Lubań. Zmiana na stanowisku komendanta Straży Miejskiej

  • 20.05.2022, 12:50 (aktualizacja 20.05.2022, 13:20)
  • Źródło: ŁCR
Lubań. Zmiana na stanowisku komendanta Straży Miejskiej

Podziel się:

Oceń:

Od dziś lubańską Strażą Miejską kieruje Michał Łukjaniec. Dotychczasowy komendant, po niemal dekadzie, ustąpił ze stanowiska.

Z dniem 19 maja z przyczyn zdrowotnych ze stanowiska Komendanta Straży Miejskiej ustąpił wieloletni, doświadczony funkcjonariusz służb mundurowych, Jan Baniak.

Jan Baniak został Komendantem Straży Miejskiej w Lubaniu 2 stycznia 2013 roku. Stanowisko objął w wyniku konkursu, na którym  wykazał się dużą wiedzą o bezpieczeństwie, porządku publicznym oraz znajomością spraw samorządowych. Warto nadmienić, że w latach 2006 – 2010 był radnym Rady Miasta Lubań. Poza tym właściwie całe życie zawodowe byłego już komendanta związane było z mundurem. Ukończył wyższe studia zawodowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, a następnie odbył studia wyższe magisterskie uzupełniające na Uniwersytecie Wrocławskim, uzyskując tytuł magistra prawa. Jan Baniak służył w Wojsku Polskim, Areszcie Śledczym oraz Komendzie Powiatowej Policji w Lubaniu. Naszą Strażą Miejską kierował przez prawie dziesięć lat.

Z dniem 20 maja br. pełnienie obowiązków komendanta powierzono dotychczasowemu Zastępcy Komendanta Straży Miejskiej w Lubaniu, Michałowi Łukjańcowi.

Źródło: ŁCR

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Boguś Linda
Boguś Linda 22.05.2022, 10:26
Mam się śmiać 🤣🤣🤣?!!
łukjaniec czyli oddzwierny Arkadiusza co od lat lizał bez wstydu **** ! Karierowicz bez kręgosłupa moralnego ze stażem na ulicy dwa dni z nocą ! Jego słynne pytanie do strażników "Co myślisz o Arku ???" to klasyk SM znany w mieście !
KOMANDOR RP
KOMANDOR RP 22.05.2022, 07:15
Politycy kler itd to typowy *** co zrobił mejza bandyta a immunitet go chroni kogo bandytę takich niestety jest wielu WSTYD banda skorumpowanych politycznych nieuków
Maryjan
Maryjan 21.05.2022, 19:16
Zobaczymy czy coś sie zmieni w kwestii samowolki parkingowej na mieście
Zorro
Zorro 21.05.2022, 08:36
Za dużo spożywał na służbie
Lubaniak69
Lubaniak69 21.05.2022, 08:15
Szanujmy się Baniak służył w Wojsku Polskim, Areszcie Śledczym oraz Komendzie Powiatowej Policji w Lubaniu a Michałek?
Koleżanka Sekretarz Miasta wcisnęła go z ŁCR na stanowisko zastępcy. Co ten człowiek reprezentuje? Niewiele.
Monika
Monika 21.05.2022, 06:53
Łakomczuszek z zszarganą opinią czy może być wiarygodnym komendantem ?
Ehhhhhh
Ehhhhhh 20.05.2022, 23:49
To ten co ma wujka znanego...
Bogusław
Bogusław 20.05.2022, 22:53
Jak można powierzyć takie stanowisko osobie bez doświadczenia czym się zasłużył i jakie ma doświadczenie jakie funkcje pełnił wcześniej jakie osiągnięcia z tego co wiadomo to był słaby w terenie dlatego trafił do biura
Obserwator
Obserwator 20.05.2022, 22:43
Oj wujaszek, wujaszek... To się postarałeś !
Olo
Olo 20.05.2022, 21:50
Trepy , milicja i reszta kasztanów dorabiajacych do emki ,wszedzie to samo
Andrzej
Andrzej 20.05.2022, 20:47
Chłopaki ze straży miejskiej macie przechlapane, to nie jest dobra decyzja.
Franz
Franz 22.05.2022, 19:32
Tam jest dobra ekipa myślących chlopakow, poradza sobie.
Avast
Avast 20.05.2022, 17:55
Boże widzisz a nie grzmisz...
W KPP złodziej co naczelnikowi pieniądze ukradł
W straży miejskiej nowy komendant co afery kręci...
Dobrze, że nasza straż pożarna kolibie się bez afer bo strach by było mieszkać...
Mirek
Mirek 22.05.2022, 19:32
Hohoho o pożarnej tez mozna sporo usłyszeć
Aneczka
Aneczka 20.05.2022, 16:41
Chować słodycze!
No, p. Łukjaniec pnie sie po szczeblach kariery elegancko. Szkoda tylko jakim kosztwm to robi. Kosztem własnego honoru.
Bogusław
Bogusław 22.05.2022, 21:26
O honorze nie można mówić bo jak czopek miałby honor to by czopkiem nie był
Agata
Agata 20.05.2022, 15:01
Michał Ł. Komendantem śmiech na sali, parodia :) a konkurs przeprowadzony byl ??
Violetta
Violetta 20.05.2022, 14:04
A sie spasł przez ten okres - że już mundur mu się nie dopinał. Powiadają wtajemniczeni, że owszem we Wojsku Polskiem był - ale w WSW ... Uznanej jako zbrodniczą formację PRL-u
lubanianka
lubanianka 20.05.2022, 13:29
znam Michała byl uczniem szkoły w ,której uczyłam
Łysy
Łysy 20.05.2022, 16:51
Tez go znam. Zabierali mu kanapki
Rozbawiony
Rozbawiony 23.05.2022, 08:48
I co?, smakowały?.
JS
JS 20.05.2022, 13:28
To ten łakomczuszek?
Melissa
Melissa 22.05.2022, 12:23
Od tych ukraińskich słodyczy?
SJ
SJ 20.05.2022, 17:16
Tak, zastąpił żarłoka.
Klawisz
Klawisz 20.05.2022, 14:23
Za kolnierz tez raczej nie wylewa taki rumiany

Pozostałe