Gala laureatów zDolnego Ślązaka, lubańscy uczniowie wśród najzdolniejszych!

  • 20.05.2022, 11:15 (aktualizacja 20.05.2022, 11:43)
  • red.
Gala laureatów zDolnego Ślązaka, lubańscy uczniowie wśród najzdolniejszych!

Podziel się:

Oceń:

„zDolny Ślązak” to konkursy wojewódzkie, skierowane do wszystkich uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z terenu województwa. W tegorocznej edycji do konkursów z dziewięciu przedmiotów przystąpiło 60 649 uczniów, w finałach rywalizowało 665 osób. Ostatecznie wyłoniono 388 laureatów, a wśród nich znaleźli się uczniowie lubańskiej "Jedynki".

zDolny Ślązak

Konkursy „zDolny Ślązak” są konkursami wojewódzkimi, skierowanymi do wszystkich uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z terenu województwa dolnośląskiego i obejmują następujące przedmioty szkolne: język polski, matematyka, historia, biologia, geografia, chemia, fizyka, język angielski oraz język niemiecki.
Konkursy składają się z trzech etapów: eliminacji szkolnych, eliminacji powiatowych i finałów wojewódzkich. W roku szkolnym 2021/2022 do dziewięciu konkursów „zDolny Ślązak” na etapie szkolnym przystąpiło 60 649 uczniów, na etapie powiatowym 3 738, a w finałach 665.
Ostatecznie wyłoniono 388 laureatów: w tym 1 laureata pięciokrotnego, 2 laureatów czterokrotnych, 9 laureatów trzykrotnych oraz 24 laureatów dwukrotnych oraz 300 jednokrotnych. Laureaci konkursów mają pierwszeństwo w wyborze szkoły ponadpodstawowej.

Laureaci z Lubania

Nasi Zdolni zdobyli zasłużone tytuły i zostali zaproszeni na uroczystą galę będącą zakończeniem zmagań wojewódzkich. Ósmoklasiści lubańskiej "Jedynki"  Maja Łyp, Mateusz Wereszczyński i Maciej Sołtys w auli Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odebrali dyplomy, medale i zaświadczenia potwierdzające uzyskane tytuły.

W imieniu wszystkich pracowników Kuratorium Oświaty wraz z delegaturami chciałbym się Wam drodzy laureaci nisko ukłonić. Z całego serca pogratulować, powiedzieć, że szanujemy Wasz wysiłek, osiągnięcia i że Was szczerze podziwiamy. Jesteście naszą przyszłością i nadzieją. - powiedział w trakcie gali Roman Kowalczyk, Dolnośląski Kurator Oświaty.

Laureaci „zDolnego Ślązaka Polonistycznego” - Maja Łyp z kl. 8a, Mateusz Wereszczyński z kl. 8d oraz laureat „zDolnego Ślązaka Matematycznego”-  Maciej Sołtys z kl. 8a znaleźli się w gronie najzdolniejszych uczniów Dolnego Śląska. Uhonorowanie naszych Zdolnych było przeżyciem nie tylko dla samych uczniów, ale też dla ich rodziców i nauczycieli przygotowujących. Nagrody, wręczone przez Pana Romana Kowalczyka – Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, mogą być tylko potwierdzeniem tego, jak ważne tytuły uzyskali nasi uczniowie. Z prawdziwą dumą i radością informujemy, że za zdobyte wyróżnienia nasza trójka zapewniła sobie 100% wyniku na egzaminie ósmoklasistów, tym samym zwolnienie z danej części egzaminu oraz pierwszeństwo wyboru szkoły ponadpodstawowej.
Podziękowania składamy również nauczycielom, przygotowującym naszych Zdolnych - tym, którzy Was inspirowali, wspierali i wskazali właściwą drogę do zdobycia wiedzy – paniom: Tamarze Bużantowicz, Agnieszce Patron i Iwonie Smolińskiej.

Gratulacje! 

red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lubanianka
lubanianka 20.05.2022, 13:35
gratuluje bardzo sie cieszę , pracowałam z Mai mamą ,gratuluje sukcesu córki ,pozdrawiam

Pozostałe