Kolejny nielegalny transport odpadów

  • 03.03.2022, 11:12 (aktualizacja 03.03.2022, 11:19)
  • red./KAS
Kolejny nielegalny transport odpadów KAS

Podziel się:

Oceń:

Po raz trzeci w tym roku funkcjonariusze KAS zatrzymali na autostradzie A4 nielegalny transport odpadów. Tym razem jechały z Austrii.

Zgorzeleccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymywali samochody ciężarowe w punkcie kontrolnym na autostradzie A4 przed zjazdem w kierunku Jędrzychowic. Po raz trzeci w tym roku udało się im udaremnić wwiezienie do Polski odpadów. Tym razem zapobiegli przewozowi ponad 15 ton zużytych opakowań z tworzyw sztucznych.

Kierowca wiozący odpady pierwszy raz wiózł je do polskiego odbiorcy, ten zgłosił transport w systemie SENT, jednak nie posiadał wymaganego zezwolenia na ich przetwarzanie i nie był w stanie dokonać odzysku lub ich unieszkodliwienia w sposób zgodny z przepisami wspólnotowymi. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał ten transport za nielegalne przemieszczanie odpadów.

Przypominamy, że transport odpadów podlega zgłoszeniu w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT). System SENT to narzędzie do walki z przestępczością transgraniczną. Włynie ono na efektywność kontroli prowadzonych wspólnie z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska. – mówi Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzecznik prasowy.

Naczepę wraz z towarem zajęto do postępowania karnego. Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 200 zł, przewoźnik w postępowaniu administracyjnym zagrożony jest karą łączną w wysokości 13 tys. zł, a odbiorca w postępowaniu karnym karą do 500 tys. zł.

 

red./KAS

Zdjęcia (2)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jkhg
jkhg 04.03.2022, 07:57
Nasuwa się na myśl wiosek że , kary zbyt małe , zachęcają .

Pozostałe