poniedziałek, 20 maja 2024 07:39

"Orka" znów wygrywa!

W ten weekend we Wrocławiu pływacy lubańskiej Orki wzięli udział w XXIV Memoriale Marka Petrusewicza, rekordzisty świata na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Nasi pływacy spisali się dosłownie na medal.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Bracia Robert i Rafał Kusto, reprezentujący nasz klub, zdobyli złoty i srebrny krążek w Wielkim Finale stylem klasycznym na 100 m, jedynej konkurencji na tych zawodach rozgrywanej w systemie eliminacji. Robert zajął także pierwsze miejsce płynąc 50 m i 100m stylem motylkowym. Ogółem klub UKS Orka Lubań zdobył III miejsce w statystyce medalowej, ustępując jedynie reprezentantom Łodzi i Wrocławia.

Trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej zajął, startując na 50 m stylem dowolnym, Torba Kacper. Na najwyższym stopniu podium w kategorii 13-latków, na 50 m stylem dowolnym, stanęła Rudek Wiktoria.

Nasz klub reprezentowali także: Wójcik Monika, Kolotliov Edwin, Lewkowski Patryk. Wszystkie wyniki zobaczyć możecie na oficjalnym funpage’u klubu UKS Orka Lubań na Facebook’u.

Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentującego zwycięstwo naszych pływaków.