Zbliża się Sudecki Festiwal Minerałów, będą zmiany w organizacji ruchu

  • 25.06.2022, 18:59 (aktualizacja 25.06.2022, 19:13)
  • Źródło: luban.pl
Zbliża się Sudecki Festiwal Minerałów, będą zmiany w organizacji ruchu

Podziel się:

Oceń:

W związku z organizacją kolejnej edycji Sudeckiego Festiwalu Minerałów mieszkańcy Lubania musza liczyć się z utrudnieniami w ruchu i czasową zmianą jego organizacji w centrum miasta. Zmiany będą obowiązywały już od najbliższego wtorku.

W dniach 28.06.2022 r. - 04.07.2022 r., na czas Sudeckiego Festiwalu Minerałów dla zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz pieszego wyłączone zostaną z ruchu drogowego następujące ulice: część ul. Spółdzielczej, ul. Ratuszowa, ul. Rynek, część ul. Wrocławskiej, część ul. Wąskiej, część ul. Tkackiej.

Parkingi

Od 28 czerwca (wtorek) w centrum miasta zostanie wprowadzone nowe oznakowanie drogowe w postaci znaków i tablic informujących o imprezie. W tym dniu wyłączony zostanie z użytkowania parking na ul. Rynek (wokół Tretu oraz parking przyległy), odcinek parkingu na ul. Spółdzielczej (przy drogerii Rossmann) oraz parking na ul. Ratuszowej.

W dniach 28 czerwca - 03 lipca (wtorek - niedziela) całkowicie wyłączone z ruchu będą następujące ulice oraz parkingi: Ratuszowa, Rynek, ul. Wąska (na odcinku od ul. Brackiej do ul. Spółdzielczej), ul. Mikołaja – od ul. Szkolnej do Rynku.

Objazdy

Wyjazd z ul. Wąskiej oraz z ul. Husytów będzie odbywał się prześwitem pomiędzy blokami ul. Tkackiej do ul. Szkolnej.
Odcinek ul. Wąskiej pomiędzy ul. Bracką w ul. Spółdzielczą będzie wyłączony z ruchu kołowego.
Ul. Spółdzielcza od strony Pl. 3 Maja będzie przejezdna tylko do skrzyżowania z ul. Wąską. Natomiast wyjazd z ul. Spółdzielczej będzie możliwy odcinkiem drogi wewnętrznej, za restauracją Tęczowa lub drogą wewnętrzną, na zapleczu ul. Spółdzielczej w kierunku Placu Strażackiego i dalej w ul. Ratuszową i Podwale.

W związku z tym że impreza będzie miała miejsce w rynku wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Mikołaja pomiędzy ul. Szkolną a ul. Rynek.

Zmiany organizacji ruchu w centrum miasta będą obowiązywały od 28 czerwca do 4 lipca 2022 r.

 

                                                                                Za powstałe utrudnienia przepraszają

                                                                                                     organizatorzy.

Źródło: luban.pl

Zdjęcia (10)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wojtek
Wojtek 25.06.2022, 23:02
i po co to? zmarnowana kasa na igrzyska
Kononowicz.
Kononowicz. 27.06.2022, 12:05
A potem komentarze, że w Lubaniu nic się nie dzieje, młodzież wyjeżdża do większych miejscowości w poszukiwaniu szans, małe miejscowości się wyludniają, nikt nie chce tu wracać, bo niczego nie ma. Przecież wokoło takiego wydarzenia można przez lata budować turystykę i etaty... no ale przecież można skomentować, że po co... najlepiej wszystko zniszczyć i usiąść z piwkiem w domu, bo w rynku nie można, Studnia przeszkadzała więc zlikwidowali, i kilka dni imprezy utrudniającej parkowanie też przeszkadza, najlepiej zlikwidować. Wszystko wszystkim dzisiaj przeszkadza. Lepiej żeby nic nie było.
Martyna
Martyna 27.06.2022, 13:51
młodzi oczekują dobrze płatnej pracy a nie paciorków
Boluś
Boluś 27.06.2022, 17:22
Na razie bez paciorków się nie da. W programie powinni spędzić uczestników na msze zwaną święta a wielebnego zatrudnić - oczywiście za sowitą opłatą - do świecenie straganów...

Pozostałe