Jeleniogórskie Pogotowie jako pierwsze w kraju stosuje dezynfekcje światłem

  • 20.01.2022, 12:28 (aktualizacja 20.01.2022, 12:45)
  • red.
Jeleniogórskie Pogotowie jako pierwsze w kraju stosuje dezynfekcje światłem eluban.pl

Podziel się:

Oceń:

Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze zmieniło metodę dezynfekcji karetek. To bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla pacjentów. Nowa dezynfekcja lampami UV-C trwa około 20 minut, a nie jak dotychczas ponad dwie godziny. Karetek nie będzie więcej, ale krócej będą wyłączone z pracy, a w obecnej sytuacji epidemicznej i narastającym obciążeniu każda minuta jest ważna.

Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze czternastoma zespołami ratownictwa medycznego zabezpiecza mieszkańców czterech powiatów: karkonoskiego, kamiennogórskiego, lwóweckiego i lubańskiego. Jako pierwsze w Polsce zdecydowało o wprowadzeniu dezynfekcji karetek specjalnymi, przenośnymi lampami UV-C. Dotychczasowe procedury dezynfekcyjne wyłączały zespół ratownictwa z pracy przynajmniej na dwie godziny. Metoda światłem jest o wiele krótsza, bo trwa około 20 minut.

Możliwość zdezynfekowania karetki światłem w 15-20 minut wiąże się z dobrem pacjenta, dzięki temu ambulanse będą szybciej gotowe do ponownego wyjazdu – powiedziała Katarzyna Barska, dyrektor medyczna jeleniogórskiego pogotowia dla Radia Wrocław.

Nowa metoda dezynfekcji jest stosowana w jeleniogórskim pogotowiu od wczoraj (19.01.21). Ambulanse wyposażone są w przenośne lampy UV-C, a ich skuteczność będzie potwierdzana wymazami pobranymi z pojazdów przed i po dezynfekcji. Jeżeli metoda się sprawdzi, będą z niej korzystać pozostałe jednostki pogotowia ratunkowego na Dolnym Śląsku.

red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xd
xd 21.01.2022, 15:27
xd

Pozostałe