Para zgorzeleckich złodziei zatrzymana przez lubańskich kryminalnych

  • 28.12.2021, 15:30 (aktualizacja 28.12.2021, 15:51)
  • red./KPP Lubań
Para zgorzeleckich złodziei zatrzymana przez lubańskich kryminalnych KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

Para gości hotelowych została zatrzymana za włamanie, oszustwo, ukrywanie dokumentów i kradzież hotelową na terenie powiatu lubańskiego. Zatrzymani mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa, więc teraz grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Lubańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży i włamaniu do pomieszczeń mieszkalnych w jednym z domów gościnnych na terenie powiatu. Złodziej oprócz gotówki, ukradł także biżuterię oraz dokumentację firmową hotelu. Natychmiast do sprawy włączyli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lubańskiej jednostki, którzy ustalili okoliczności towarzyszące temu zdarzeniu.

Okazało się, że para gości hotelowych pod osłoną nocy, po wejściu przez niezabezpieczone drzwi garażowe do budynku, udała się do pomieszczeń mieszkalnych właściciela, a następnie ukradli sejf wraz z zawartością - gotówką, złotą biżuterią i dokumentacją firmową. Wychodząc z budynku przez garaż ukradli także kosiarkę spalinową. Łącznie wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę około 32 tysięcy złotych.

W trakcie wykonywanych czynności operacyjnych mundurowi ustalili, że podejrzani mogą przebywać w hotelu na terenie powiatu zgorzeleckiego. Kryminalni udali się we wskazany adres, gdzie zatrzymali 45-letnią kobietę i jej młodszego partnera, mieszkańców powiatu zgorzeleckiego. Podczas sprawdzenia osób jak i pomieszczeń, w których przebywali zatrzymani, policjanci ujawnili część pieniędzy, umowę sprzedaży skradzionej wcześniej kosiarki spalinowej oraz wiele innych dokumentów sprzedażowych.

Zatrzymani zostali przewiezieni do lubańskiej jednostki policji. Tam zostały im przedstawione zarzuty popełnienia oszustwa, kradzieży mienia, włamania oraz ukrywania dokumentacji, których nie mieli prawa posiadać. Podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności, gdyż czynów tych dokonali w warunkach powrotu do przestępstwa.

red./KPP Lubań

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Poszkodowana
Poszkodowana 28.12.2021, 16:32
A dlaczego nie jest napisane ze za tak powazne przestępstwo otrzymali jedynie dozór i moga dalej okradac ludzi ?
DDM
DDM 29.12.2021, 15:17
Obciąć im dłonie, to nie kradzież w supermarkecie, ale włamanie, byli zagrożeniem dla życia właścicieli, straszne!

Pozostałe