Studniówka - wybieramy idealną kreację

  • 09.07.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Studniówka - wybieramy idealną kreację
Studniówka jest dla większości dziewczyn pierwszą tak uroczystą imprezą. Nic zatem dziwnego, że każda z nas chcę w ten wieczór wyglądać atrakcyjnie i elegancko. Kluczem do sukcesu jest tutaj dobranie odpowiedniej kreacji.

Od czego zacząć?

Zanim ruszymy na zakupmy zastanówmy się, czy naszym celem są suknie wieczorowe, czy szukamy jednak sukienki na studniówkę. Rozwiązując ten dylemat, znacznie ułatwimy sobie poszukiwania, eliminując potencjalne cele naszego wyboru.

sukienka

Sukienki są nieco mniej formalne i dostojne. Suknie nadadzą nam elegancji, ale z pewnością są mniej wygodne. Przygotowując się do zakupu sukienki na studniówkę, warto pamiętać o kilku rzeczach, które znacznie ułatwią nam proces zakupowy. Określamy zatem, jak długa ma być sukienka i jaki powinna mieć kolor. Kolejnym kryterium jest materiał, z którego będzie wykonana i jakiego kroju szukamy.

Kreacja

Ostatecznie określmy nasz budżet, który jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup sukienki. Kiedy ruszymy na zakupy pamiętajmy też, że sukienka na studniówkę, to nie suknia ślubna. Nie będzie nam służyć jednorazowo i nie ma żadnego powodu, aby nie wybrać takiej, która zostanie przez nas wykorzystana w przyszłości.

 

Długie czy krótkie?

O ile każda dziewczyna samodzielnie określi budżet, jaki może poświęcić i wie w jakim kroju jej ładnie, to w przypadku wyboru długości kupowanej sukienki możemy mieć poważne dylematy. Postaram się zatem przedstawić wam zalety i wady danego rozwiązania. Długie sukienki są modne i wiele dziewczyn chętnie wybiera je na studniówkę. Ich zaletą jest przede wszystkim elegancja. Studniówka to bal, więc jako taki wymaga wyjątkowo eleganckiego stroju. Jeśli będzie dobrze do was dobrana, to zapewne będziecie wyglądać olśniewająco. Taki wybór ma jednak kilka minusów, o których warto wiedzieć przed zakupem. Przede wszystkim długie suknie są zazwyczaj droższe.

Suknia

Dodatkowo nie każda z nas wygląda w nich równie pięknie. Długie suknie wieczorowe to propozycja dla osób wysokich i szczupłych, a buty na obcasie to do nich konieczność. Długa suknia w odróżnieniu od krótkiej jest też mniej wygodna. To z kolei jest największą zaletą krótkich sukienek. Jeśli planujecie na przykład rzucać się w wir szalonej zabawy i tańca, to krótsza sukienka jest tutaj zdecydowanie rozsądniejszym rozwiązaniem. Jest ona też bardziej uniwersalna. Taką sukienkę można potem wykorzystać przy wielu okazjach, co nie jest tak oczywiste w przypadku długich sukni, które nie pasują w każdej sytuacji. Ostatecznie krótszą sukienkę po prostu łatwiej znaleźć. Są one bardziej dostępne i możemy je kupić w o wiele szerszej gamie kolorów i krojów, co pozwala nam dopasować sukienkę do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości.

Grupa Tipmedia
--- Materiał Partnera ---
Podziel się: