Sesja Rady Powiatu. Sytuacja na rynku pracy i w Łużyckim Centrum Medycznym

  • 24.04.2022, 11:49 (aktualizacja 24.04.2022, 15:22)
  • Powiat Lubań
Sesja Rady Powiatu. Sytuacja na rynku pracy i w Łużyckim Centrum Medycznym Powiat Lubań

Podziel się:

Oceń:

Po niemal dwóch latach obrad w trybie zdalnym bądź hybrydowym z końcem marca radni Rady Powiatu Lubańskiego spotkali się w tradycyjnej formie i dyskutowali uchwały uczestnicząc w sesji na sali narad.

W marcu radni Rady Powiatu Lubańskiego spotkali się na posiedzeniu w Starostwie Powiatowym. Przez poprzednie dwa lata sesje Rady ze względu na ogłoszony stan pandemii odbywały się w trybie hybrydowym – radni korzystali z łącz internetowych lub osobiście uczestniczyli w obradach przy zachowaniu obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Porządek obrad obejmował istotne zagadnienia dla mieszkańców m.in. te związane z sytuacją NZOZ Łużyckie Centrum Medyczne  Sp. z.o.o. w związku z wystąpieniem wirusa COVID-19 oraz aktualną sytuacją związaną z bezrobociem na terenie powiatu z uwzględnieniem wystąpienia epidemii.

Po wsłuchaniu wstąpień Prezesa NZOZ ŁCM Sp. z.o.o. Krzysztofa Konopki oraz Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Katarzyny Hudymy, Radni zadawali szereg pytań, na które odpowiadali zaproszeni goście.

Miniony okres nie był łatwy dla tych podmiotów. Szpital walczył o życie pacjentów, Powiatowy Urząd Pracy o utrzymanie miejsc pracy w powiecie. Jedno jest pewne - na koniec marca sytuację w obu jednostkach można ocenić jako stabilną. Niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak wpłynie na nas sytuacja międzynarodowa.

W trakcie obrad Rada Powiatu podjęła 7 uchwał. Dwie z nich dotyczyły potępienia agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę oraz określenia zakresu pomocy, która może być zapewniona przez Powiat Lubański obywatelom Ukrainy.

Pozostałe uchwały związane były ze zmianą Wieloletniej Prognozy Finansowej, podziału środków z PEFRON-u na rok 2022, zmiany uchwały w sprawie uchwalenia powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego czy założenia Branżowej Szkoły II stopnia im. Stefana Drzewieckiego w Lubaniu wchodzącej w skład Zespołu Szkół Elektro-Mechanicznych w Lubaniu, rozszerzając w ten sposób ofertę edukacyjną jednostek oświatowych Powiatu Lubańskiego.

Rada podjęła również uchwałę w sprawie zmiany budżetu powiatu na rok 2022. To już kolejna zmiana w ciągu trzech miesięcy tego roku. W stosunku do uchwalonego pierwotnie budżetu nastąpił wzrost dochodów o 8,9 mln zł, strona wydatkowa wzrosła o 9,738 mln zł. Wydatki majątkowe i inwestycyjne powiatu wzrosły o 5,756 mln zł i na koniec marca jest kwota 11,833 mln zł.

Sesję można prześledzić pod TYM linkiem.

Powiat Lubań

Zdjęcia (6)


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tom
Tom 25.04.2022, 08:54
Za potępiania, ubolewania i solidaryzowanie się można brać fajną kasę.
Co nie?
radny
radny 24.04.2022, 16:11
Same dziadki .Ci sami ludzie co roku. Pani Halinka z Olszyny nowa mloda twarz .Mlodych juz nie ma .?
Katiusza
Katiusza 24.04.2022, 15:42
W tej uchwale potępiającej agresję w Ukrainie powinni zawrzeć i taki problem:
Jak się ma chociażby ta niedziela, ten kult tak zwanego „bożego miłosierdzia” do wojny w Ukrainie? Jak w tym kulcie jeden duchowo natchniony rosyjski Iwan zabija w imię i z błogosławieństwem swojego boga – tego samego – bliźniego swego równie natchnionego ukraińskiego Volodymyra – zresztą też wyznawcę tego samego boga – ponoć wszechmogącego.
Iwan zanosi modły co by przeżył te wojnę – a w tym samym czasie Volodymyr też takie modły zanosi.
Kogo zatem ten wasz niewyobrażalnie miłosierny i ponoć wszechmogący - co tym krakowsko łagiewnickim i wileńskim sanktuaryjnym kultem wielebnej Faustyny gawiedź ogłupiacie - wysłucha?
Oto wielka tajemnica wiary!

Wolnyodopiumdlaludu
Wolnyodopiumdlaludu 25.04.2022, 16:46
Odpowiedź rozwiązującą ów dylemat daje historia żebraka leżącego obok kapelusza u progu pewnego kościoła. Wchodzący rzucali mu tam różne monety jednocześnie prosząc o "modlitwę w jakiejś'tam intencji". Jeden wrzucił prosząc "pomódl się aby był pokój", ten za nim idący to usłyszał i z przekory - a może miał jakiegoś zbrojeniowca w rodzinie? - poprosił "pomódl się aby była wojna". Skołowany dziad proszalny wybrał złoty środek, wzniósł oczy ku niebiosom pańskim i składając nabożnie okaleczone przez życie ręce wymamrotał: "Boże Wszechmogący we w Trójcy Jedyny! spraw by nie było ni pokoju ni wojny, jeno taka szarpanina".... Czyli żeby było coś a'la dzisiejsza Ukraina...
saso
saso 25.04.2022, 07:00
Synu ....... tylko mieszasz w tym kotle, bo jesteś marnością
Redemptor
Redemptor 25.04.2022, 09:24
Masz rację - cala ta religijna ideologia to marność nad marnościami... Tylko kasta szamanów od wieków ma się dobrze, a czasami nawet jeszcze lepiej.
Oksana
Oksana 24.04.2022, 12:26
Cyt. W trakcie obrad Rada Powiatu podjęła 7 uchwał. Dwie z nich dotyczyły potępienia agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę oraz określenia zakresu pomocy, która może być zapewniona przez Powiat Lubański obywatelom Ukrainy.
================
Poszliście ostro - nie zadzierajcie z Putinem bo jak do niego dotrze ta uchwała to może wam kilka rakiet posłać - pierwszą oczywiście na Mickiewicza nr 2 I piętro.
Szympanides Makakikopulos
Szympanides Makakikopulos 25.04.2022, 16:34
Sarkastycznie patrząc trochę by one "przewietrzyły" nasze polskie bagienko: tak jak wybite zęby znakomicie powiększają swobodę języka tak wybite szyby itp., wyrwane drzwi przewietrzają pozostałą w pionie substancję mieszkalno-biurową...I tylko tych spadłych ze ścian Wysokich Urzędów zwyżkujących ponad Godłem krzyży nie żal...

Pozostałe