UKS Orka w Poznaniu

  • 08.03.2022, 07:31 (aktualizacja 08.03.2022, 08:08)
  • red.
UKS Orka w Poznaniu UKS Orka Lubań

Podziel się:

Oceń:

Remont lubańskiego basenu nie przerwał treningów zawodników UKS Orka Lubań. W minioną sobotę (5 marca) na Termach Maltańskich w Poznaniu odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie pod nazwą „Festiwal Sprintu na Termach”. Był to wstęp i sprawdzian przed rozpoczynającym się właśnie sezonem pływackim.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 600 zawodników z 55 klubów z całej Polski. W gronie tym znalazło się 10 zawodników Orki, którzy starowali w swoich kategoriach wiekowych na dystansie 50 i 100 metrów.

Z całą pewnością to dla moich podopiecznych bardzo dobry start w rozpoczynającym się 2022 roku. Do najlepszych należeli Milena Krawczyk, Michał Dziedzic i Maciek Kozik. To dopiero początek sezonu, a przed zawodnikami kolejne zawody i zmagania. - mówi Adam Musiał, trener UKS Orka Lubań. 

Pływacy oceniani byli według punktacji Rudolpha, uwzględnia ona wiek i płeć zawodnika, a o końcowej punktacji zdecyduje suma zdobytych punktów w czterech startach (trzy najlepsze wyniki za konkurencje na dystansach 50-metrowych i wynik za jedną wybraną konkurencję na dystansie 100 metrów).

Swoje rekordy życiowe pobili niemalże wszyscy zawodnicy klubu w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. I tak wśród 14-latków: Bartosz Budzik i 13-latków: Maksymilian Bram, zaś w konkurencji dziewcząt 16 lat i starsi: Julita Jośko i Julia Wasyliszyn, a w kategorii wiekowej 15 lat: Wiktoria Wójcik.

Do tegorocznej grupy „maltańskich sprintów” i reprezentujących po raz pierwszy barwy klubowe zaliczyć należy w kategorii wiekowej: 12 lat Jagodę Zagdańską i w kategorii wiekowej 10 lat i młodsi Filipa Moryto, którzy uzyskali bardzo dobre czasy i zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy życiowych osiągnięć i trzymamy kciuki przed kolejnymi zawodami, które odbędą się już za tydzień w Poznaniu, tym razem na krótkim basenie.

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe