Bukowińskie Spotkania w sierpniu

  • 26.01.2022, 15:12 (aktualizacja 26.01.2022, 15:22)
  • Źródło: ŁCR
Bukowińskie Spotkania w sierpniu UM Lubań

Podziel się:

Oceń:

Porozumienie w sprawie organizacji kolejnej edycji Bukowińskich Spotkań podpisane. Tego lata w Lubaniu znów zagoszczą przytupy, podskoki i pląsy w ludowej oprawie.

Kalendarz imprez miejskich od kilku lat ubarwiają Bukowińskie Spotkania. Taniec i śpiew w folkowym wydaniu ma swoich stałych fanów, ale z uwagi na niewątpliwą krasę, bogactwo kulturowe i niespożyte pokłady energii cieszy się również zainteresowaniem osób, dla których ludowe klimaty są na co dzień nieco obce. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny to wydarzenie organizowane na szeroką skalę przez kilka krajów. Rozsiani po świecie Bukowińczycy pielęgnują swoje korzenie, a przy tym zarażają miłością do niezwykłej krainy historycznej i wyjątkowej społeczności.

- 21 stycznia miałem przyjemność uczestniczyć w spotkaniu, które było poświęcone organizacji Bukowińskich Spotkań w roku bieżącym. Zawsze z wielką radością gościmy bukowińskich artystów w Lubaniu i nie inaczej będzie tym razem. Cieszy mnie, że wśród lubanian żyją potomkowie Bukowińczyków, a nasze „Echo Bukowiny” rozbrzmiewa na licznych wydarzeniach - podkreśla Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński.

Spotkanie inaugurujące przygotowania do kolejnej edycji festiwalu odbywa się co roku u innych gospodarzy. Tym razem zaproszono wszystkich do Rumunii. Lubań reprezentował burmistrz Arkadiusz Słowiński. Na spotkaniu obecni byli również między innymi: pomysłodawca i wieloletni organizator wydarzenia Zbigniew Kowalski, wicegubernator Suczawy i Czerniowiec, burmistrz Campulung Moldovenesc oraz mer Czerniowiec i przedstawiciel z Węgier. Moment podpisania dokumentów był okazją do rozmów prowadzonych w niezwykle miłej oprawie. Nie mogło bowiem zabraknąć choć namiastki bukowińskich możliwości i drobnej zapowiedzi tego, co zobaczymy 18 i 19 sierpnia w Lubaniu.

Źródło: ŁCR

Zdjęcia (6)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stanisław
Stanisław 31.01.2022, 21:45
Festiwal Bukowińskie Spotkania to wspaniała impreza, niezapomniane chwile w gronie fantastycznych zespołów i ciekawych ludzi... gratulacje
Teresa
Teresa 27.01.2022, 14:20
Na ważne spotkania dotyczące przyszłości miasta burmistrz wysyła swojego zastępcę, który nie ma nic do powiedzenia, a sam jedzie na wycieczkę do Rumunii. Kończ Waść i wstydu oszczędź.

Pozostałe