Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 9 maja 2024 00:47

Skandal podczas meczu w Piechowicach. Sędzia uderzony w twarz

Skandaliczne zachowanie piłkarza Czarnych Strzyżowiec, który w końcówce meczu A-klasy z miejscową Lechią uderzył sędziego, było przyczyną przerwania zawodów.
  • Źródło: 24jgora.pl

Autor: Obraz Tania Dimas z Pixabay

W 86. minucie spotkania zawodnik, przy stanie 2:0 dla gospodarzy, zawodnik Czarnych Strzyżowiec, naruszył nietykalność sędziego. Krewki zawodnik interweniował u sędziego w sprawie żółtej kartki, którą otrzymał jego kolega z drużyny. Gdy nic nie wskórał odepchnął arbitra za co sam zobaczył czerwoną kartkę. Kolor kartonika musiał podziałać na niego jak płachta na byka bowiem w furii uderzył sędziego. Mecz został przerwany, a pozostali zawodnicy starali się uspokoić agresora. Teraz piłkarz - bokser, może się spodziewać dotkliwych kar w związku ze swoim chuligańskim wybrykiem.

Oświadczenie Zarządu Kolegium Sędziów Jelenia Góra:

Podczas meczu A-klasy pomiędzy Lechią Piechowice, a Czarnymi Strzyżowiec doszło do naruszenia nietykalności sędziego głównego Mirosława Postępskiego. Prowadzący zawody został uderzony dwukrotnie w okolice twarzy przez jednego z zawodników Czarnych Strzyżowiec. W 86 minucie zawody zostały przerwane w związku z zaistniałą sytuacją.
O całym zajściu został poinformowany przewodniczący KS DZPN, który zapewnił pomoc prawną, a sprawa zostanie zgłoszona do sądu z powództwa cywilnego przeciw winnemu zawodnikowi. Pokrzywdzony sędzia poddał się obdukcji oraz zgłosił sprawę na Policję.

Rzecznik Prasowy KS Jelenia Góra -  Michał Niemirski

Skandal podczas piłkarskiego meczu w Piechowicach. Sędzia uderzony w twarz przez piłkarza.