Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 01:31
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Powiat Lubański. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy

Policjanci lubańskiej drogówki w minioną sobotę zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Rekordzista przez jedną z miejscowości Gminy Lubań jechał z prędkością 104 km/h.
  • Źródło: KPP w Lubaniu
Powiat Lubański. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy
Autor: KPP w Lubaniu
Oceń

Nie wszyscy kierowcy zdają sobie z tego sprawę, ale główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym jest przekroczenie prędkości i niedostosowanie jej do warunków panujących na drogach. Właśnie na takiego kierowcę w sobotni ranek trafił patrol lubańskiej drogówki.

Patrol policji na DK30 zatrzymał do kontroli drogowej Mercedesa, którego kierujący przekroczył prędkość o 51 km/h, jadąc z prędkością 101 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem, ponadto policjanci nałożyli na niego również punkty karne. Starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania wyda decyzję o zatrzymaniu uprawnień do kierowania na okres 3 miesięcy.

Kilka minut później w miejscowości Kościelniki Dolne doszło do kontroli drogowej kierującego Renault, który w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał aż 104 km/h. Kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi. Kolejny niefrasobliwy kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że to my kierowcy mamy największy wpływ na bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.Napisz komentarz
Komentarze
Krzysiek 15.06.2022 23:58
Okej, ale tych wieczornych palantów palących gumy przy Lidlu, to nie możecie dorwać? Dzisiaj 23:49, zapis z kamerek w mieście, sklepu, zawężenie obszaru poszukiwań. No, ale to trzeba chcieć.

Kotlarek 14.06.2022 20:54
Rekordzista przez jedną z miejscowości Gminy Lubań jechał z prędkością 104 km/h. ============ Przez jedną z miejscowości....? No tajemnica jak cholera żeby ujawnić przez jaką,

Obserwator 14.06.2022 14:28
Jeszcze jeden jechał w sobotę tą samą trasą motocyklem chyba prędkością światła. Często tacy tędy jeżdżą. Może kiedyś i oni dostaną nauczkę.

op90 14.06.2022 11:40
Czy stracili również pojazdy którymi się poruszali na okres nieważności prawa jazdy .

Nie 16.06.2022 09:59
Czemu mieliby tracić coś, co jest ich własnością ? Jakiś małostkowy tyran-dyktatorek w Tobie siedzi ? Pewnie nie raz nie dwa sam przekroczyłeś prędkość, tylko nie trafiłeś na policję. Wtedy byś siedział cicho.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama