Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
niedziela, 2 października 2022 15:16
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

[Wideo] Dwa dachowania w jednym czasie na DW 296

Tego lata opady nie powinny być dla kierowców zaskoczeniem, jednak rzeczywistość jest zgoła inna. Po kilku dniach ładnej pogody w niedzielne przedpołudnie spadł deszcz i zmoczył nawierzchnie dróg. W efekcie niemal w tym samym czasie na drodze 296, łączącej Lubań ze zjazdem na autostradę A4, doszło do dwóch identycznych zdarzeń drogowych.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Oceń

Informację o pierwszym zdarzeniu służby otrzymały około 11:50, doszło do niego na ostrym zakręcie między Godzieszowem a Henrykowem Lubańskim. Kierująca Peugeotem, jadąc w kierunku Lubania, w łuku drogi straciła kontrolę nad pojazdem, auto wpadło do rowu i zatrzymało się na dachu. Autem podróżowały dwie osoby i szczęśliwie żadna z nich nie odniosła obrażeń.

Gdy policja i straż pożarna były już na miejscu jadący do zdarzenia zespół ratownictwa medycznego poinformował o innym wypadku, który napotkał po drodze.

Do drugiego zdarzenia doszło około 12. również na ostrym zakręcie, tym razem między Henrykowem Lubańskim a Pisarzowicami. Kierowca Audi, jadąc w kierunku Lubania, w zakręcie stracił kontrolę nad pojazdem, auto obróciło o 1800, samochód wpadł do rowu po przeciwległej stronie drogi i zatrzymał się na boku. Autem podróżowały trzy osoby, dwie z nich odniosły lekkie obrażenia, które wymagały opatrzenia przez ratowników medycznych.

Przy zdarzeniach pracowały policja, zespół ratownictwa medycznego, 2x JRG Lubań oraz OSP Henryków Lubański.



Napisz komentarz
Komentarze
ela 05.08.2021 16:26
tam nie trzeba jechac szybko znam ta droge,wrescie niech ktos beknie za to ze nie zrobil drogi jak trzeba,nawet drapanie asfatu nie pomoze,czy wrescie ktos pomysli ,ze tam jest cos z droga nie tak!

Maryjan 02.08.2021 05:23
Pewnie poruszali sie z dozwolona predkoscia na tym odcinku....

Xyz 01.08.2021 19:56
Gratuluję prędkości... Nic innego nie zawiniło... Poza myśleniem kierowcy i prędkością... Żadne frezowanie nie pomoże jak gna ta drogą jak wariat... Jeżdżę praktycznie dwa razy dziennie ta trasą i widzę co wyprawiają. Bez kamery w aucie nie ma co się wypuszczać, bo później takie kwiatki na drodze wychodzą....

wrc 01.08.2021 16:14
Jeżdze tą drogą prawie codziennie od 7 lat i nie wiem jak można wypaść z drogi,zjechać do rowu nie przekraczając dozwolonej prędkości.Nie ma co winić warunków atmosferycznych,prędkość należy do nich dostosować.Stan opon też ma wpływ,stan amortyzatorów i hamulców.Brak pasa alarmowego to jedyny bubel tego odcinka trasy Lubań-Godzieszów bo kiedy już złapiesz pobocze to trzeba niezłych umiejętności żeby wykierować

Kierowca 01.08.2021 16:10
Wiecie co ja wiem ze prędkość,stan techniczny auta tez robią swoje,ale droga jest wyremontowana a tam latają jeden za drugim.A kto mądry wpadł na pomysł żeby ten asfalt tam zryc na zakrętach ???inteligent na maksa

PKS 01.08.2021 20:50
"Inteligentni na maksa" to są bohaterami dzisiejszych 4 zdarzeń, i nie ma co tutaj winić nawierzchni, braku pobocza itd bo jeżeli mieliby coś w głowie to wiedzieliby że prędkość trzeba dostosować do warunków. Jeżeli pada deszcz, jezdnia jest wyfrezowana więc woda nie spłynie z niej tak szybko jak z normalnego asfaltu, brakuje poboczy a w dodatku trasa przebiega w większości przez las i jest mocno zarośnięta z często wyskakującą dziką zwierzyną w dodatku jest kręta to czy to nie są warunki aby zwolnić ? Trzeba jechać ponad 100km/h gdzie w miejscach które weryfikują kierowców jest ograniczenie do 50km/h ? Ktoś postawił sobie te znaki dla żartów ? Jeżeli byłby tam jeszcze duże asfaltowe pobocza, jezdnia wyprofilowana i poszerzona to byłoby tam 10 razy więcej wypadków bo deb... jechaliby tam tyle co na A4. Brak wyobraźni.

Mieszkaniec powiatu lubańskiego 01.08.2021 15:10
Jak widać frezowanie asfaltu nie pomogło (a były takie zachwyty nad tym "wynalazkiem"). Teraz należy wykopać głęboki dziury i to spowolni kierowców.

Rob 01.08.2021 14:54
Jest jeszcze czołowe zderzenie Peugeot i Golfa w Henrykowie

Truck 01.08.2021 14:16
Aha ten pechowy odcinek, zła nawierzchnia została zfrezowana i nadal jest ślisko ?? Zerwać drogę do szutru i będzie po sprawie.