Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Powiat Lubański. Absolutorium dla Zarządu Powiatu

Podczas ostatniej sesji Zarząd Powiatu Lubańskiego otrzymał od radnych powiatu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2022.
Powiat Lubański. Absolutorium dla Zarządu Powiatu

Przy podsumowaniu roku poprzedniego Starosta zwrócił uwagę na inwestycje drogowe, realizacje wielu projektów, również tych dotyczących bezpieczeństwa mieszkańców czy poprawy bazy edukacyjnej szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Lubański oraz dobre wyniki w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych.

Radni swoją decyzję podjęli po przedstawieniu informacji o podstawowych wskaźnikach wykonania powiatowego planu finansowego za miniony rok, przedstawieniu pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu.

Zanim jednak doszło do głosowania nad absolutorium, samorządowcy procedowali nad raportem o stanie Powiatu Lubańskiego, sprawozdaniem finansowym, sprawozdaniem z wykonania budżetu powiatu, informacją o stanie mienia Powiatu Lubańskiego za 2022 rok.

W zaprezentowanym Raporcie przedstawione zostały kluczowe zadania realizowane przez Zarząd w 2022 roku w obszarach, za które powiat jest odpowiedzialny na mocy ustaw i rozporządzeń. Raport obejmował podsumowanie działalności Zarządu Powiatu w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii oraz uchwał Rady Powiatu Lubańskiego.

- Ostatni rok był rokiem trudnym dla nas wszystkich. Dzięki Naszej współpracy udało się zrealizować budżet bardzo dobrze – nie ma deficytu, jest nadwyżka operacyjna, co pozwoliło w tym roku powiatowi lepiej funkcjonować. Gdy była taka potrzeba, byli Państwo zawsze do dyspozycji. Za tą gotowość i chęć współpracy oraz  docenienie realizowanych działań serdecznie dziękuję. Mamy świadomość, że jest to dla Nas zobowiązanie i motywacja, aby nadal ciężko pracować na rzecz powiatu. Słowa podziękowania kieruję również w stronę kierowników służb, staży i inspekcji, jednostek organizacyjnych i pracowników urzędu. Dzięki wspólnym działaniom, współpracy i zwykłemu sprzyjaniu sobie, pokazaliście Państwo, że wspólnie możemy działać na rzecz Powiatu Lubańskiego.  Mam nadzieje, że kolejny rok przyniesie równie dobre efekty - podkreślił Walery Czarnecki, starosta lubański.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ochroniarze 14.07.2023 09:47
Kim są te trzy karki z pierwszego zdjęcia? Tego w czerwonej czapeczce nie widać, ale dwójka obok prosto chyba z Zaremby. Może to lokalni biznesmeni - sprowadzają czy głosowane przebiega po "ich myśli" i zgodnie z ustaleniami.

Dorota 14.07.2023 09:23
Mam wrażenie że ci ludzie nie spacerują po mieście. Na mojej ulicy nie ma chodnika, ul.Slowackiego .Resztki jakieś asfaltu .Śmieci pełno.Mamy za to park w remoncie , nie wiem po co....

Andrzej 14.07.2023 14:08
Ja mam wrażenie, że nie tylko oni nie chodzą pieszo po mieście. Włodarze naszego miasta i straż miejska także - nikt nie widzi krzaków zajmujących połowy chodnika, śmieci leżących wszędzie, samochodów jeżdżących i parkujących tam gdzie jest zakaz ruchu, pracowników ZGIUK jeżdżących drogami jednokierunkowymi pod prąd itd. Za szyby samochodu wygląda to wszystko lepiej niż jest w rzeczywistości. A strażnikom rosną tylko d...py i brzuchy.

arek 13.07.2023 18:35
Czemu Ci ludzie wyglądają jak na procesie norymberskim?

