środa, 8 maja 2024 09:06

Sukcesy zawodniczki KS Samuraj

Młoda wojowniczka Julia Budzińska, która w Plebiscycie Sportowiec Roku Miasta Lubań 2023 zajęła drugie miejsce, nie spoczywa na laurach.

W ostatnim czasie terminarz turniejowy obfitował w dużą ilość imprez sportowych. Julia Budzińska, która jest zawodniczką Klubu Sportowego Samuraj Lubań ostanie dwa weekendy spędziła na turniejach, reprezentując nasz region na arenie międzynarodowej i ogólnopolskiej.

Zawodniczka 25 marca uczestniczyła w międzynarodowych zawodach Arashi Cup w Lubinie. W turnieju uczestniczyło 398 zawodników, w 614 osobo / konkurencji. Reprezentantka naszego miasta po stoczeniu dziewięciu ciężkich walk, które w większości wygrała, wywalczyła II miejsce (srebrny medal) w konkurencji Kumite indywidualne dziewcząt w swojej kategorii wiekowej, a także III miejsce (brązowy medal) w Kumite indywidualne dziewcząt w wyższej kategorii wiekowej, co oznacza, że walczyła z dziewczętami starszymi i bardziej doświadczonymi od siebie.

Kolejny tydzień, kolejne starcia. 1 kwietnia Julka pojechała zdobywać Wielkopolskę i kraj na ogólnopolskich zawodach UKEMI CUP w Kobylinie. W turniej wzięło udział 347 zawodników z całego kraju i jeden z Ukrainy, z 29 klubów karate.
Wojowniczka przechodząc eliminacje i walki turniejowe stoczyła dziesięć walk, większość wygrywając, co pozwoliło jej walczyć w finałach. Ostatecznie Julia zajęła III miejsce w Kumite indywidualnym dziewcząt w swojej kategorii wiekowej oraz ocierając się o podium zdobyła 5 miejsce w Kumite indywidualnym dziewcząt w wyższej kategorii wiekowej.

Julia, a także jej trenerzy Tomasz Podbucki i Jacek Jaworski nie zamierzają zwalniać tempa i już szykują się na kolejne starcia turniejowe, które odbędą się jeszcze w kwietniu.