Lubań. Z policyjnej kasy zniknęły pieniądze

  • 10.01.2022, 15:01 (aktualizacja 10.01.2022, 15:50)
  • red.
Lubań. Z policyjnej kasy zniknęły pieniądze pixabay

Podziel się:

Oceń:

Jeden z naszych czytelników zadał pytanie czy to prawda, że w lubańskiej komendzie policji ktoś ukradł 50 tys. zł z pancernej kasy. O sprawę zapytaliśmy u źródła.

Wczoraj w redakcyjnej poczcie otrzymaliśmy informacje:

Chciałbym się dowiedzieć, czy to prawda że w Komendzie Powiatowej Policji w Lubaniu w województwie dolnośląskim ktoś ukradł z pancernej kasy Naczelnika Wydziału Kryminalnego ponad 50 tysięcy złotych i euro. Pieniądze te stanowiły zabezpieczenie mienia do prowadzonych dochodzeń. Jako suwerena bardzo interesuje mnie ten temat jednak mi takiej informacji w lubańskiej policji nikt nie udzieli. W związku z tym zwracam się z tym pytaniem do Państwa bo być może Państwo uzyskacie odpowiedź na to pytanie.

Takie wydarzenia to bardzo poważna sprawa, bo gdzie jak gdzie, ale na komendzie policji pieniądze, jak i wszystko inne, powinny być bezpieczne.
Lubańska policja potwierdza, że w trakcie kontroli jednego z działów ujawniono naruszenie przepisów dotyczących przechowywania środków pieniężnych. Dlatego postępowanie wszczęło Biuro Spraw Wewnętrznych Policji i Prokuratura. Policjant, którego dotyczy sprawa został zawieszony w wykonywaniu czynności służbowych i wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Policja nie udziela informacji o jaką kwotę pieniędzy chodzi, a więcej na ten temat dowiemy się po zakończeniu postępowania.  
Do sprawy z pewnością wrócimy.

Podczas kontroli przeprowadzonej na polecenie Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu, którą realizowano w jednym z wydziałów w związku z planowanym przejściem na zaopatrzenie emerytalne funkcjonariusza, ujawniono naruszenie przepisów dotyczących przechowywania środków pieniężnych. W związku z zaistniałą sytuacją powiadomione zostały policyjne komórki kontrolne, w tym Biuro Spraw Wewnętrznych Policji oraz prokuratura. Odpowiedzialny za przedmiotowe zagadnienie policjant został zawieszony w czynnościach służbowych i wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne. Obecnie prowadzone są czynności w tej sprawie i więcej informacji będziemy mogli przekazać po ich zakończeniu. - czytamy w korespondencji przesłanej przez asp.szt. Justynę Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasową KPP w Lubaniu.

red.

Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Scherif
Scherif 19.01.2022, 07:29
byl kiedys filmik na YT w roli głównej wystąpił Jan o ktorym mowa w tekscie:>
G
G 14.01.2022, 09:20
Hmmm... Może ktoś chciał szybko awansować 🤔i zostać komendantem?
Bezszelestnie
Bezszelestnie 13.01.2022, 07:56
Motyw kradzieży to jedno a motyw pozbycia się kadry kierowniczej to może być drugie.
Ktoś kto to ukradł doskonale wiedział jakie konsekwencje poniesie kierownictwo.
Ciekawa
Ciekawa 12.01.2022, 18:58
Wiadomo co to za policjant ? :D
😳
😳 12.01.2022, 14:59
Złodziej zrobił to cicho i bezszelestnie
Jan
Jan 13.01.2022, 15:09
Dobre to , wiem kto :D
Ciekawa
Ciekawa 15.01.2022, 15:30
Kto ?
Do obywatel
Do obywatel 12.01.2022, 09:06
U mnie taka sama sytuacja była miałem 18600 zł a napisali że zabezpieczyli 10800 zł podzielili się pewnie między sobą i zadowoleni
💩💩💩💩💩
💩💩💩💩💩 12.01.2022, 13:15
Przecież jeżeli cokolwiek zabezpieczają to podpisujesz protokół co i ile zabezpieczyli to jak to możliwe
Nie lej wody
Obywatel
Obywatel 12.01.2022, 06:23
Kiedyś do mnie wpadli niby podejrzany za dilerke mialem 2500zl później w papierach napisali ze bylo 1000 gdzie reszta??? ZŁODZIEJE POLSKA LEGALNA MAFIA
😉
😉 12.01.2022, 09:07
No właśnie. Zarabiają podobnie jak większość z nas a co niektórzy wożą się nietanimi furami, że większość z nas patrząc na infkacje i rosnące ceny nie może sobie pozwolić na taki zakup🤔🤔 zapewne zakupione w kredytach😉
Finansam
Finansam 14.01.2022, 11:26
Ale maja 13 tki, munduruwki, inne opodadkowanie i na zakup auta też nizszy jak ksiadz czy lekarz parodia kraju.
😉
😉 12.01.2022, 09:00
Przecież podpisujesz co zabierają
Ojciec T
Ojciec T 11.01.2022, 18:42
A kto nie ma pokus
Poseł na Sejm
Poseł na Sejm 11.01.2022, 16:18
Kiedyś w Zgorzelcu za machlojki i korupcje całą Straż Graniczną wyjeb...li na zbity pys..k
Proponuje to samo zrobić dla przykładu z 13 posterunkiem w Lubaniu
Obrona
Obrona 14.01.2022, 00:16
Chyba nie znasz do końca sprawy , większość z nich uniwinili i zaplacili im.odszkodowania nawet niektórych przywrocili do sluzby, nie każdy oskarżony jest winny. A ci co piszą że im mniej.wpisali w papierach to czym ty sie chwalisz jeden z drugim ze slabo u ciebie z mysleniem, kazdy dokument jak podpisałes to znaczy ze tyle bylo i sie z tym zgadzasz.
Urwis
Urwis 14.01.2022, 17:20
Obrona,,,,, 😁 😁 😁 ty wiesz ja wiem wszyscy wiemy policjant z Olszyny powinien siedziec za kratami. Bez dwoch zdań.
E.E
E.E 11.01.2022, 14:46
Współczuję pozostałym uczciwym funkcjonariuszom, bowiem złodziej jest nadal na wydziale i codziennie zapewne się z nim witają 😞.
Sierżant_Starszy
Sierżant_Starszy 11.01.2022, 10:38
Przez ponad 50 lat trwania w PRL-u Milicji Obywatelskiej w Lubaniu nie zginał nawet złamany grosik. I w tym okresie nie było moralnej opieki księdza kapelana. Co najwyżej sekretarz PZRP od propagandy zaglądał z prelekcjami. Co się dzieje ...?
Wiem bo widziałem
Wiem bo widziałem 11.01.2022, 15:50
Ale to co z Czochy wywiezliscie i z "domku"w Leśnej to pan starszy nie pamięta?
Sierżant Starszy
Sierżant Starszy 12.01.2022, 10:59
Z zamku na Czosze wywieźli skarby urzędnicy PZPR z Wrocławia przy udziale Ludowego Wojska Polskiego.
Straszny aspirant
Straszny aspirant 11.01.2022, 14:43
Mylicie się starszy sierżancie, że przez 50 lat w KPP Lubań nie zginął nawet grosik...Ok. 20 lat temu jeden z detektywów w Wydziale Kryminalnym okradł pół komendy z rzeczy zabezpieczonych do spraw, a także innych służbowych oraz prywatnych...Czasy nie odgrywają tu żadnej roli...Jest jakiś złodziej w komendzie i tyle...Szkoda tylko tego Naczelnika i Komendanta, którzy dostaną rykoszetem bo znalazła się w KPP taka menda złodziejska w mundurze.
😡😡
😡😡 11.01.2022, 18:11
A najlepsze że tego raczej nikomu nie udowodnią. Ale jeżeli to twarz w Internet i niech go ludzie wytykają.
Halina
Halina 12.01.2022, 07:44
Jak życie znam swój swojego nie rusza zwłaszcza tam rodzinny interes chyba jedyna taka komenda gdzie i wujek siostrzeńcy brat z bratem pracuje,nalzenstwa.......Słuchy chodzą takie ze sprzątaczka winna bo dostęp do kluczy ,jeszcze hydraulik zostanie winny.Cyrk jeszcze raz cyrk..
Jan
Jan 11.01.2022, 16:37
To co opisujesz faktycznie tak jest ale jest jedno, a nawet dwa ale dlaczego jak policja ujawni jakies przrstepstwo od razu media chwalicie się, ale jak u was w komedzie cos sie dzieje cisza grobowa jedyna informacja jak ktorys z waszych kolegów porozmawia z żoną to cala dzielnica wie takie baby są. Wielki żal do policji jest taki, ze jeszcze w tamtym roku mieliscie pasożyta ktory awansował wysoko fundusz na informatorów rozdysponowal na siebie i swoich wylecial, a przez wiele lat byly donosy ze pijany, nacpany, fabrykuje, podklada i nic z tym nie robiliscie spoleczenstwo nie ma zaufania do policji zwlaszcza w lubaniu.
Czesłaf
Czesłaf 12.01.2022, 11:02
To jest prawie tak jak w Kościele z księżmi pedofilantami - tylko że w policji nie da się po cichu na inny posterunek - jak tamtych na inna parafię.
Dlb
Dlb 11.01.2022, 23:29
Ha ha rozdysponowal cichutko bez szelestnie ha ha ha ha temu to sie nalezalo karma wraca fabrykowal to za malo powiedziane .
Pytanie
Pytanie 12.01.2022, 11:39
Czy wyżej opisana afera to sprawa z zeszłego roku tego funkcjonariusza co rozdysponował fundusz na informatorów? Czy może to nowa afera i nowy bohater?
Józef
Józef 13.01.2022, 11:22
Akurat na tego policjanta został l zlozony donos do prokuratury krajowej by czasen nie zginely akta, nie zatuszowali, znajomości itp, w otpowiedzi Prokuratura krajowa odpisala, ze mają oko na sprawe. 😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁
Igo
Igo 13.01.2022, 19:14
Józef na którego ?
Misiu
Misiu 14.01.2022, 17:22
Igo na pana J z Olczyny ha ha ha wozil wilk razy kilka,,,, powieźli i teraz to juz kundelka. J to imie ha ha ha 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂
👏👏👏
👏👏👏 11.01.2022, 20:20
Jan . Brawo za komentarz 👏👏
5 gwiazdek
5 gwiazdek 11.01.2022, 12:38
Akurat tu nie ma co ukrywać że w latach 90tych początek 2000 była lepsza policja. Może brali na drogach ale takiego złodziejstwa nie było a jak złodziej dostał dobrze na komendzie to drugi raz się zastanowił zanim zajrzał do cudzej komórki i nie było tej profesjonalnej rekrutacji multiselect itd.
Kiedyś u mnie rower stał na dworze nocami , komórka nie miała kłódki i nikt nie zaglądał i nie ukradł.
Obecnie wszystko trzeba zamykać bo nawet złom ukradną, i na to nie złodziejstwo nie sposobu bo umorzą sprawę z powodu niewykrycia sprawcy a państwo woli myśleć jak doić kase z kierowców aby mieć na swoje 13tki 500+ i inne a złodzieje przecież kraść mogą bo tam nikt nie zaostrzy kar, jeszcze zmniejszyli kwotę szkodliwości.
Jan
Jan 11.01.2022, 10:21
Brawo wydzial wewnętrzny prawdziwi policjanci dla takich warto placic podatki.
😡😡😡😡
😡😡😡😡 11.01.2022, 08:08
Moim zdaniem jeżeli udowodnią kto to ukradł - w co wątpię, to twarz tego człowieka powinna być podana do publicznej wiadomości bo zapewne, to ktoś kto wiele lat służy wielubludzi miał zaufanie, umoralniał społeczeństwo i karał.
Niech się teraz wstydzi .
Chudy
Chudy 10.01.2022, 23:59
Pewnie jest w Las Vegas
🤔😑😑😑
🤔😑😑😑 10.01.2022, 21:49
Który to takie lepkie ręce ma?
W tym wszystkim to szkoda tylko komendanta bo najmniej winny a za jakiegoś lepkiego zj...ba odpowie.
😙
😙 11.01.2022, 10:28
To może go pogłaskaj i przytul do siebie...
Alojz
Alojz 11.01.2022, 10:19
Kolego w OLSZYNIE popytaj tam ci odpowiedzą sprawa głośna to nie jest nowa sprawa...
😡😡😡😡
😡😡😡😡 11.01.2022, 12:27
W Olszynie🤔🤔To ten co myślę 😳😳😳😳😳😳
O k... Wstyd.
Oliwa
Oliwa 11.01.2022, 08:18
Nie nie nie kolego komendanta nie szkoda on doskonale wie jakie egzemplarze tam pracuja, zdajesz sobie ile spraw nie idzie do opini publicznej, wszystko jest ukrywane afera goni afere, ale jak oni złapią szczurka ktory z glodu cos ukrad to ho ho jacy dumni pani rzecznik jak opowiada jak ja duma rospiera Gdyby ktos nie drążył tematu to nic bys nie wiedzial taka prawda a tych afer jest i to grubo palcow by ci zabraklo do zliczenia.
😉
😉 11.01.2022, 09:15
Szkoda i się nie wp....laj😉
M&M
M&M 11.01.2022, 06:24
Będzie, że brak nadzoru .
Pytajnik
Pytajnik 10.01.2022, 21:36
To polcjanty tez kradną ?
Arek Arek
Arek Arek 10.01.2022, 21:34
MOJE 32tys mają i jest problem by oddali zatrzymane do sprawy
😉
😉 11.01.2022, 09:14
To zapewne sąd orzeknie przepadek i problem z głowy 😉 będziesz uboższy 😉
Arek Arek
Arek Arek 10.01.2022, 21:18
Moich jest 32 tys zatrzymanych w sprawie na która czekam dziś dzwoniłem to mówił bym osobiście przyjechał
Kwisa
Kwisa 14.01.2022, 00:21
A ty pewnie jesteś poszukiwany i sie boisz przyjechac i co tu zrobic z tymi twoim 32vtys legalnie ciezka pracą zarobionymi. Wyslij mamę albo babcie to przeciez jej pieniadze z rmerytury.
Ha ha
Ha ha 11.01.2022, 20:03
A co faxem chciałes kase dostać?
PSP
PSP 10.01.2022, 19:51
To Biuro Spraw Wewnętrznych ewidentnie za kimś jeździ .
Albo ktoś je ciąga za sobą .
Czy to pan Sz
Czy to pan Sz 11.01.2022, 09:15
Za kim?
Zły