Danielos 13.07.2023 14:43
Cyt. Przy podsumowaniu roku poprzedniego Starosta zwrócił uwagę na inwestycje drogowe, realizacje wielu projektów, również tych dotyczących bezpieczeństwa mieszkańców czy poprawy bazy edukacyjnej szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Lubański oraz dobre wyniki w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. ============= O drodze do Nowogrodźca via Radogoszcz i Nawojowi Łużycki hipokryta ani półgębkiem nie wspomniał. Chyba by dostał nieustającej czkawki i kicha z dalszych peanów.

xyz1 14.07.2023 13:38
To jest droga wojewódzka. Idąc twoim tokiem rozumowania powinieneś również mieć pretensje do starosty o to, że zdrowie ci nie dopisuje.

Kierowca 14.07.2023 15:22
Tak, wojewódzka. Tylko że nie wojewoda nią jeździ a mieszkańcy powiatu. Co władze powiatowe zrobiły aby zmobilizować województwo do remontu tej drogi?.

Jarek 13.07.2023 12:22
Bezpieczeństwo mieszkańców ?Dobry dowcip:https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2019-05-22/zaklad-miesny-pod-samymi-oknami/?fbclid=IwAR2rIOWLnVM_OKGNB5niuYORP2Tkj2Bo5OrFwooFe-9gtcYNi6H8zXhaCio

Huberto 13.07.2023 14:44
Szczególnie w obsadzie Policji, realizuje wytyczne PiS-żondu w porozumieniu z tym od granatnika.

zniesmaczony 14.07.2023 09:20
Bolek ,Lolek i Tola olszyńskiego samorządu od dawna nie ogarniają spraw bezpieczeństwa ,porządku i czystości w mieście.Trwanie przy władzy to jedyny cel ich działalności.

Reklama
Reklama
Zajęcia korekcyjne
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
LAWA
Koncert plenerowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: XyzTreść komentarza: Jak zagłosują na rafałka albo drugiego z popisu, na mentzena, to już dawno jesteśmy sprzedani... Taka prawda..Data dodania komentarza: 30.04.2025, 13:29Źródło komentarza: Wybory 2025. Na kogo zagłosują młodzi? I czy w ogóle chcą iść na wybory?Autor komentarza: Gryf IzerskiTreść komentarza: Pijemy coli coli , Glin I inne dodatki w wodzie pitnej. Rolek nas truł latami i Edzia robi to samo. Złotówki nie wydała na poprawę jakości wody pitnej przez ro swojego urzedowania . Pani burmistrz nie informuje nas o niezdatnosci wody pitnej do spożycia. I to jest jej największe przewinienie. Może eluban zapyta w lubańskim sanepidzie o tegoroczne mandaty dla gminy ? To jest temat , o którym warto napisać .Data dodania komentarza: 30.04.2025, 13:21Źródło komentarza: Mieszkańcy zdecydują o przyszłości burmistrz. Referendum 15 czerwcaAutor komentarza: Masz duże mieszkanieTreść komentarza: Czy to prawda, że trzaskająca radna Marlena ma zamiar wziąść pod swój dach migrantów i innych inżynierów, których jej kandydat w ramach solidarności z UE wprowadzi masowo do Polski?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 13:03Źródło komentarza: W Lubaniu drożej, bo krócej. W Zgorzelcu kwadrans za darmoAutor komentarza: SłowianieTreść komentarza: Może dość ogłupiania ludzi my mamy oczy uszy i widzimy co się dzieje w Polsce i w Europie.STOP umowie merkosur niszczącej nasze rolnictwo, STOP zielonej propagandzie, STOP imigrantom obcych kulturowo wwożonym przez niemcow do Polski, STOP ośrodkom dla imigrantów obcych kulturowo. STOP przyzwoleniu mordowania nienarodzonych dzieci.Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:54Źródło komentarza: Mieszkańcy zdecydują o przyszłości burmistrz. Referendum 15 czerwca
ReklamaPowiat Lubań
Reklama