Katar 2022. Znamy rywali Polaków

  • 01.04.2022, 20:10 (aktualizacja 02.04.2022, 07:43)
  • News4Media
Katar 2022. Znamy rywali Polaków Łączy nas piłka

Podziel się:

Oceń:

Wiemy, z kim polska reprezentacja zmierzy się w meczach fazy grupowej Mistrzostw Świata w Katarze. Dla naszych piłkarzy mundial właśnie się rozpoczął.

Łatwo nie było, ale po barażach Polska jedzie na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze. Z reguły ten turniej odbywa się latem, ale FIFA uznała, że katarski upał nie pozwoli na rozgrywanie piłkarskich spotkań. Imprezę przeniesiono na listopad i grudzień. Mimo, że do tego czasu jest jeszcze wiele miesięcy, to dla naszej reprezentacji „misja Katar 2022” właśnie się rozpoczęła.

W piątek 1 kwietnia odbyło się losowanie grup w pierwszej fazie turnieju. Nie wskazano jeszcze wszystkich drużyn, ale tylko 29 z 32. Pozostałe reprezentacje – jak np. ukraińska – jeszcze muszą rozegrać swoje mecze barażowe. Stanie się to w czerwcu.

Już od dobrych kilku dni wiedzieliśmy, kogo na murawie mogą spotkać Polacy. To Katar, Brazylia, Belgia, Francja, Argentyna, Anglia, Hiszpania i Portugalia.

Dziś już wiemy, jak wygląda nasza grupa:

Polska

Meksyk

Argentyna

Arabia Saudyjska

 

A oto wszystkie grupy mistrzostw świata w Katarze:

A: Katar, Holandia, Senegal, Ekwador, 

B: Anglia, USA, Iran, zwycięzca barażu europejskiego: Walia - Szkocja/Ukraina

C: Argentyna, Meksyk, Polska, Arabia Saudyjska,

D: Francja, Dania, Tunezja, zwycięzca barażu: Peru/Australia - Zjednoczone Emiraty Arabskie,

E: Hiszpania, Niemcy, Japonia, zwycięzca barażu: Kostaryka - Nowa Zelandia

F: Belgia, Chorwacja, Maroko, Kanada,   

G: Brazylia, Szwajcaria, Serbia, Kamerun,

H: Portugalia, Urugwaj, Korea Południowa, Ghana.

Tak było...

Dla naszych piłkarzy będzie to dziewiąty występ na piłkarskich mistrzostwach świata. Po raz pierwszy zagraliśmy w 1938 roku. Wtedy Polska zatrzymała się na 1/8 finału. Kolejny turniej to rok 1974 i gra „orłów Górskiego”. Piłkarze wrócili z brązowym medalem. Cztery lata później Polacy ponownie zajęli trzecie miejsce. Zatrzymali ich Francuzi. Kolejne mistrzostwa to 1986 rok. Zakończyliśmy grę w 1/8 finału.

Następnie mieliśmy długą przerwę. Na mundial pojechaliśmy dopiero w 2002 roku i nie wyszliśmy z fazy grupowej. Cztery lata później było tak samo. Historia powtórzyła się znowu w 2018 roku.

 

News4Media

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Izajasz
Izajasz 02.04.2022, 12:31
Znany jest wśród proroków kalendarz rozgrywek polskiej reprezentacji. Pierwsze spotkanie z Meksykiem i koniec spotkań. Lot czarterowy do domu.

Pozostałe