Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
niedziela, 2 października 2022 04:56
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Szczęście, że nie ma ofiar. Potrącenie na Kolejowej w Lubaniu [AKTUALIZACJA]

Szczęście, że nie ma ofiar, bo miejsce i godzina o której doszło do zdarzenia powodowały, że mogło być o wiele gorzej. Jedna osoba poszkodowana, zniszczone auto i rozbite betonowe kręgi składowane na chodniku. To efekt krótkiej i dynamicznej jazdy kierowcy sportowego Hyundaia.
Szczęście, że nie ma ofiar. Potrącenie na Kolejowej w Lubaniu [AKTUALIZACJA]
Autor: Zdjęcia Czytelnika i eLuban.pl
Oceń

Na ulicy Kolejowej i Jeleniogórskiej, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie dużej fabryki, trwa właśnie przebudowa. Na drodze pełno jest dziur po sfrezowanym asfalcie, a chodnikiem pracownicy fabryki idą z nocnej zmiany. Dziś rano, po 6. kierowca Hyundaia Coupe wyjechał z zakładowego parkingu i po przejechaniu niecałych 100 metrów stracił kontrolę nad autem.

Rozpędzone auto wypadło z drogi, przeskoczyło chodnik i uderzyło w słupek ogrodzenia znajdującej się tam posesji. Impet z jakim poruszało się auto obróciło je jeszcze o 180 stopni i samochód tyłem uderzył w składowane na chodniku betonowe kręgi, rozbijając dwa z nich.

W tym czasie i miejscu na chodniku znajdowała się kobieta, którą rozpędzony samochód w pewnym momencie musiał uderzyć. Gdy auto się zatrzymało, poszkodowana leżała na podjeździe posesji. Świadkowie zdarzenia wezwali służby ratunkowe i udzielili jej pomocy. Kobieta miała doznać urazu nogi, ale cały czas była przytomna.

Jako pierwsi na miejsce zdarzenia dojechali strażacy PSP w Lubaniu i zajęli się poszkodowaną do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, według świadków spotkanych na miejscu ten jechał z Leśnej i pojawił się na miejscu jako ostatni.

Kobieta została przewieziona do szpitala, a kierowcę do policyjnego auta zaprosili policjanci i tam oczekiwał na opinię lekarzy, jak zostanie zakwalifikowane zdarzenie. Oboje - kierowca i poszkodowana to obywatele Ukrainy.

Aktualizacja

Od pełniącego obowiązki oficera prasowego w KPP Lubań dowiadujemy się, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Dalsze czynności w sprawie potrącenia kobiety prowadzone są przez Prokuraturę, a o karze jaką poniesie kierowca zdecyduje Sąd. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.



Napisz komentarz
Komentarze
Halwa 31.08.2022 14:43
Dziwne że Ukrainiec i trzeżwy za kułkiem....

Xyz 31.08.2022 13:50
Miśka w papiery i na wschód. Bez szczypania się... I trzepać wszystkie auta na ukr blachach... Bo co wyprawiają na drogschtodziki wschód....

Polak 31.08.2022 13:03
A Polacy zbierają na helikoptery dla Ukrainy, co tu dodać.

Normalny człowiek 31.08.2022 12:57
Dobrze że obydwoje to Ukraińcy bo jak by była poszkodowana Polka to pewnie wyszli byście osądzić sami - ostudźcie te chore swoje emocje i komentarze . W Niemczech też mówią że jak zginie samochód dla Niemca to 100% Polak . Prymitywizm ludzki nie zna granic !!!!

Pieszy 31.08.2022 12:00
Taa jak za kazdym razem widocznie sami sie musza powykruszac

Artur 31.08.2022 11:54
A czemu on nie broni swojego kraju tylko siedzi w Polsce. Szkodnik i tyle

Miesz 31.08.2022 11:14
A gdzie jest policja straż miejska ? To nie jest jednostkowy przypadek jeżdzą kręcą bączki po ulicach ,skrzyżowniach i parkingach bezkarnie W nocy po godz.22:00 rowniez scigaja sie popisują wszyscy to słyszymy a slużby chyba spią lub ich nie ma zero reakcji .Może ten wypadek zmobilizuje do dzialania straż miejską i policje do powstrzymania nocnych niebezpiecznych wyścigów uliczych

Maryjan 01.09.2022 04:09
Policja ma wywalone i owszem kręxą sie czasami ale działań nie podejmują bo im się nie chce lub przerzucają je na straż miejską która to zasłania sie nadmiarem zgłoszeń a efekty są widoczne choćby gdy spojżymy na samowole parkingową jak to ma np miejsce na skezyżowabiu Wojska Polskiego z ul Słowackiego

Ręce opadają 31.08.2022 10:43
Jak się widzi takie obrazki to szlak człowieka trafia!!!

Maka 31.08.2022 09:12
Takie było ładne amerykańskie szkoda... szkoda to tylko tej kobiety bo akutat tam była...

Szymon 31.08.2022 09:10
Sasza, szto Ty odjebaju! Bledź!!

Pieszy 31.08.2022 09:03
Zabrać ukraincowi prawko niech kryje wszystkie koszty leczenia kobiety i wyslac na ukraine niech tam sobie rajdy urządza

Świadek 31.08.2022 08:43
Kierowca tego pojazdu jest potencjalnym (umyślnym czy nie niech rozstrzyga sąd) mordercą i tak powinien być traktowany przez odpowiednie służby!

kierowca 31.08.2022 08:38
Ukrainiec za kółkiem to potencjalny morderca bez wyobraźni. Nie tak dawno jeden zabił kobietę między Olszyną a Lubaniem. Widziałem kilkanaście sytuacji jak auto na ukraińskich blachach rażąco łamie przepisy i to w okolicach samego Lubania. U nich prawo jazdy kupuje się jak bułki w piekarni?

Maxxx 31.08.2022 12:46
Lubań passat cc na ukraińskich blachach