Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 5 października 2022 03:35
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Strażacy wyjechali do pożaru lasu

W niedzielę tuż po południu strażacy z terenu powiatu lubańskiego zostali zadysponowani do pożaru lasu w Biedrzychowicach. Wysoka temperatura i wiejący wiatr sprzyjają rozwijaniu się tego typu pożarów, dlatego na miejsce natychmiast zadysponowano znaczne siły. W sobotę również płonęły lasy na granicy województwa dolnośląskiego i lubuskiego.
Strażacy wyjechali do pożaru lasu
Autor: OSP Radostów
Oceń

Zgłoszenie o pożarze lasu wpłynęło na numer alarmowy w niedzielę przed 12:30. Z przekazanej informacji wynikało, że płonie las w Biedrzychowicach na drodze w kierunku Nowej Świdnicy.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów okazało się, że pożarem objęte są jedynie zarośla przy drodze w kierunku Nowej Świdnicy. - piszą w mediach społecznościowych druhowie OPS z Radostowa.

Pożar na szczęście nie zdążył się rozwinąć i strażacy szybko uporali się z ogniem. W międzyczasie dyżurny stanowiska kierowania zawrócił do jednostek zastępy, które nie dojechały jeszcze do pożaru. Natomiast na miejsce dojechały JRG PSP Lubań, OSP Olszyna i OSP Radostów.

W upalny dzień i przy podmuchach wiatru podobne pożary mogą być bardzo niebezpieczne. Wczoraj dwa takie pożary miały miejsce na granicy województwa dolnośląskiego i lubuskiego, w Kozłowie i Lesznie Górnym. Ten ostatni był pożarem dużym i niebezpiecznym.

Pożar w szybkim tempie objął znaczny obszar kompleksu leśnego. Miejscami doszło do pożaru wierzchołkowego. Sytuacja była skrajnie niebezpieczna, co wymusiło użycie licznych sił i środków. Do akcji zadysponowano siły i środki straży pożarnej z powiatu bolesławieckiego oraz żagańskiego. W akcji udział brały także trzy samoloty gaśnicze - informuje portal Polkowice112.

Spłonęły tam 4 hektary lasu, a w akcji gaśniczej udział brało 20 zastępów staży pożarnej.Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dobra radaTreść komentarza: Kup sobie płyn lugola. Będziesz mieć nie jedną tabletkę, a całą butelkę.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:57Źródło komentarza: Do Lubania trafiły tabletki z jodkiem potasu, ile ich mamy?Autor komentarza: IMAKONKATreść komentarza: Nie zauważyłam, nikogo odważnego, oprócz Tereski i Anny. Ja też do odważnych nie należę. Firma miała różne etapy od tyrani, poprzez rodzinną atmosferę (te słynne poziomki 😘),aż do robienia sobie na wzajem pod górę. Duże grono pracowników pracuje po 20 i więcej lat (też jestem, prawie byłam długoletnim pracownikiem). Niektórzy byli jak firma zaczynała swoją działalność i są również teraz, gdy kończy... Już tak nie narzekajcie, bywało różnie, ale nie było źle. Jest mi jednak żal rozstawać się z załogą i patrzeć jak IMAKON powoli gaśnie... Jest to przykre ii łza się kręci w oku 😪 Dziekuje za miłe chwile i życzę wszystkim Imakonkom super pracy, więcej życzliwości i wszystkiego dobrego🙂Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:02Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: Kapral_LWPTreść komentarza: Tak sobie myślę w swojej łepecie - jak to jest że jeszcze walczą na Ukrainie? Jak podaje TVP Info: przecież ta armia rosyjska to kompletne dno, morale tam nie ma, sprzęt stary, wojsko niewyszkolone, dowódcy skorumpowani, chuligani, złodzieje, pijacy i dezercja nagminna.... Tymczasem ponad 7 miesięcy już ta wojna trwa...Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:45Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: ApolinaryTreść komentarza: Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! Tak trzymaj! Jak wydrzesz z Niemiec za zbrodnie wojenne - to każdy Polak dostanie po 168 000 zł. Glosujemy na PiS! Po III wojnie przywrócimy ich ponownie do rządów.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:40Źródło komentarza: Ropa tanieje, ale kierowcy zapłacą więcej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama