Perspektywy. Które technikum w regionie najlepsze?

  • 18.01.2022, 13:56 (aktualizacja 18.01.2022, 14:43)
  • red.
Perspektywy. Które technikum w regionie najlepsze? pixabay

Podziel się:

Oceń:

Niestety ani w krajowej, ani w wojewódzkiej czołówce nie znajdziemy lubańskich placówek, ale w regionie znalazło się kilka techników wyróżnionych w rankingu Perspektyw.

Najlepsze technikum w kraju to Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie, drugie jest warszawskie Technikum Mechatroniczne nr 1 (ZSLiT nr 1), a trzecie Technikum Łączności nr 14 im. Obr. PP w Gdańsku. Najlepsze na Dolnym Śląsku jest wrocławskie Technikum nr 10 im. Fryderyla Joliot-Curie.  Z kolei w regionie najlepsze jest technikum nr 5 w Bolesławcu, które zajęło szóstą pozycję w rankingu wojewódzkim i otrzymało wyróżnienie srebrnej tarczy. Kolejne w rankingu również jest bolesławieckie Technikum nr 3 na pozycji ósmej z wyróżnieniem brązową tarczą. Pozostałe technika w województwie nie zaklasyfikowały się do listy 500 najlepszych w kraju. Te znajdziemy w rankingu wojewódzkim. Lubańskie Technikum w ZSP im. A. Mickiewicza zajmuje 46 pozycję na 68 sklasyfikowanych techników.

Pełny ranking możecie sprawdzić TUTAJ.

O Rankingu
Ranking Perspektyw od lat nie zmienia swojej metodologii. Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową. 

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe