Przetrwać na przekór losowi - z dziejów klasztoru św. Marii Magdaleny od Pokuty w Lubaniu

  • 04.01.2022, 16:11 (aktualizacja 04.01.2022, 16:17)
  • red.
Przetrwać na przekór losowi - z dziejów klasztoru św. Marii Magdaleny…

Podziel się:

Oceń:

Siostry Magdalenki zapraszają na wystawę opowiadającą o duchowej sile sióstr, które potrafiły przetrwać każdą „burzę” w ciągu ostatnich 700 lat.

Lubańskie Siostry widziały i współuczestniczyły we wszystkich ważnych dla miasta wydarzeniach. Klasztor przetrwał aż 10 wojen, 6 wielkich pożarów, epidemię dżumy, trzykrotną zmianę przynależności państwowej, reformację, pruską sekularyzację klasztorów, kulturkampf i ogromne problemy wewnętrzne po zakończeniu wojny. 

Magdalenki zapraszają na wystawę opowiadającą o duchowej sile, woli trwania wbrew wszystkim przeciwnościom, niezłomnym kręgosłupie moralnym, życiu dla Boga i innych ludzi ponad podziałami narodowymi, politycznymi, religijnymi i ideowymi, opowiadającą o prostych kobietach, które w wielkim stylu potrafiły przeciwstawić się przeciwnikom i wrogom – nawet tym w koronie.

Miejsce wystawy:
Dom Generalny Zgromadzenia Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty ul. Wrocławska 17 w Lubaniu.

Zwiedzanie

  • we wtorki w godz. 10.00-16.00 (co pół godziny, ostatnie wejście o 15.30).
  • Grupy zorganizowane (do 10 osób), po wcześniejszym tel. uzgodnieniu pod nr tel. 75 646 15 94.
red.

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maria
Maria 02.02.2022, 11:12
Co na te komentarze administrator?????
Pryscylla
Pryscylla 02.02.2022, 18:43
Maryja! Administrator nie ingeruje w opinie wyrażane w ramach wolności gwarantowanej Konstytucją. Jasne?
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 08.01.2022, 15:14
Wielebne!
Dzisiaj waszą wiarę nazywają religią
Jutro waszą religię nazwą Mitologią!
Wasza wiara nie jest dowodem na istnienie boga. Jest tyko dowodem na to, żeście jak wielu naiwne uwierzyły tym, którym bardzo zależało abyście uwierzyły. Religia powstała kiedy jeden cwaniak spotkał na swojej drodze kilku ***ów.

Arpado
Arpado 07.01.2022, 09:48
I tak to usakralnione pasożytnictwo zalęgło sie na tym łez padole. W większości to ośrodki seksualnej rozpusty i mobbingu. Poczytajcie wspomnienia tych które się z tej mafii wyzwoliły.
Elion
Elion 06.01.2022, 18:45
Polecam siostrzyczkom studia nad fałszowaniem biblii - bo im tego nikt do tej pory nie ukazał.
youtube.com/watch?v=SpwzuuWFilY
Monia
Monia 05.01.2022, 16:12
Bo siostrzyczkom pracować sie nie chce na swoje utrzymanie ! Okazuje sie ze przez 700 lat nas rolują i o dziwo udaje się .Niz demograficzny szaleje to niech rodzą dzieci i uczciwie pracują na ich utrzymanie tak jak kazda traskliwa matka to robi .Leniuchy !
Mieszkaniec123
Mieszkaniec123 04.01.2022, 22:06
Szkoda że tylko we wtorki
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 04.01.2022, 21:08
Rząd Kanady – o świętobliwa zgrozjo, jak śmiał - wezwał namiestnika ich boga na ziemi papieża Franciszka (świeć Panie nad Jego duszą) do wydania formalnych przeprosin za rolę, jaką Kościół rzymsko katolicki odegrał w kanadyjskim systemie szkół z internatem (residential schools), po tym jak na terenie byłej placówki w Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej odkryto zbiorową mogiłę z ciałami 215 dzieci. Najmłodsze z nich miało 3 lata.
"Niestety, nie jest to odosobniony przypadek. Nie będziemy uciekać od prawdy" – komentował premier Justin Trudeau. Prawda o tym, co działo się w przymusowych szkołach z internatem dla dzieci rdzennych mieszkańców, wychodzi na jaw powoli i przyprawia o dreszcze. I choć Komisja Prawdy i Pojednania działa od 2015 r. daleko do zakończenia jej działalności.
Dandys
Dandys 04.01.2022, 21:06
A za co one pokutują?
Odpowiedź
Odpowiedź 05.01.2022, 10:30
Między innymi za Twoje i za moje grzechy.
Ja
Ja 05.01.2022, 16:19
No ładnie , ja grzeszem a one pokutują . Zawsze to lepsze od pracy .A kto pokutuje za grzechy siostrzyczek ?😲😲😲
Dandys
Dandys 05.01.2022, 12:55
Przecież ja nie mam żadnych grzechów. To że mi wpierają od urodzenia jakieś pierworodne winy to tylko po to aby ogłupić, omamić do końca życia wpierając poczucie winy. Wieki straszenia na religii dzieci piekłem i diabłem skutkuje dożywotnim utrzymywaniem pseudo ochroniarzy w sutannach. Co by nie mówić, ale rzucenie człekokształtnej gawiedzi na kolana dźwiękiem dzwoneczka i szamańskimi zaklęciami to jest z pewnością wielki sukces tresera.
Redemptor
Redemptor 04.01.2022, 17:53
Nie maja się natomiast czym chwalić wielebne od miłosierdzia bożego szarytki z Kanady. Głodzenie, bicie, tortury, przemoc seksualna – o tym, co działo się za zamkniętymi drzwiami prowadzonych przez mniszki i księży przymusowych szkół z internatem dla dzieci rdzennych mieszkańców Kanady, dowiadujemy się stopniowo, a każde kolejne uniesienie zasłony milczenia ujawnia horror. Trauma jest tym większa, że do dziś główni sprawcy nie ponieśli kary.
===========
Okazuje się że życie zakonne prowadzi w wielu wypadkach do zwyrodnienia. Na szczęście wielebnym Magdalenkom nikt nie wpadł na pomysł aby powierzać wychowywanie dzieci.
Aneczka
Aneczka 04.01.2022, 23:27
No teraz Magdalenki prowadzą ognisko dla dziewcząt.
O.kapucyn
O.kapucyn 05.01.2022, 22:38
Bywały i u nich "tak zwane" wstydliwe sytuację, ale o tym sza! Wielka tajemnica wiary!
X
X 05.01.2022, 14:22
Od przeszło 50 lat.
Aneczka
Aneczka 05.01.2022, 12:55
A za co te minusy? Przecież opiekują się dziewczętami? To fakt, nic więcej.
Kamila-T
Kamila-T 05.01.2022, 16:40
Nie bezinteresownie, a jak... to popytaj te które z tej opieki już się wyzwoliły.

Pozostałe