Strażacy wyjechali do pożaru lasu

  • 19.06.2022, 14:39 (aktualizacja 19.06.2022, 14:57)
  • red.
Strażacy wyjechali do pożaru lasu OSP Radostów

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę tuż po południu strażacy z terenu powiatu lubańskiego zostali zadysponowani do pożaru lasu w Biedrzychowicach. Wysoka temperatura i wiejący wiatr sprzyjają rozwijaniu się tego typu pożarów, dlatego na miejsce natychmiast zadysponowano znaczne siły. W sobotę również płonęły lasy na granicy województwa dolnośląskiego i lubuskiego.

Zgłoszenie o pożarze lasu wpłynęło na numer alarmowy w niedzielę przed 12:30. Z przekazanej informacji wynikało, że płonie las w Biedrzychowicach na drodze w kierunku Nowej Świdnicy.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów okazało się, że pożarem objęte są jedynie zarośla przy drodze w kierunku Nowej Świdnicy. - piszą w mediach społecznościowych druhowie OPS z Radostowa.

Pożar na szczęście nie zdążył się rozwinąć i strażacy szybko uporali się z ogniem. W międzyczasie dyżurny stanowiska kierowania zawrócił do jednostek zastępy, które nie dojechały jeszcze do pożaru. Natomiast na miejsce dojechały JRG PSP Lubań, OSP Olszyna i OSP Radostów.

W upalny dzień i przy podmuchach wiatru podobne pożary mogą być bardzo niebezpieczne. Wczoraj dwa takie pożary miały miejsce na granicy województwa dolnośląskiego i lubuskiego, w Kozłowie i Lesznie Górnym. Ten ostatni był pożarem dużym i niebezpiecznym.

Pożar w szybkim tempie objął znaczny obszar kompleksu leśnego. Miejscami doszło do pożaru wierzchołkowego. Sytuacja była skrajnie niebezpieczna, co wymusiło użycie licznych sił i środków. Do akcji zadysponowano siły i środki straży pożarnej z powiatu bolesławieckiego oraz żagańskiego. W akcji udział brały także trzy samoloty gaśnicze - informuje portal Polkowice112.

Spłonęły tam 4 hektary lasu, a w akcji gaśniczej udział brało 20 zastępów staży pożarnej.

red.

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe