Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 29 września 2022 07:35
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Ile zawodów po technikum?

Dobra szkoła daje solidne podstawy teoretyczne i certyfikowane umiejętności praktyczne. Takie możliwości stwarza ZSE-T w Rakowicach Wielkich, gdzie uczniowie mogą zdobyć dodatkowe umiejętności mając do wyboru kilkanaście kursów kwalifikacyjnych - od prawa jazdy, spawacza po kursy baristy czy stylizacji paznokci.
Ile zawodów po technikum?
Autor: lwowecki.info
Oceń

Kursy kwalifikacyjne dla uczniów odbywają się w Rakowicach Wielkich już od kilku lat, co ważne już teraz szkoła ma zabezpieczone finansowanie dodatkowych kwalifikacji na najbliższe trzy lata. Rozwój praktycznych umiejętności jest ważnym elementem programu edukacyjnego ZSE-T w Rakowicach Wielkich.

Moim marzeniem jest to, żeby każdy uczeń miały trzy, cztery tego typu … ja tego nawet nie nazywam kursy tylko zawody, bo jeżeli uczeń będzie miał kurs np. koparko-ładowarki to ma zawód konkretny, jeżeli będzie miał kurs wózka widłowego, kurs spawania to jest coś, co da mu nowe uprawnienia i nowy, dodatkowy zawód.– podkreśla Marek Łukasik, wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich.

Do dotychczas realizowanych kursów dołączą nowe specjalności, każdy kurs potwierdzony jest odpowiednim certyfikatem i jest bezpłatny.

Realizujemy projekt we współpracy z Syntea i tu jest kilkanaście kursów: prawo jazdy - kategoria „B”, kategoria „T”, kategoria „C+E”, koparko- ładowarki, stylizacja paznokci, kurs barmański i wiele innych – wymienia Mariola Wasilewska, koordynująca realizację projektów nauczycielka ekonomii.

Jednak kursy kwalifikacyjne to nie wszystko. Uczniowie mogą i bardzo chętnie też biorą udział w stażach zawodowych. W tym roku szkolnym ZSE-T w Rakowicach Wielkich realizuje 160 staży zawodowych, w następnym roku zaplanowano 200.

Na bieżąco młodzież naszej szkoły może brać udział w stażach zawodowych. Tych staży mieliśmy 216. Każdy uczeń za staż otrzymuje stypendium stażowe w wysokości 2 000 złotych. Muszę powiedzieć, że młodzież jest bardzo zainteresowana stażami. Środki pieniężne, które otrzymują z realizacji takiego stażu motywują ich do pracy – mówi Pani Mariola Wasilewska.

Starania dyrekcji i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych nie idą na marne. Młodzi ludzie i ich rodzice dostrzegają to zaangażowanie i szanse jaką dają młodzieży bezpłatne kursy zawodowe oraz staże. Odpowiednio dobrane do profilu kształcenia kursy zawodowe z pewnością poprawią pozycję młodego człowieka na rynku pracy.


Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama