Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 18:59
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Polski Ład. Powiat Lubański złożył trzy wnioski do programu

Zakończył się nabór wniosków w ramach funduszu inwestycji strategicznych: Rządowy Fundusz Polski Ład. Jakie wnioski złożył Powiat Lubański?
Polski Ład. Powiat Lubański złożył trzy wnioski do programu
Oceń

Dofinansowanie z programu przeznaczone ma być na pokrycie wydatków związanych z realizacją zadań inwestycyjnych w ramach czterech priorytetów, w których wydzielono 35 obszarów pogrupowanych od najbardziej do najmniej priorytetowych.

W ramach programu, jednostki samorządu terytorialnego oraz związki jednostek samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji. Wysokość dofinansowania zależy od obszaru priorytetowego inwestycji i może wynosić od 95 proc. wartości inwestycji w pierwszym priorytecie do 80 proc. w czwartym.

W naborze każda jednostka może złożyć trzy wnioski o dofinansowanie, przy czym jeden wniosek bez limitu wartości inwestycji, drugi wniosek na inwestycję, której wartość nie przekracza 30 mln zł, a trzeci – na inwestycję, której wartość nie przekracza 5 mln zł.

Powiat Lubański ubiega się o środki związane z modernizacją sześciu odcinków dróg o łącznej długości ponad 19 kilometrów.  Z uwagi na specyfikę terenu oraz dużą ilość cieków wodnych na terenie Powiatu Lubańskiego przedmiotowe drogi przebiegają przez i pomiędzy miejscowości typu wstęgowego. W związku z tym stanowią główne i jedyne szlaki komunikacyjne przez miejscowości i pomiędzy miejscowościami, co sprawia że są bardzo ważnymi elementami sieci drogowej na naszym terenie. Główne przewidywane prace przy przebudowie przedmiotowych dróg będą polegały na ułożeniu na istniejących konstrukcjach nawierzchni jezdni warstw profilujących z betonu asfaltowego i następnie ułożeniu nowych warstw ścieralnych. Przewidywane jest także wykonanie poszerzeń istniejących konstrukcji nawierzchni jezdni.

Ponadto złożono wniosek na przebudowę mostów w Mściszowie, dwóch w Leśnej, Radostowie oraz Nawojowie.

Powiat Lubański stara się również o środki na modernizacje istniejących pomieszczeń lubańskiego szpitala na potrzeby stworzenia oddziału buforowego (40 łóżek) przeznaczonego do diagnozowania i leczenia osób z podejrzeniem lub zakażonych COVID-19. Modernizacja ma objąć poprawę infrastruktury sanitarnej, wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, sieć gazów medycznych, sieć informatycznej, wyposażenie oddziału poprzez zakup łóżek, mebli, urządzeń medycznych i komputerowych oraz sprzętu pomocniczego. We wniosku uwzględniono też zakup agregatów prądotwórczych do zapewnienia awaryjnego zasilania w wypadku zaniku napięcia. Stworzenie bazy łóżkowej dla pacjentów z podejrzeniem i chorych na COVID-19 pozwoli na nieprzerywanie świadczenia usług medycznych przez inne oddziały, które dotychczas były przekształcane na oddziały COVIDOWE.

Co ważne zaplanowano również środki na zakup nowego 64 rzędowego Tomografu Komputerowego dla Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu, który zapewni skuteczną diagnostykę pacjentów.

Obecne urządzenie zakupione zostało w 2011 r. i jest ono jedynym takim aparatem w naszym powiecie. Tomograf jest wyeksploatowany i nie nadaje się  do ciągłego użytkowania.


Napisz komentarz
Komentarze
Leszek powiedz prawdę ! 14.09.2021 20:07
A co z budową słynnego o ćwierć wieku stadionu w Olszynie ???!!!! Czyżby znowu społeczeństwo, zostało nabite w butelkę przez pana LL ? Już z ćwierć wieku ten pan mydli ludziom oczy i ileż to razy ogłaszał, że stadion będzie ??!!!! Narazie to już w ogóle na tym boisku nie ma na czym usiąść, bo wywalili ławki !!!

Grażka 13.09.2021 21:25
No przecież "Polski Ład" to taki beeee, nie dobry. A pierwszy, co krytykował, a wniosek złożył, to ....Świeradów?

Oj Grażka do szkoły. 14.09.2021 16:10
A ty łykasz wszystko co napiszą jak pelikan. Właśnie przez takich ludzi w tym kraju jest gów.. bo nie mają nic w głowie żeby myśleć.

Reklama
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama