To musiało być bolesne lądowanie. Audi dosłownie wyrzucone w powietrze

  • 26.06.2022, 08:15 (aktualizacja 26.06.2022, 09:18)
  • red.
To musiało być bolesne lądowanie. Audi dosłownie wyrzucone w powietrze eLuban.pl

Podziel się:

Oceń:

Audi wyrzuciło z zakrętu usytuowanego na wzniesieniu. W efekcie, przeleciało niemal nad całym parkingiem przy wiejskiej świetlicy i za nim uderzyło w ziemię. A4-ka przecięła jeszcze łąkę i dopiero dalej zatrzymało ją drzewo.

Do wypadku doszło w niedzielę po 5. w Mściszowie na drodze powiatowej, gdzie koło kościoła znajduje się usytuowany na wzniesieniu zakręt. Jak relacjonował jeden z druhów OSP, jest on niebezpieczny gdy pokonuje się go z dużą prędkością, bo samochód wyrzucany jest na lewą stronę drogi.

Tak było zapewne w tym przypadku, tylko że tym razem auto musiało jechać naprawdę szybko, bo siła odśrodkowa wyrzuciła je wprost na znajdujący się przy drodze parking.

Kierowca Audi A4 jadąc w kierunku Lubania na wzniesieniu stracił kontrolę nad rozpędzonym autem. Samochód zjechał na przeciwległą stronę drogi i uderzył we wznoszący się w tym miejscu wjazd na parking przy wiejskiej świetlicy. Moc uderzenia wybiła półtoratonowe auto w powietrze tak, że to przeleciało nad parkingiem nie pozostawiając na nim niemal śladu i dopiero na jego końcu uderzyło mocno w ziemię. To musiało zaboleć i oszołomić kierowcę, który już nie hamował. Auto przejechało około 25 m znajdującą się za parkingiem łąką, następnie uderzyło w drzewo i zatrzymało się na drodze dojazdowej do sąsiedniej posesji.

Autem na lubańskich tablicach rejestracyjnych podróżowało dwóch mężczyzn, jak się dowiadujemy jeden z nich doznał poważniejszych obrażeń. Z relacji mieszkańców wynika, że kierowca był pod wpływem alkoholu.

Policjanci w sprawie zatrzymali mieszkańców powiatu lubańskiego i bolesławieckiego w wieku 16 i 24 lat. Osoby te były nietrzeźwe i są w tej chwili hospitalizowane. Na miejscu działają policjanci wraz z technikiem kryminalistyki, gdyż działamy w kierunku wypadku drogowego. - powiedziała portalowi eLuban.pl asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa KPP w Lubaniu.

Na miejsce zadysponowano zespół ratownictwa medycznego, policję, OSP Mściszów oraz 2xJRG PSP Lubań.

red.

Zdjęcia (12)


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ami
Ami 29.06.2022, 00:23
Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz!!!
Madej
Madej 27.06.2022, 22:50
Jedno piwo to nie piwo a dwa piwa to pół piwa czyli cztery to jedno a nikt jednego nie pije proste proste
..
.. 27.06.2022, 22:13
Wina zakrętu no za ostry był
Dominik
Dominik 27.06.2022, 21:32
Do Pana Komendanta Policji w Lubaniu
Wasza Czcigodność - czas zainstalować radar na kładce lubańskiej obwodnicy w ciągu ul. Rybackiej - naprzemiennie ukierunkowanej w stronę Zgorzelca oraz Jeleniej Góry.
Natrzaskacie mandatów i zatrzymacie praw jazdy dziennie przekraczając wielokrotnie zadania kwartalne a może i półroczne.

Joannas
Joannas 27.06.2022, 20:56
Kretino on the road!
Rysiek
Rysiek 27.06.2022, 20:26
Dobre chłopaki z dobrej wiochy xd
Kwatro nie pomogło
B6
B6 27.06.2022, 19:59
Dobre chłopaki bo jak coś odje... to jak artyści
Za dużo zakrętów na tym malinowie
OjciecR
OjciecR 27.06.2022, 07:23
i na dodatek stare ponad 15 letnie auto
Qq
Qq 26.06.2022, 22:54
Będzie chwila spokoju
maczo
maczo 26.06.2022, 22:40
Całe szczęście ledwo draśnięty. Troszkę szpachli i będzie dalej śmigał.
Haha
Haha 26.06.2022, 22:32
Jedź szybko wolno Cię będą nieść. Obstawiam , że winą była za mała prędkość stąd odjęte noty za kiepskie lądowanie bez telemarku z podpórką.
Lolita
Lolita 27.06.2022, 20:57
Powiadają że nawet wstrząsu mózgu nie doznał, albowiem to typowy bezmózg
dziki
dziki 26.06.2022, 22:20
Brawo!!!!Jeszcze więcej papierologii i mniej policji Ruchu Drogowego na drogach!!!!Mniej kontroli,więcej pisania sprawdzeń a na drogach całego powiatu coraz niebezpieczniej!!!! Mądralińskich którzy ustalają zasady pracy policjantów RD na służbie zapraszam na szkolenie!!!!!
Audi
Audi 27.06.2022, 12:05
Niebezpiczniej!!! Twoja hipokryzja nie ma granic ile dzwonów miałeś, ile
razy pędziłeś przez Wlosien, Platerowke, Zarebe ty jaja sobie robisz stary koniu
AA
AA 26.06.2022, 20:00
Strasznie wczoraj zachlałem. Paliłem blanty do piątej rano. Film mi się urwał jak leżałem w rurze. Teraz mnie krzyż napier**la. Trochę się przespałem, ale musiałem wstać rano bo mam obowiązki.
LTS
LTS 26.06.2022, 16:27
Hah jak nie Bolid Mlodziezy Wiejskiej to kAUDI . Bawarska szachownica i cztery pierscienie , to robi wrazenie . Jak zwykle to samo .
Dziunia
Dziunia 26.06.2022, 20:26
Cztery kołka na samochodzie - a brak piątej klepki w głowie.
Jan
Jan 26.06.2022, 15:49
Znam juz takich pieciu przed dwoma laty zajeździli po rozbijali beemki trójki i teraz ich budżet to takie audiki za 1000 zl i siano nadal zamiast mózgu
Gg
Gg 26.06.2022, 14:33
Jeździli po wsi jak wariaci u wkoncu maja to na co zasłużyli dobrze że sami się ukarali i nie skrzywdzili niewinnych swoją durna jazda .bardzo dobrze że tak sie stało.wielikrotnie przejezdzali koło mojego domu bez wyobraźni . głupota ćpanie i pijaństwo na drogach bocznych mściszów wkoncu .niech ich spotka odpowiednią kara
Andrzej
Andrzej 26.06.2022, 13:21
to audi jeździło wczoraj z nawojowa do radostowa z ogromną prędkością nie zwracając uwagi na innych.
Dobrze że karma szybko wraca...
ABC
ABC 26.06.2022, 11:07
Jest takie powiedzenie, większość pewnie słyszała: gdyby głupota umiała latać, to latałaby jak gołębica:)))))
Jak widać- lata:)))
Jak długo
Jak długo 26.06.2022, 10:13
Takich poj...nie brakuje na naszych drogach. Większość kierowców myli teren zabudowany z autostradą tylko my mieszkający przy tych drogach musimy znosić to bezprawie?
Qq
Qq 26.06.2022, 09:34
Wtym przypadku nic nowego,to była kwestia czasu

Pozostałe