Interwencja Polsatu o śmierci Tomasza Mockały, mieszkańca Lubania

  • 10.12.2021, 10:57 (aktualizacja 10.12.2021, 11:00)
  • opracował red. na podstawie Interwencja Polsatu i Fakt
Interwencja Polsatu o śmierci Tomasza Mockały, mieszkańca Lubania Prt Scr Interwencja Polsatu Tomasz Mockało

Podziel się:

Oceń:

W czwartek wieczorem w programie Interwencja Polsatu wyemitowano program dotyczący śmierci Tomasza Mockały, który zmarł w szpitalu po dwóch ciosach, które otrzymał pod klubem w centrum Lubania.

W programie wypowiada się rodzina tragicznie zmarłego mieszkańca Lubania. Brat Paweł twierdzi, że Tomasz otrzymał dwa ciosy po geście jaki wykonał w stronę ochroniarza.

Brat zrobił taki gest w kierunku ochroniarza, położył tak jakby rękę na klatce piersiowej, że sami sobie dadzą radę. No i w tym momencie ochroniarz wymierzył ciosy w stronę brata – mówi Paweł Mockało.

Biegły, który przeprowadził sekcję już w opinii wstępnej stwierdził, że według niego nie ma wątpliwości, że przyczyną zgonu pokrzywdzonego były obrażenia spowodowane ciosem zadanym przez Przemysława J. Jak relacjonuje rodzina, prokurator miał wyjaśniać, że w wyniku pierwszego uderzenia zrobił się krwiak, w wyniku drugiego rozlał się i nie było szans na ratunek.

Rodzina ma pretensje do wymiaru sprawiedliwości, bo mimo że Przemysław J. usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem był zgon, po trzech tygodniach wyszedł na wolność.

Prokurator powiedział nam, że są na niego twarde dowody. A po zażaleniu obrońcy, on po trzech tygodniach z tego aresztu wyszedł, nie zastosowano w zamian żadnego środka zapobiegawczego – mówi dziennikarzom Interwencji Polsatu Wioleta Mockało-Piszczek, siostra pana Tomasza.

Dziennikarze Interwencji nieoficjalnie ustalili, że przyczyną takiej decyzji jest fakt, że ochroniarz mógł działać w obronie własnej.

Po zdarzeniu Przemysław J. nie kontaktował się z rodziną zmarłego, jednak robili to jego znajomi i wysyłali SMS-y do siostry i matki Pana Tomasza.

Że zaprasza na godzinę 21:00 do klubu, bo ma niespodziankę dla mnie – opowiada Beata Mockało, mama pana Tomasza. Z wyemitowanego materiału wynika, że niespodzianką miało być spotkanie z Przemysławem J.

Przedstawiciele klubu zapytani przez dziennikarzy o SMS-y zaprzeczyli, że ich intencją było grożenie rodzinie.

Zdumiewające jest to, że osoba, która dopuściła się takiego czynu, wobec której zostały postawione tak poważne zarzuty, opuściła areszt. Tym bardziej, że toczy się całe postępowanie. A więc ta osoba może w jawny sposób wpływać na jego tok. Może spotykać się ze świadkami, wpływać na ich zeznania – ocenia dr Wojciech Marek Kasprzyk, pełnomocnik rodziny zmarłego.

Ochroniarz Przemysław J. kilka dni po wyjściu z aresztu znów pojawił się przed dyskoteką. Odmówił jednak wypowiedzi przed kamerą.

Przed emisją programu właściciele klubu przesłali dziennikarzom oświadczenie w którym wyjaśniają, że ich zdaniem zajście było nieszczęśliwym wypadkiem, a dowody wskazują na niewinność Przemysława J. Fakt, że oskarżony ochroniarz mimo poważnych zarzutów nadal pojawia się w klubie, tłumaczą współorganizowaną przez niego imprezą charytatywną. Z kolei manager dyskoteki podkreśla, że same zarzuty postawione Przemysławowi J. nie przekreślają go jako współpracownika klubu.

Tydzień temu pojawiły się informacje, których nie zawarto materiale. Dziennik Fakt podał, że od początku wykluczonym było, że Przemysław J. w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu, jednak po zdarzeniu pobrano mu krew do badań na obecność narkotyków.

Uzyskaliśmy wynik badań toksykologicznych podejrzanego, z których wynika, że w jego krwi znajdowały się środki odurzające o stężeniu odpowiadającym alkoholowi przekraczającemu 0,5 promila – mówił dla Faktu prokurator Tomasz Czułowski z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Po tragedii szef selekcji z klubu miał zapewniać, że Przemysław J. nie zażywał narkotyków, bo jest sportowcem.

