Rosja zawieszona, barażu z Polską nie będzie!

  • 28.02.2022, 18:53 (aktualizacja 28.02.2022, 19:30)
  • News4Media
Rosja zawieszona, barażu z Polską nie będzie! pixabay

Podziel się:

Oceń:

FIFA zmieniła swoją niedzielną decyzję i zawiesiła reprezentację Rosji we wszystkich rozgrywkach międzynarodowych.

Jeszcze w niedzielę propozycje Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej były bardzo symboliczne. FIFA wyszczególniła wówczas trzy punkty, które musi spełniać piłkarska reprezentacja Rosji. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zakazuje Rosjanom rozgrywania meczów na własnych stadionach oraz odgrywania hymnu państwowego przed meczami. Dodatkowo reprezentacja występować będzie pod nazwą "Football Union of Russia (RFU)" i nie będzie mogła używać swojej flagi.

Do komunikatu bardzo szybko odniósł się Prezes PZPN, Cezary Kulesza  - "dzisiejsza decyzja FIFA jest dla nas nie do zaakceptowania. W sytuacji wojny na Ukrainie nie interesuje nas gra pozorów. Nasze stanowisko pozostaje bez zmian: reprezentacja Polski NIE ZAGRA z Rosją w meczu barażowym, niezależnie od nazwy rosyjskiej drużyny" - skomentował na Twitterze szef polskiej piłki.

Po niedzielnym komunikacie i licznych komentarzach krajowych związków piłki nożnej, dziś FIFA zabrała głos ponownie, tym razem zawieszając Rosję we wszystkich rozgrywkach międzynarodowych.

FIFA i UEFA podjęły dziś wspólnie decyzję, że wszystkie rosyjskie drużyny, zarówno reprezentacje narodowe, jak i drużyny klubowe, zostaną zawieszone w uczestnictwie w zarówno w rozgrywkach FIFA, jak i UEFA do odwołania. Decyzje te zostały dziś przyjęte przez Biuro Rady FIFA i Komitet Wykonawczy UEFA.
 
"Piłka nożna jest tutaj w pełni zjednoczona i w pełnej solidarności ze wszystkimi dotkniętymi nią ludźmi na Ukrainie. Obaj prezydenci mają nadzieję, że sytuacja na Ukrainie ulegnie znacznej i szybkiej poprawie, aby piłka nożna znów mogła być nośnikiem jedności i pokoju między ludźmi" czytamy w komunikacie.

 

News4Media

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Chwała Ukrainie
Chwała Ukrainie 28.02.2022, 21:12
I bardzo dobre. Nie ma już takiego kraju jak rosja.
Kibic
Kibic 28.02.2022, 20:32
Za miast martwić się pikłą lepiej zbierajcie na nagrodę za ***go Putina żywy lub martwy fo zawsze *** kacap napiście bez cęzury

Pozostałe