Dlaczego młodzież wybiera szkołę w Rakowicach Wielkich?

  • 05.05.2022, 08:56 (aktualizacja 12.05.2022, 12:51)
  • Źródło: ZSET Rakowice Wielkie
Dlaczego młodzież wybiera szkołę w Rakowicach Wielkich?

Podziel się:

Oceń:

ZSE-T w Rakowicach Wielkich od lat cieszy się niesłabnącym uznaniem. Szkoła zapewnia ciekawe i perspektywiczne kierunki kształcenia, wspierane nowoczesną baza dydaktyczną, a uczniowie mogą rozwijać umiejętności zgodnie z wybranym kierunkiem, a jednocześnie doszkalać się na kursach zgodnie z zainteresowaniami. Uczniowie rakowickiej szkoły podkreślają, że szkoła ma jeszcze jeden atut - bardzo ważny, choć niemierzalny - wspaniałą atmosferę i nauczycielskie wsparcie.

Szkoła w Rakowicach Wielkich od lat cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród młodzieży. Wybierają ją nie tylko młodzi mieszkańcy Lwówka Śląskiego i najbliższych okolic, ale również młodzież z powiatów: bolesławieckiego, lubańskiego, zgorzeleckiego, złotoryjskiego, karkonoskiego, czy kamiennogórskiego. W szkole, w której dostępnych jest pięć profilowanych kierunków liceum, dziesięć kierunków technikum oraz branżowa szkoła I stopnia, uczy się obecnie nieco ponad sześciuset uczniów. I tak duże zainteresowanie nie jest tu żadnym wyjątkiem, bo Rakowice Wielkie od lat cieszą się niesłabnącym uznaniem.

Jak się okazuje, powodów popularności szkoły jest wiele. Dla młodzieży pochodzącej z ościennych gmin i powiatów niezwykle ważny jest bezpieczny i komfortowy internat. Jak nam przyznają, to dzięki niemu uczą się samodzielności, ale daje im on także pewną wolność, przedsmak dorosłości. Poza internatem niezwykle istotne dla młodzieży są kierunki oferowane przez rakowicką placówkę. Ta niegdyś była szkołą rolniczą i do dziś oferuje kierunki typowo rolnicze, jak np. technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, czy technikum architektury krajobrazu, ale dziś większość kierunków oferowanych przez ZSE-T to nowoczesne profile, które zapewniają łatwość znalezienia pracy.

Tymi najpopularniejszymi kierunkami są technikum informatyczne, technikum logistyczne, technikum samochodowe, czy powstałe niedawno technikum fryzjerskie. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się technikum hotelarskie i technikum żywienia i usług gastronomicznych z innowacją dietetyka. Dyrekcja rakowickiej szkoły nieustannie stara się dopasować kierunki nauczania do potrzeb młodzieży. Jednym z dowodów na to jest powstałe w roku ubiegłym technikum fotografii i multimediów.

W przypadku liceum szkoła w Rakowicach Wielkich poszła w kierunku klas mundurowych. Są tam klasy o profilach: policyjnym, wojskowym i strażacko-ratowniczym. Te przygotowują młodzież do matury i są pierwszym ważnym krokiem na drodze do kariery i pracy w służbach mundurowych.

Co ciekawe, tak uczniowie, jak i ich rodzice przy wyborze szkoły zwracali uwagę na wyposażenie, jakim dysponuje placówka oraz możliwość zdobywania dodatkowych kwalifikacji podczas organizowanych w szkole kursów.  Niemal wszyscy uczniowie podkreślali, że niezmiernie ważne dla nich są dodatkowe kursy, które organizują w Rakowicach Wielkich i nowoczesne pracownie oraz nowoczesny sprzęt, na którym prowadzone są zajęcia.

Takim ostatnim powtarzanym przez wielu obecnych uczniów atutów rakowickiej szkoły jest panująca tu atmosfera. Młodzież podkreśla bardzo dobre relacje z nauczycielami i pomoc na jaką z ich strony może liczyć nie tylko podczas samych lekcji, ale także i poza nimi.

Źródło: ZSET Rakowice Wielkie

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe