Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 5 października 2022 04:59
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Pożar sadzy w kominie

Mimo że koniec sezonu grzewczego mamy na wyciągnięcie ręki, ostatnie obniżenie temperatur przyczynia się do częstszych pożarów sadzy w kominie.
Pożar sadzy w kominie
Oceń

W poniedziałek taka sytuacja miała miejsce w jednej z kamienic przy ul. Zgorzeleckiej w Lubaniu. Około 18. strażacy zostali wezwani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Przybyli na miejsce ratownicy stwierdzili, że płoną sadze na całej długości komina. Dowiedzieliśmy się, że to nie pierwszy raz gdy gaszą przewód kominowy w tej wspólnocie mieszkaniowej.

Powodów dla których warto dbać o czystość przewodów kominowych jest parę. Po pierwsze to niebezpieczna sytuacja, która grozi rozszczelnieniem przewodu kominowego. Dzieje się tak na skutek wysokich temperatur, które pojawiają się przy spalaniu sadzy. Rozszczelnienie komina może z kolei być przyczyną zaczadzenia bądź pożaru poddasza, co zdarza się stosunkowo często.

Dodajmy jeszcze, że w razie pożaru brak zaświadczenia z firmy kominiarskiej potwierdzającego regularne czyszczenie komina może być podstawą do odmowy wypłaty ubezpieczenia.Napisz komentarz
Komentarze
Cezary Cezary 05.04.2022 09:45
Aby uzbierać ilość sadzy dającą groźbę zapalenia trzeba się mocno starać, więc pozostają dwa pytania, gdzie są kontrole i gdzie ta sławna akcja wymiany kopciuchów. Tutaj sprawa jest prosta, skoro to wspólnota powinni dowalić taką karę żeby zarząd sam podał się do dymisji ;)

Sikawka 05.04.2022 08:35
No a sankcje karne są od czego? Już po pierwszym paleniu powinni zapłać - drugiego by nie było. Obciążyć ponadto akcją gaśnicza.

Irenka 05.04.2022 09:54
To nie musi być wina użytkowników. Kilka lat temu mieliśmy podobną sytuację. Tydzień po przeglądzie i czyszczeniu kominów zapaliła nam się sadza i podkreślam ,że paliliśmy tylko węglem kamiennym i jak nam się wydawało węglem bardzo dobrej jakości!

xyz 05.04.2022 17:09
Zgadzam się, że marny, a raczej nie przeznaczony do domowego użytku węgiel, może tworzyć sporo sadzy mimo poprawnego palenia nim. Sam miałem pecha kupić w listopadzie w P************ takie g..., przeznaczone pewnie do pieców hutniczych, a nie do domu, bo mimo wysokiej temperatury, pali się żółtym płomieniem, mimo dobrego dopływu powietrza, pali się tylko żółtym płomieniem i smoli jak diabli, tworząc dużo sadzy. Przez parę lat brałem u nich opał, i nie narzekałem, a teraz zaczęli takim g... handlować. Nauczka na przyszłość - najpierw kupić worek czy dwa, sprawdzić, jak się tym pali i dopiero później normalny zakup.A tu, jeśli była kolejna akcja strażaków z tego samego powodu, zdecydowanie obciążyć wspólnotę kosztami akcji.

Kominiarka 05.04.2022 21:34
Widocznie to czyszczenie było tylko na papierku a nie w naturze

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dobra radaTreść komentarza: Kup sobie płyn lugola. Będziesz mieć nie jedną tabletkę, a całą butelkę.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:57Źródło komentarza: Do Lubania trafiły tabletki z jodkiem potasu, ile ich mamy?Autor komentarza: IMAKONKATreść komentarza: Nie zauważyłam, nikogo odważnego, oprócz Tereski i Anny. Ja też do odważnych nie należę. Firma miała różne etapy od tyrani, poprzez rodzinną atmosferę (te słynne poziomki 😘),aż do robienia sobie na wzajem pod górę. Duże grono pracowników pracuje po 20 i więcej lat (też jestem, prawie byłam długoletnim pracownikiem). Niektórzy byli jak firma zaczynała swoją działalność i są również teraz, gdy kończy... Już tak nie narzekajcie, bywało różnie, ale nie było źle. Jest mi jednak żal rozstawać się z załogą i patrzeć jak IMAKON powoli gaśnie... Jest to przykre ii łza się kręci w oku 😪 Dziekuje za miłe chwile i życzę wszystkim Imakonkom super pracy, więcej życzliwości i wszystkiego dobrego🙂Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:02Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: Kapral_LWPTreść komentarza: Tak sobie myślę w swojej łepecie - jak to jest że jeszcze walczą na Ukrainie? Jak podaje TVP Info: przecież ta armia rosyjska to kompletne dno, morale tam nie ma, sprzęt stary, wojsko niewyszkolone, dowódcy skorumpowani, chuligani, złodzieje, pijacy i dezercja nagminna.... Tymczasem ponad 7 miesięcy już ta wojna trwa...Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:45Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: ApolinaryTreść komentarza: Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! Tak trzymaj! Jak wydrzesz z Niemiec za zbrodnie wojenne - to każdy Polak dostanie po 168 000 zł. Glosujemy na PiS! Po III wojnie przywrócimy ich ponownie do rządów.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:40Źródło komentarza: Ropa tanieje, ale kierowcy zapłacą więcej
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama