Wieziony osobówką blat kuchenny wyszedł przez deskę rozdzielczą i przednią szybę

  • 10.12.2021, 15:30 (aktualizacja 10.12.2021, 15:58)
  • red.
Wieziony osobówką blat kuchenny wyszedł przez deskę rozdzielczą i przednią…

Podziel się:

Oceń:

Kierująca osobowym Volkswagenem 60-latka może mówić o dużym szczęściu, na tył auta, którym przewoziła blaty kuchenne, najechał ciągnik siodłowy.

Do zdarzenia doszło przed 12. na drodze krajowej nr 30 w Trójcy. Kierująca VW Golfem poprzewoziła dwa blaty kuchenne. Z racji tego, że nie zmieściły się w aucie jechała z otwartym bagażnikiem. W Trójcy na wysokości remizy strażackiej samochody jadące jeden za drugim zaczęły się zatrzymywać, bo ktoś z przodu zatrzymał się aby skręcić w lewo. Zatrzymała się też kierująca Golfem.

Niestety kierowca ciągnika siodłowego jadący za Golfem nie zrobił tego na czas i uderzył w tył Golfa. W tym momencie wydarzyły się dwie rzeczy. Przewożone w bagażniku płyty z impetem uderzyły w deskę rozdzielczą i wyszły przez przednią szybę auta, a podniesiona klapa bagażnika wbiła się w szybę ciągnika siodłowego.

24-letni kierujący pojazdem ciężarowym nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w pojazd marki VW kierowany przez 60-letnią mieszkankę powiatu lubańskiego. Sprawca odmówił przyjęcia mandatu w związku z czym zostanie skierowany wobec niego wniosek do Sądu. - usłyszeliśmy od kom. Agnieszki Goguł, oficer prasowej KPP w Zgorzelcu.

Kobieta w wyniku zderzenia doznała obrażeń ręki, jednak nie zdecydowała się na przyjęcie pomocy medycznej.

red.

Zdjęcia (12)


