Przyjdź i sam sprawdź, jak wygląda twoja przyszła szkoła

  • 22.04.2022, 12:18 (aktualizacja 25.04.2022, 09:33)
  • red.
Przyjdź i sam sprawdź, jak wygląda twoja przyszła szkoła

Podziel się:

Wybór szkoły średniej to jedna z najważniejszych decyzji. Od jej trafności zależeć będzie całe przyszłe życie zawodowe. Dlatego nie może być ona pochopna, a wybór szkoły i kierunku winien być podyktowany własnymi preferencjami i oczekiwaniami, a nie namowami koleżanek i kolegów.

Ósmoklasiści stoją przed trudnym wyborem. Którą szkołę i jaki kierunek wybrać? Niektórzy już dawno temu zdecydowali, inni jeszcze się wahają, są też i tacy, którzy nadal nie mają pojęcia, co chcą w życiu robić. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom niezdecydowanych Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich organizuje „Dzień otwartych drzwi”, podczas którego młodzi ludzie, ale także ich rodzice, będą mogą bliżej poznać szkołę, porozmawiać z nauczycielami, zapoznać się z wyposażeniem i kompleksową ofertą.

Jestem zdania, że uczeń powinien zobaczyć miejsce, w którym spędzi następne pięć lat i samemu je ocenić. Powinien opierać wizję swojej przyszłości na podstawie tego, co tutaj zobaczy. A mamy, co pokazać, co zaoferować i pomóc im w podjęciu tej trudnej decyzji. – tłumaczył nam Pan Marek Łukasik Dyrektor ZSE-T.

Podczas „Dnia otwartych drzwi” młodzież ma okazję poznać kierunki kształcenia, na własne oczy zobaczyć pracownie i ich wyposażenie, porozmawiać z nauczycielami i uczniami. Przekonać się, na jakie zajęcia pozalekcyjne, kursy, czy staże może liczyć. Żadna ulotka, żaden plakat, czy strona internetowa nie zastąpią możliwości zobaczenia na własne oczy pokoi w internacie, czy nowoczesnych sal.

Dyrektor szkoły przekonuje, że w trakcie wizyty młodzież pozna wiele aspektów funkcjonowania, nie tylko tego zawodowego, ale też wychowawczego. Przyznaje, że nauka jest bardzo ważna, ale ważne jest także zdrowie, ciało, umysł, serce, czy aktywność.

W naszej szkole mamy holistyczne podejście, czyli całościowo podchodzimy do młodego człowieka, żeby go przygotować do dorosłego życia. Wychowanie w szkole opiera się na systemie wartości europejskich, czyli prawie rzymskim, kulturze greckiej i kulturze chrześcijańskiej. – To są nasze korzenie. A wiadomo, że jak się roślinę odetnie od korzeni to ani ta roślina nie zakwitnie, ani nie wyda owoców. – mówi Dyrektor Łukasik.

Wizyta w ZSE-T w Rakowicach Wielkich z pewnością wielu młodym ludziom pomoże świadomie zdecydować o wyborze nowej szkoły. Warto dodać, iż dzięki bogatej ofercie i otwartości na ucznia Szkoła w Rakowicach Wielkich jest obecnie najchętniej wybieraną placówką w powiecie lwóweckim.

„Dzień otwartych drzwi” w szkole w Rakowicach Wielkich odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 kwietnia 2022 roku od godziny 9:00 do godziny 13:00. (mapa) Zapraszamy!

red.


Pozostałe