Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 11:43
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Tragedia na autostradzie A4. Rodzina jadąca w kierunku Niemiec wbiła się pod naczepę

Przed 7. na dziesiątym kilometrze autostrady A4 w kierunku Zgorzelca doszło do zderzenia auta osobowego z ciężarówką. Śmierć na miejscu poniósł kierowca Mercedesa, a jego rodzina trafiła do szpitala. Północna nitka autostrady może być wyłączona z ruchu nawet do 13.
Tragedia na autostradzie A4. Rodzina jadąca w kierunku Niemiec wbiła się pod naczepę
Autor: FB Korytarz życia- włącz myślenie
Oceń

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło kwadrans przed 7. na 10 km autostrady w kierunku Niemiec, między zjazdem Godzieszów a zjazdem w Jędrzychowicach, dokładnie na wysokości Żarskiej Wsi.

Według wstępnych ustaleń w zderzeniu brał udział pojazd osobowy marki Mercedes i pojazd ciężarowy. Niestety 37-letni kierujący pojazdem osobowym poniósł śmierć na miejscu, pasażerka wraz z dzieckiem zostali przetransportowani do szpitala. - usłyszeliśmy od komisarz Agnieszka Goguł, oficer prasowej Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu.

Z informacji, które docierają do redakcji wynika, że w wyniku zderzenia auto osobowe wbiło się pod naczepę TIR-a. Przeżyły osoby, które podróżowały na tylnej kanapie samochodu. W tej chwili policja wyjaśnia jak doszło do wypadku.

Autostrada w miejscu wypadku pozostaje zamknięta na węźle Godzieszów, a ruch w stronę granicy kierowany jest objazdem drogą DK94. Według GDDKiA utrudnienia w ruchu mogą potrwać nawet do 13.

Aktualizacja

Jak wynika ze wstępnych ustaleń 37-letni kierujący pojazdem marki Mercedes nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu ciężarowego marki Scania i uderzył w jego tył. Mężczyzna podróżował wraz z żoną i 12-letnim dzieckiem. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń kierowca poniósł śmierć na miejscu, a kobieta wraz z dzieckiem trafili do szpitala. Pod nadzorem prokuratora policjanci będą wykonywać czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego zdarzenia, zaplanowane są również czynności z udziałem biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków. - powiedziała dla portalu eLuban.pl komisarz Agnieszka Goguł, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia dzięki uprzejmości Korytarz życia- włącz myślenie.Napisz komentarz
Komentarze
MB222 31.08.2022 23:05
A co się stało z tylną belką naczepy, czyżby mercedes ją sforsował?

obywatel 29.08.2022 00:40
Niepotrzebnie cenzura, moze by sie nauczyli jakby zobaczyli jak to wyglada masakrycznie czasami.

Efreet 28.08.2022 12:53
Tylko pytanie co ten TIR robił w niedzielę na autostradzie jak jest to święto i zakaz ruchu takich pojazdów do 22:00. Moim zdaniem służby powinny się wsiąść za takie firmy i też odpowiednio takiemu " biznesmenowi" dowalać odpowiednio kary.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama