Lubań. "Rezerwat zieleni" na przystanku na ul. Zawidowskiej?

  • 22.06.2022, 11:59 (aktualizacja 2 dni temu, 11:28)
  • red.
Lubań. "Rezerwat zieleni" na przystanku na ul. Zawidowskiej?

Podziel się:

Oceń:

Sądząc po wyglądzie przystanku od dawna nikt z niego nie korzysta, nic bardziej mylnego. Śmieci, butelki, odchody i krzaki frustrują podróżnych, bo wbrew wszystkiemu z przystanku korzysta wielu mieszkańców. Od miesiąca proszą o doprowadzenie go do stanu używalności, jednak bezskutecznie.

W mieście są tylko trzy przystanki komunikacji autobusowej, na swojej trasie ma je komunikacja Izerka i transport pracowniczy do kopalni Turów. Wbrew pozorom, mieszkańcy często wybierają tę formę transportu, a korzystanie z przystanku na ul. Zawidowskiej w Lubaniu nie jest ani przyjemne, ani wygodne. Właściwie przez śmieci i zarastające go krzaki nie nadaje się do użytku. Doszło do tego, że podróżni sami wycięli część krzaków, bo interwencje u zarządcy nie dały efektów.

Dojeżdżamy do pracy z przystanku na ul. Zawidowskiej. Syf, butelki, krzaki takie, że nie idzie wejść. Deszcz czy nie deszcz nawet nie ma jak się schować. Sami wycięliśmy krzaki, dzwonimy, prosimy, a tu nic. To co my mamy przychodzić z sekatorami i grabkami, sprzątać i odchaszczać przystanek?! To trzeba posprzątać, tam z osiem taczek syfu jest, zdewastowane wszystko, odchody, masakra! - napisał na redakcyjną pocztę zbulwersowany Pan Andrzej.

Zdjęcia przystanku mówią wszystko, dlatego zwróciliśmy się w tej sprawie do Starostwa Powiatowego w Lubaniu. Starostwo zgłoszenie przyjęło i w najbliższych dniach przystankiem mają zająć się odpowiednie służby. Z pewnością za parę dni wrócimy do sprawy.

red.

Zdjęcia (7)


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkanka
Mieszkanka 2 dni temu, 11:05
Wstyd gdzie jest straz miejska zeby ukrócić libacje w takich miejscach?????Aaaaa siedzą w cieniu bo po co sie wysilać.
Osiedlowiec
Osiedlowiec 2 dni temu, 16:47
Ta siedzą za garażami na osiedlu piast zawszę.
🙂🙂
🙂🙂 23.06.2022, 14:11
ZGIUK zajął się już tą sprawą
Panie z Zieleni ładnie posprzątały 🙂
Okoń
Okoń 22.06.2022, 16:04
Może by Pan Andrzejek wrażliwy na ten jak napisał "syf", (notabene bardzo elegancko), podniósłby tą butelkę i wrzucił do stojącego obok kosza, kolega papierek po lodzie ...., a nie czekał tylko na służby, być może stojąc na przystanku dołożył jeszcze papierek po cukierku. Ludzie sami to robicie i do kogo pretensje ?????
😀
😀 22.06.2022, 18:29
Otóż to!
Olo
Olo 22.06.2022, 15:35
Mamy 21 wiek. Wizytówka Lubania.
Jan
Jan 22.06.2022, 15:22
Tak wygląda cały Lubań. Jak ktoś obrotny i 2x w miesiącu spotka i zjeb**e radnego to po roku albo się coś ruszy albo "brak kasy" usłyszy... ale lans z kartonami i kwotami jest wokoło.

Powinna być jakaś grupa / link gdzie można wrzucać foty pięknego Lubania inaczej, wówczas radni by mogli zobaczyć jak wygląda miasto nie z auta..

Ostatnio wsparłem kolej i przyjechałem ze Zgorzelca pociągiem , przepiękna wizytówka na starcie.. ul. Łukasiewicza i Miarki to istne wysypisko ..na całej długości ..!! ale włodarze powiedzą, że to teren kolei..
emeryt
emeryt 2 dni temu, 10:19
k...wa m...,że tak zakrzyknę grzecznie ! A któż tak zasyfia wokół siebie ? Czyżby radni ....??
Leonidas
Leonidas 22.06.2022, 13:18
Marcin tam oddał swój kał.
Walduś Kiepski
Walduś Kiepski 22.06.2022, 15:45
Cinek to Ty?
Leonidas
Leonidas 22.06.2022, 13:17
Cudownie to wygląda

Pozostałe