Jak pozbyć się much i owadów z domu? Sposoby na owady

  • 07.08.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jak pozbyć się much i owadów z domu? Sposoby na owady
Wiosna to czas, kiedy cała przyroda, w tym uprzykrzające nam życie owady, budzi się do życia. Brzęczące koło ucha i odbijające się od naszego ciała muchy i komary potrafią skutecznie zakłócić spokojny relaks w ogrodzie. O ile z muchami da się jeszcze wytrzymać, to życie z komarami jest dość trudne. W walce z owadami latającymi pomocne są świece zapachowe, lampy owadobójcze czy oprysk. Tylko który sposób jest najskuteczniejszy? Podpowiadamy!

Moskitiery

 

Aby zapobiec przedostawaniu się owadów do domu, należy w miarę możliwości ograniczyć im do niego dostęp. W tym celu powinno się zamontować w oknach i drzwiach balkonowych moskitiery. To bariera nie do pokonania dla much i komarów, która z kolei nie utrudnia dostępu do światła dziennego i dopływu świeżego powietrza.

 

Lepy na muchy

 

Jedną z najtańszych prezentowanych tutaj metod jest stosowany od dawien dawna lep na muchy. Muchy zwabione kolorem lepu lub zawartym w kleju zapachem przylepiają się do niego i co rusz siadające na jedzeniu muchy przestają być problemem. Nie da się jednak ukryć, że wiszący w kuchni lep na muchy nie wygląda estetycznie, a w dodatku może nieopatrznie się do czegoś przykleić i pozostawić na tej rzeczy lepki ślad.

 

Świece zapachowe

 

Zapach specjalnych świec odstraszających owady dla ludzi może wydawać się przyjemny, z kolei owady może skutecznie odstraszać. Zasięg niektórych z nich potrafi wynieść nawet kilka metrów, dlatego wystarczy rozpalić taką świecę w miejscu, gdzie lubimy spędzać czas w ogrodzie, a komary powinny dać nam spokój na cały wieczór.

 

Olejki eteryczne

 

Alternatywą dla świec są olejki eteryczne. Działają one na podobnej zasadzie co kadzidełka i świece – odstraszają owady zapachem. Wystarczy nanieść kilka kropel olejku z trawy cytrynowej, goździkowego, eukaliptusowego lub rozmarynowego w strategicznych miejscach, a komary będą omijać nas szerokim łukiem i o żadnych bąblach na skórze nie będzie mowy.

 

Lampy owadobójcze

 

W ostatnim czasie popularność zyskują lampy owadobójcze. Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne i przede wszystkim bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Lampy owadobójcze można montować na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, koszt ich eksploatacji jest stosunkowo niski, a skuteczność bardzo wysoka.

 

Duży wybór lamp owadobójczych znajdziesz tutaj: https://tedan.pl/sklep/profesjonalne-lampy-owadobojcze/.

 

Pułapki

 

Latem wystarczy dosłownie na moment zostawić na wierzchu jedzenie, a zaraz pojawia się wokół niego cała chmara muszek owocówek. W walce z nimi doskonale sprawdzają się specjalne pułapki. Pułapki na muszki owocówki (sprawdź: https://tedan.pl/sklep/zwalczanie-szkodnikow/muszki-owocowki/) to pojemniki wypełnione specjalnym płynem, który zwabia do środka insekty swym zapachem. Wystarczy postawić taką pułapkę w kuchni, a problem muszek owocówek szybko znika.

 

Oprysk

 

Gdy pomimo stosowania różnego typu metod na insekty jest ich coraz więcej, najprawdopodobniej nie obejdzie się bez oprysku. Oprysk polega na rozpyleniu przy pomocy zbiornika wodnego specjalnych płynów na owady. Rozwiązanie to pozwoli nam się pozbyć much i komarów z bliskiego otoczenia na dłuższy czas. Co prawda nic nie stoi na przeszkodzie, aby oprysk w swoim ogrodzie wykonać samemu, trzeba jednak pamiętać o zachowaniu środków ostrożności i stosowaniu się do zaleceń producenta.

 

Preparaty owadobójcze znajdziesz tutaj: https://tedan.pl/sklep/zwalczanie-szkodnikow/oprysk-komary-zwalczanie-komarow/.

 

Zamgławianie

 

Ostatnią metodą jest zamgławianie. Rozwiązanie to pomaga zwalczyć komary, muchy, kleszcze i inne owady, które uprzykrzają nam czas spędzany w ogrodzie. Na czym polega zamgławianie? Wystarczy wlać do specjalnego urządzenia środek owadobójczy (sprawdź: https://tedan.pl/sklep/opryskiwacze-i-akcesoria/zamglawiacze/) i rozpylić go w powietrzu. Mgła osiada w odległości kilkunastu metrów od miejsca rozpylenia, stanowiąc niewidoczną barierę dla insektów.

 

Owady latające to niejedyny Twój problem? Skuteczne sposoby na inne rodzaje robaków znajdziesz tutaj: https://tedan.pl/sklep/dezynsekcja-zwalczanie-owadow/.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: