Ambulans realizujący transport medyczny wypadł z drogi

  • 10.12.2021, 18:42 (aktualizacja 10.12.2021, 20:01)
  • red.
ambulans-medyczny-w-rowie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dziś kilka minut po 17. na śliskiej drodze w poślizg wpadł ambulans medyczny. Auto niefortunnie wjechało na bariery energochłonne i przewróciło się na bok.

Cały dzień roztopów i wieczorny przymrozek spowodowały, że drogi w regionie pokrywa cienka warstwa lodu. Na takiej właśnie nawierzchni kilka minut po 17. w poślizg wpadł ambulans wiozący do domu pacjentkę z lubańskiego szpitala.

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej 393 w Kościelniku przy skrzyżowaniu w kierunku Jałowca. Kierowca ambulansu w łuku drogi stracił kontrolę nad autem i najechał na zaczynającą się w tym miejscu barierę energochłonną. Ambulans niemal w całości wsunął się na barierę. Ślady widać było aż na tylnym moście. Finalnie pojazd wpadł do rowu.

Autem podróżowało dwóch ratowników medycznych i 80-letnia pacjentka, która leżała przypięta pasami w części transportowej. Gdy na miejsce zdarzenia dojechały pierwsze zastępy straży pożarnej załoga ambulansu zdołała już wyciągnąć z pojazdu przewożoną kobietę i ułożyć ją na noszach poza samochodem.

Ratownicy odmówili pomocy medycznej. Przewożona pacjentka została zabrana przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego z powrotem do szpitala by sprawić jej stan zdrowia.

Kierowcy podróżujący na trasie Lubań - Leśna powinni liczyć się z utrudnieniami na wysokości bloków w Kościelniku. Wydobywanie ambulansu z rowu może potrwać kilka godzin. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

red.

Zdjęcia (12)


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bobik
Bobik 13.12.2021, 07:25
Jak by jechał tyle co pokazują znaki nic by się nie stało
Urzednik
Urzednik 12.12.2021, 21:44
Miasto Luban co roku z góry płaci kwotę za utrzymanie zimowe dróg, niezależnie od tego czy śnieg jest czy go nie ma. STARY UKŁAD !!!
???
??? 12.12.2021, 07:22
Czy za utrzymanie dróg wojewódzkich nadal umowę ma Powiatowy Zarząd Dróg?
Jak tak to mnie to nie dziwi.
marc55
marc55 11.12.2021, 17:29
Brawo, oszczędzali na odśnieżaniu to teraz Starosta kupi sobie nową karetkę za 400 000. Jak zwykle madry Polak po szkodzie.
Dlw
Dlw 11.12.2021, 12:36
Taaaa... skąd ja znam te warunki na drogach .... ?!!!
Ostatnio Zarząd Dróg to zima chyba zaskoczyła!!!!
Bo prawie nigdzie drogi nie są posypywane!
Na co mam dowody, a jeżdżę nie mało!!!
😡😡😡
😡😡😡 12.12.2021, 07:24
Ostatnio jechała z pługiem po drodze powiatowej i nie sypała górek. Aby tylko się pokazać że jedzie a samochody się ślizgają.
Tom
Tom 11.12.2021, 10:17
Będąc pojazdem uprzywilejowanym też trzeba uważać na drodze i brać poprawkę na warunki drogowe o czym większość z tej grupy pojazdów zapomina.

Obcy
Obcy 11.12.2021, 22:08
To nie byl pojazd uprzywilejowany tylko transport medyczny
Monika
Monika 11.12.2021, 09:17
Początek zimy standard slużba drogowa nie przygotowana czego znowu zabrakło piasku do posypania dróg.
Krytyczny
Krytyczny 11.12.2021, 08:24
Drogowców jak zwykle zima zaskoczyła. Takie sytuacje od lat się powtarzają i nikt za to nie ponosi odpowiedzialności, tak jakby nie można było ustalić osób odpowiedzialnych za stan dróg w powiecie.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.12.2021, 00:59
Te Święte krowy nie zatrzymują się na stopach to myśleli że lód na drodze też im nie zaszkodzi.
Emil
Emil 11.12.2021, 20:41
Myślę że gdybyś leżał w środku na noszach buraku nie byłbyś zadowolony z tego że się zatrzymują na stopach
Kościelnik
Kościelnik 10.12.2021, 23:16
Szkoda, ze policjanci nie wykonali testera narkotykowego...
Też Szwagier
Też Szwagier 10.12.2021, 22:58
To żeś szwagier dał teraz! Ch.. bombki strzelił choinki nie będzie a miałem pytać czy skoczymy po te choinki jak ostatnio ale teraz chyba sam pojadę 😉
Baltazar
Baltazar 10.12.2021, 22:38
Mam pytanie co za nieudacznik dostał koncesję na utrzymanie drogi Lubań - Leśna - Lubań ??? zapytam inaczej co za nieudacznik wydał tą koncesję ??? Wczoraj około godz 9 jeden lód na tej drodze, dosłownie ktoś sobie jaja robi. Trzeba było dziś rano zobaczyć co się działo z drogami w okolicach Pobiednej, Wolimierza ,Świecia ,jeden lód. Ktoś za to powinien beknąć ,a to dopiero pierwszy śnieg.
😡😡
😡😡 12.12.2021, 07:26
Ciekawe czy tak jak utrzymują drogę wojewódzką,
Czy tak samo wysyłają rachunki do DSDiK za utrzymanie ich drogi.
ChybaZdrowy
ChybaZdrowy 11.12.2021, 21:08
A tam nie posypane .W Leśnej do domu Pana S. byłego burmistrza posypane i odśnieżone,a dalej tylko odśnieżone .Wiec można 😉
Dziobak
Dziobak 10.12.2021, 22:36
Muszę sprostować zdarzenie miało miejsce w Kościelnikach Dolnych a nie w Kościelniku.
Poślizg
Poślizg 10.12.2021, 21:42
Może niech ci pajace zaczną sypać drogi a nie czekają aż auta wylądują w rowach a piesi mordy będą mieli porozbijane.
Jadzia
Jadzia 10.12.2021, 21:06
Jak to czytam nie wierzę zaś DZG w akcji. Mój Wujek tyle jeździł i żadnych takich nie było akcji jedynie stłuczki. Jak nie Żółta karetka to teraz inna. Testy by się przydały tylko kto by jeździł.
Lutek_Gutek
Lutek_Gutek 10.12.2021, 19:38
Ratownicy trzeźwi - a zakonnica pijana!
Dzisiaj około 19.oo na ul. Bałtyckiej w Olsztynie doszło w czwartek do wypadku drogowego. Chwilę przed godz. 19 zderzyły się tam dwa pojazdy osobowe. Za kierownicą jednego z nich była kompletnie pijana 38-letnia zakonnica.
Kierująca fiatem z pasażerką (też zakonnicą) nie ustąpiła pierwszeństwa i walnęła w audi. Wniosek: pijanych kierowców nie chronią ani Anioł Struś ani św. Krzysztof....
Nj
Nj 11.12.2021, 11:31
Co ma Olsztyn do Lubania.Drogi są śliskie nie posypane. Jak zwykle drogowców zaskoczyła zima
Hunek
Hunek 11.12.2021, 20:36
A ty ma że nasze magdalenki od pokuty też jeżdżą ... A\jest slizgo!
s.Beatrycze
s.Beatrycze 11.12.2021, 09:14
Ale to jeszcze nie koniec tej imprezy. Uciekła z miejsca zdarzenia i po chwili przyszła ze starszą koleżanką, też w habicie, która miała potwierdzić że to ona kierowała. Kiedy podejrzliwy policjant wyjaśnił wielebnej że nie skończy się na mandacie ale sprawa trafi do sądu z zakazem kierowania czyli zatrzymaniem prawa jazdy - koleżanka wyznała - jak przed bogiem - prawdę i tylko prawdę, że to jednak nie ona kierowała tylko pijana przyjaciółka z zakonu.
Jaja jak birety!
Adelajda
Adelajda 12.12.2021, 16:54
A co ona zapomniała o 8 przykazaniu: Nie mów fałszywego świadectwa przeciwko bliźniemu swemu...
Amen!

Pozostałe