Wadziński
Sędziował: Oskar Hupało oraz Marcin Chodorowski i Dariusz Szott
Widzów: 200

Prochowiczanka: Czarnecki – Kuśnierz, Bartczak, Barysevich, Sowiński, Waksmundzki, Wójcik, Medyński, Małek, Malawski, Galas oraz Pedro, Radchenko, Ciupak, Gruś, Krzyżanowski, Luzan

Łużyce: Gąsiorowski – Chmielowiec, Buzała, Cieślak, Wadziński, Wrzesiński, Przybylski, Zachaczewski, Szpytma, Wojtak, Kurianowicz oraz Karwecki, Urbaniak, Bojdziński, Savenko, Yurchenko, Furmański