Ochotnicza Straż Pożarna w Radostowie. Zostań jednym z nas!

  • 12.06.2022, 15:33 (aktualizacja 12.06.2022, 16:55)
  • Źródło: OSP Radostów
Ochotnicza Straż Pożarna w Radostowie. Zostań jednym z nas!

Podziel się:

Oceń:

"Jeśli masz ukończone 18 lat lub masz około 40 lat to też możesz wstąpić w szeregi OSP. Potrzebne są tylko chęci i dobry stan zdrowia. Zachęcamy mieszkańców Radostowa, Uniegoszczy, nawet tych, którzy nie słyszą syreny do wstąpienia w szeregi OSP Radostów." Strażacy odpowiadają na najczęściej zadawane pytania.

Druhowie OSP wiedząc jakie pytania zadawane są najczęściej w kolejnych miesiącach będą na nie odpowiadali. Poniżej dwa pierwsze tematy.

1.Czy zawsze muszę być na zawołanie?

Gdy zadaje pytanie: Czy chce wstąpić w szeregi naszego OSP? Odpowiada, że nie mam czasu ponieważ praca rodzina i inne obowiązki.

My strażacy też mamy bliskich, pracę, obowiązki i wiemy, że rodzina jest na pierwszym miejscu, zapewnienie bytu rodzinie jest sprawą ważniejszą niż OSP. Dlatego wszystko co robimy w straży staramy się dopasować do codziennego trybu, aby bycie strażakiem było dodatkiem do życia a nie obowiązkiem. Masz rację, że pożary, miejscowe zagrożenia są sytuacjami losowymi i wyjąca syrena może w każdej chwili dać sygnał o akcji. Wyjazd do akcji nie jest obowiązkowy, nie rozliczamy druhów, że nie wyjechali. W naszej jednostce są druhowie, którzy wyjadą do akcji raz w roku i cieszymy się, że znaleźli czas, aby przynajmniej raz wyjechać i pomóc innym. W szeregach OSP są druhowie, którzy pracują w tygodniu za granicą, w domu są w weekendy, ale wiemy, że w ciągu tych dwóch dni mogą być potrzebni. Na dwóch przykładach pokazałem, że strażakiem ochotnikiem można być niezależnie gdzie i ile czasu pracujesz. Potrzebne są tylko chęci i nie jest to obowiązek, że na każde zawołanie musisz się stawić. Kierujemy się zasadą im większa ilość druhów, tym bardziej jesteśmy mobilni, szybciej będziemy pomagać.

2. Powiadamianie

"Mieszkam za daleko od remizy i nie słyszę syreny."

Żyjemy w takich czasach, że syrena jest jedną z metod powiadamiania, a mamy jeszcze dwie inne metody.

Gdy załącza się syrena to dostajemy jednocześnie SMS z powiadomieniem ALARM PSP LUBAŃ i to jest znak, że jest alarm. Najlepszą metodą powiadamiania i zarazem najskuteczniejszą jest aplikacja E-remiza, która uruchamia się automatycznie gdy jesteśmy potrzebni. Jeśli nie masz internetu dzwoni do Ciebie automatycznie numer alarmowy. Dodatkowo mamy stworzoną grupę na Whatsapp, na której wymieniamy informacje.

Dzięki tym metodom powiadamiania mamy trzech druhów, którzy mieszkają w Lubaniu .Na dodatek druh Karol, który ma kilka kilometrów do remizy ma jak na razie najwięcej wyjazdów w 2022 roku. Dlatego bardzo zachęcamy mieszkańców Radostowa i Uniegoszczy, którzy nie słyszą syreny do wstąpienia w szeregi OSP Radostów.

Aby przybliżyć struktury naszej jednostki cykliczne, co miesiąc będę opisywał dwa tematy. W lipcu opiszę zagadnienie " Czy kobiety mogą być strażakami? " oraz "szkolenia". Jeśli będą pytania pod postem również dodatkowo szczegółowo odpowiem.

Źródło: OSP Radostów

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kokos
kokos 13.06.2022, 11:51
a można pić?

Pozostałe