Chował się w galeriach, a następnie okradał stoiska handlowe

  • 19.01.2022, 13:47 (aktualizacja 19.01.2022, 14:00)
  • Źródło: podinspektor Edyta Bagrowska
Chował się w galeriach, a następnie okradał stoiska handlowe Policja Jelenia Góra

Podziel się:

Oceń:

Mężczyzna chował się przed zamknięciem galerii handlowych, a następne na pasażu okradał stoiska handlowe. Policjanci ustalili, że ma na koncie co najmniej siedem takich czynów.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 19-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem.

- Jak ustalili funkcjonariusze, 19-latek od października ubiegłego roku do stycznia br. dopuścił się w Jeleniej Górze co najmniej 7 kradzieży z włamaniem. Mężczyzna chował się w jeleniogórskich galeriach handlowych przed zamknięciem, a następnie okradł stoiska handlowe znajdujące się na pasażu. Jego łupem za każdym razem padła gotówka. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych - czytamy w policyjnym komunikacie.

Policjanci powiadomieni o zdarzeniach rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tych przestępstw. W wyniku prowadzonych czynności,  zebranych informacji oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 19-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych czynów.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że 19-latek ma na koncie więcej podobnych czynów.  Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a  grozić mu może do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podinspektor Edyta Bagrowska

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pomysłowa
Pomysłowa 19.01.2022, 20:37
Na to bym nie wpadła... A on wpadł łebski gościu.
klient
klient 19.01.2022, 19:34
zawsze może spróbować się schować w więzieniu

Pozostałe