czwartek, 9 maja 2024 16:59

Dwa złote medale pływaka Orki Lubań na zawodach we Wrocławiu!

Zawodnicy UKS Orka Lubań kolejny raz pokazali wysoką formę w rywalizacji na basenie. Bardzo udanie zakończyli starty podczas Dolnośląskiej Ligi Pływackiej "Swimmania" wracając z dwoma złotymi medalami!

Podczas zawodów, które odbyły się 16 kwietnia na pływalni „Orbita” we Wrocławiu, nasz klub reprezentowali: Michał DZIEDZIC, Hubert KOTLEWSKI oraz Filip MORYTO.

W trzeciej już edycji Dolnośląskiej Ligi Pływackiej sezonu 2022/2023 wystartowało 533 zawodników z 24 klubów pływackich. Wśród tak dużej konkurencji młodzi pływacy Orki pokazali się z bardzo dobrej strony!

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Michał DZIEDZIC, który w swojej kategorii wiekowej 14-latków wywalczył dwa złote medale! Nasz pływak okazał się najszybszym zawodnikiem na dystansie 100m stylem dowolnym oraz uzyskał najlepszy czas wśród zawodników rywalizujących na dystansie 200 m stylem dowolnym!

W rywalizacji 13-latków bardzo dobrze spisał się Hubert KOTLEWSKI, który  uplasował się na 5 miejscu na dystansie 100m stylem dowolnym oraz zajął 19 miejsce w gronie 51 zawodników startujących na dystansie 200m stylem dowolnym.

Na pochwałę zasłużył również najmłodszy reprezentant Orki Filip MORYTO rywalizujący w kategorii 11-latków, który zajął wysokie 4 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym oraz 8 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym.

Trenujący na co dzień na basenie w Osiecznicy zawodnicy Orki Lubań kolejny raz udowadniają, że ich praca przynosi bardzo dobre efekty!

Brawa i gratulacje dla lubańskich pływaków i ich trenera!