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Komisarz
Komisarz 14.12.2021, 09:58
Kobieta. Moze powinna te blaty taczka wozic po ogrodzie jak sie nie potrafi bezpiecznie spakowac. Facet- kierowca tira to baran. Jak nie umie zachowac bezpiecznego odstepu i wali w auto na ograniczeniu do 50 to lepiej niech sie buja taczka po podworku.
Rafus
Rafus 11.12.2021, 21:43
Jeżeli blat nie wystawał więcej niż metr to pani jest na wygranej pozycji. Kierowca nie przyjął mandatu ponieważ nie byl oznaczony ładunek przewożony przez kobietę
Mariusz
Mariusz 11.12.2021, 19:22
I kto powiedział że się nie zmieści??? A jeszcze jak były by powycinane otwory na zlew i indukcję to by można było spróbować w poprzek. Ludzie nie mają wyobrazni
zulu
zulu 11.12.2021, 09:00
Szkoda blatów .
Tomek
Tomek 11.12.2021, 07:32
Mandat mu się nie podoba gamoniowi. Mam nadzieję,że sąd ukara surowo tego bezmyślnego kierowcę ciągnika. I tu nie ma znaczenia,jak przewoziła, co przewozila dlaczego tak a nie inaczej. Najechał baran i koniec tematu. Szczęście,że nie zabił głąb
Maniek
Maniek 10.12.2021, 22:57
chociaż Chłopaki nie musieli MAN-a z garażu wyprowadzac
Świadek
Świadek 10.12.2021, 22:48
A naj lepsze iż pani ładunku nie miała zabezpieczonego . Nawet nie było oznaczenia końca ładunku . Od kiedy tak się to wozi . Później osadzanie kierowcy przed sobą bo on zachamowal . To jest nie normalne . Gdyby zabezpieczyła blaty to nie było by takich szkód. A co do obrażeń pani miała tylko przecięta nogę a na ręce krwiaka . Ale pani odmówiła wizyty w szpitalu " bo auto "
Brakslow
Brakslow 23.03.2022, 21:27
@Świadek nigdy nie komentowałam takich głupot , dopóki sprawa nie dotyczyła bliskiej mi osoby. Na przyszłość proszę nie komentować jak nie ma się rzetelnej informacji. Ma dużo poważniejsze obrażenia , która odczuwa do dziś. Nie pozdrawiam świadka.
Tomek
Tomek 12.12.2021, 15:57
Człowieku nawet jak by wystawało 2 metry to powinien to widzieć,a jak ktoś nie widzi proponuje odnieść prawko do urzędu. Na dodatek zawodowy kierowca!!!!!!!
Monisia
Monisia 12.12.2021, 11:13
Nie oznakowała wystającego ładunku z powodu braku czerwonych majtek - w tym wieku już się takich kolorów nie nosi.
Trol
Trol 10.12.2021, 20:31
Kolejny pajac z ciezarowki. Pewnie t
Na telefonie fb przeglądał
Pan Zbigniew
Pan Zbigniew 10.12.2021, 18:25
Szkoda kobiety z rozbitego VW akurat przejeżdżałem w momencie całego zdarzenia. Kierowca zestawu pewnie ogladal film na laptopie dla dorosłych i nie zdarzył wychamowac.
Kierowca
Kierowca 10.12.2021, 16:52
Serio mandat dla kierowcy ciagnika ??hahaha ktory mlodzian to obslugiwał?
Tomek
Tomek 10.12.2021, 18:35
A czyja wina jak to on najechał na tył golfa,co ty gościu? Niech się nauczy jezdzic
Logika
Logika 11.12.2021, 07:20
A w jaki sposob mial zobaczycz czy pojazd sie zatrzymuje ?
Tomek
Tomek 12.12.2021, 15:52
To co,ślepy kierowca?
Jontek
Jontek 12.12.2021, 11:15
Po prostu mieć otwarte oczy i śledzić trasę a nie sms-y w komórce.
Wiesiek
Wiesiek 10.12.2021, 16:29
Na tym odcinku jest ograniczenie prędkości do 50 km/h. Poza tym blaty nie przeszły przez deskę rozdzielczą tylko nad deską i przez szybę.
Przewożącej blaty też się mandat należał.
Kierowca 2
Kierowca 2 10.12.2021, 20:24
Przyjrzyj się dokładnie na zdjęcia, w jakim stanie jest deska rozdzielcza i co oprócz blatów wylazło przez szybę...
Tomek
Tomek 11.12.2021, 07:35
Co to ma do rzeczy,że najechał na tą kobietę? Mógł ją zabić,bo nie myśli i niech się nauczy jeździć baran
Wiesiek
Wiesiek 10.12.2021, 21:16
Faktycznie nie dojrzałem - drasnęły deskę rozdzielczą nad schowkiem.
Wandeta
Wandeta 10.12.2021, 16:19
Hmm. Najechanie na tyl owszem ale jazda z otwartym bagażnikiem to widzę panią fantazja poniosła. Ile zaoszczedzilaby za dowóz? 50zl. A straty na 50tys.
Obserwator
Obserwator 10.12.2021, 18:58
Zaoszczędziła -45.000🤣
Igor
Igor 10.12.2021, 17:28
Ty to leju do łba sobie wlej kto ci przywiezje za 50 zl ze zgorzelca, a skad wzioles 50 tys strat najwyżej 15 tys 🙈
Wandeta
Wandeta 11.12.2021, 15:51
Patrz w niebo bo kiedyś po Ciebie przylecą.
Gogor
Gogor 10.12.2021, 21:24
A ty leju dolej sobie to łba taką okoliczność - przecież mogla z powodzeniem poprosić znajomego z bagażnikiem. Na belki relingowe - i za 50 zł - jeżeli by w ogóle - ja mila - taką kasę chciał za przysługę. Co za pomysł durnowatej aby aby tak jechać i wdychać spaliny - bo zaciąga zawsze od strony bagażnika. -

Pozostałe