Radostów. Dzień Strażaka i ślubowanie młodych druhów OSP

  • 08.05.2022, 15:31 (aktualizacja 08.05.2022, 19:26)
  • OSP Radostów/red.
Radostów. Dzień Strażaka i ślubowanie młodych druhów OSP OSP Radostów

Podziel się:

Oceń:

Obchody Dnia Strażaka w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Radostowie były okazją do złożenia uroczystego ślubowania przez najmłodszych strażaków i nadania im oznaczeń funkcyjnych.

Ślubowanie i nadanie oznaczeń dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz Dzień Strażaka odbyło się w sobotę, 7 maja na placu przy remizie w Radostowie.

Dowódca uroczystości dh. Sławomir Bartniak wprowadził na plac kolumnę strażaków na czele z pocztem flagowym i sztandarem. Uroczystego ślubowania na sztandar dokonało 13 druhów, którzy publicznie zadeklarowali przystąpienie do Ochotniczej Straży Pożarnej w Radostowie. Ślubowania dokonał Prezes jednostki dh. Janusz Kopała. Opiekun MDP dh. Szymon Bartniak wręczył 7 druhom oznaczenia funkcyjne, które zdobyli w ostatnim czasie. - piszą w mediach społecznościowych druhowie z Radostowa.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka, wójt Gminy Lubań, bryg. mgr inż. Zbigniew Szyszło, Komendant Powiatowy PSP w Lubaniu, radni, sołtysi z Radostowa, grono pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej w Radostowie Średnim oraz zaprzyjaźniona jednostka OSP KSRG Pisarzowice. Nie mogło zabraknąć również rodziców i najbliższej rodziny.

Po kilku ciepłych słowach zaproszonych gości młodzi druhowie podziękowali kwiatami wychowawcom ze swoich szkół i wręczyli prezenty dla kilku starszych strażaków, którzy poświęcają im najwięcej czasu. Druhowie zrewanżowali się młodzieży przygotowując wcześniej prezent niespodziankę dla MDP w postaci samochodu bojowego, który sami zbudowali.

Po zakończonych uroczystościach spotkaliśmy się na poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie uroczystości, a nowym druhom GRATULUJEMY - czytamy na profilu OSP Radostów w mediach społecznościowych.

OSP Radostów/red.

Zdjęcia (20)


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysiek
Krzysiek 09.05.2022, 16:04
Fajne szkraby. Wszystkiego dobrego Wam życzymy.
SP
SP 09.05.2022, 13:16
Żenująca wypowiedź na temat obuwia małych druhów. Następny nietakt pani wójt. Podobnie jak było podczas uroczystości że sztandarem, której niewsparla.
Obserator
Obserator 10.05.2022, 22:45
Pani AU juz by Pani darowala sobie te komentarze wszyscy wiedza ze to Pani to chyba ma alergię na Panią Wojt to trzeba leczyć bo to jest choroba i sie pogłębia
Sp
Sp 11.05.2022, 10:35
Ty masz obsesję, przez swoją nieporadność oraz całkowitą nieudolność.
Obserwator
Obserwator 11.05.2022, 23:02
Patrz wszyscy omijaja was szerokim łukiem to o czym to swiadczy
Sp
Sp 12.05.2022, 11:08
Jak ty jesteś w pobliżu .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.05.2022, 07:08
Nie jak wy jestescie w pobliżu jak sie mowi pluc ...... to powie ze deszcz pada i sie tylko odgryza to tylko swiadczy o kulturze bo człowiek z honorem zachował by sie godnością i odszedł by sceny

Pozostałe