Ogłoszono najniższy stopień zagrożenia systemów teleinformatycznych

  • 19.01.2022, 14:47 (aktualizacja 19.01.2022, 14:57)
  • Powiat Lubań
Ogłoszono najniższy stopień zagrożenia systemów teleinformatycznych

Podziel się:

Oceń:

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju. Stopień alarmowy obowiązuje od wtorku 18 stycznia (od godz. 23:59) do niedzieli 23 stycznia 2022 r. (do godziny 23:59). Został wprowadzony ze względu na potencjalne ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień ALFA-CRP jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą  m.in. monitorować i weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Stopnie alarmowe wprowadza, zmienia i odwołuje, w drodze zarządzenia, Prezes Rady Ministrów na podstawie przepisów ustawy z 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych.

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numeru telefonu 112.

Więcej informacji o systemie antyterrorystycznym w Polsce można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/mswia/system-antyterrorystyczny-rp.

Powiat Lubań

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zulu
zulu 19.01.2022, 23:18
Czyli po Ukrainie czas na Polskę?Czerwone książeczki z sierpem i młotem czas wyjąć z szafy towarzysze.
orzech
orzech 19.01.2022, 19:30
wszystko zgodnie z planem

wirus -> atak hakerów -> wizyta ufoków -> powitanie diabła?

ludzie otwórzcie oczy na świat, i wyłączcie news'y z TV
IT master
IT master 19.01.2022, 18:15
To teraz zróbcie rachunek sumienia kto jest gotowy choć na 1 stopień

Pozostałe