Poniżej materiał Interwencji Polsatu

opracował red. na podstawie Interwencja Polsatu i Fakt

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

HIM
HIM 13.12.2021, 09:17
To nie ochroniarz to zwykły bandyta z upapranym nosem .
Tomasz3517
Tomasz3517 12.12.2021, 21:28
Ochroniarz nie miał prawa interweniować przed klubem nie było zagrożenia życia mòg tylko wezwać policję i jaki to ochroniarz jak nie ma legitymacji ochrony
Obserwator
Obserwator 12.12.2021, 18:06
Po pierwsze to jest pobicie ze skutkiem śmiertelnym po drugie mamy tu recydywę oskarżonego za majty jeśli będzie na wolce to jest absurd a za kratami kto pomaga więźniowi za majty jest tak samo traktowany pozdro dla klubu 😀
Lunań
Lunań 12.12.2021, 20:32
Haha widzę co chwilę ktoś nową bajkę dodaje
??
?? 12.12.2021, 14:41
Jakim trzeba być złym człowiekiem by nękać rodzine wiadomościami z pogróżkami.
Lubań
Lubań 12.12.2021, 20:37
Czy zaproszenie do klubu pod komentarzem jakiegoś konta fikcyjnego które okazało się po reportażu Że to Matka Tomka to groźba? Mogła się kobieta podpisać pod swoimi komentarzami albo nie pisać z kont fikcyjnych. Zabrakło kobiecie odwagi?
Lubanianka
Lubanianka 16.12.2021, 09:09
Ty masz za to wystarczająco odwagi wypisując do rodziny w żałobie! Żałobie spowodowanej przez was!
Rysiek
Rysiek 11.12.2021, 15:20
Jak się jest takim cieniasem to się nie skacze do każdego, obojętnie kobieta czy facet, no i trafił na lepszego.
jarek
jarek 12.12.2021, 14:40
kretyn
Luk
Luk 11.12.2021, 22:16
Proszę administratora o usunięcie tego ***ycznego komentarza
...
... 11.12.2021, 22:11
Kimkolwiek jest klient i jakkolwiek się zachowuje po to jest ochrona by zapewnić mu bezpieczeństwo, a nie pozbawić życia. Może jakby człowiek, który stracił życie zażył te same substancje co ochroniarz podczas pracy to może nie byłby takim ,,ceniasem,, jak ty Rychu 🙄
Znam właścicieli
Znam właścicieli 11.12.2021, 13:02
Zacznijmy od tego, że jeden z właścicieli wymieniony w Interwencji w rozmowie tel, Pan R.Z też miał problemy z policja i siedział w wiezieniu także o czymmy mówimy....
Krzysztof
Krzysztof 11.12.2021, 21:24
No i co z tego że siedział bo to mnie interesuje co to ma do rzeczy ? Nie on pierwszy nie ostatni. I może on nie miał problemów z policją? A policja z nim 🤣Jak wy ludzie lubicie sobie brudy publicznie wyrzucać podbudowuje was to jakoś podnosi na duchu czy o co chodzi bo nie mogę was pojąć 😁
Lubanianka
Lubanianka 16.12.2021, 09:11
Zacznij rozwiązywać krzyżówki, poszerzysz horyzonty i zaczniesz więcej pojmować !
Tancerz
Tancerz 11.12.2021, 11:54
Zwykły szary człowiek by poszedł i gnił w pudle, ale jak się ma,, papugę,, i plecy to się jest na wolności i taki nasz chory kraj, niestety brak prawa dla układów i układzików i pieniądze rządzą światem, niestety.....
Nie wierzę
Nie wierzę 11.12.2021, 10:31
Jak mozna napisac do matki zabitego, ze zapraszają ją do klubu? Jakim trzeba byc człowiekiem? Ten klub powinien byc zbojkotowany!
Ilona
Ilona 11.12.2021, 19:49
widziałem ten komentarz był dodany pod komentarzem nie jakiej Pani Frau to kto miał akurat wiedziec że to Matka jeżeli użyła pseudonimu bo widzę odwagi do podpisania się pod głupim komentarzem normalnie nie miała.
Micro
Micro 11.12.2021, 10:22
Niech idzie siedzieć - najlepiej 30 lat :)
Ktoś, kto trenuje sporty walki powinien wiedzieć, ze każdym ciosem może kogoś uszkodzić. Jak jestem półprofesjonalnym pięściarzem to unikam zadania ciosu. A ten, pseudo bramkarz, nafukany o uwsteczniającej się inteligencji powinien dla dobra innych - *** głowa o ścianę :)
Piko
Piko 11.12.2021, 09:01
Dobry klub, ja nie wiem co Wy chcecie. Cygan przygrywa 🤣, ochrona profesjonalna 🤣. Trzeba mieć coś z głową żeby się tak zabawiać.
Kkkkkkrrrrryyyyyy
Kkkkkkrrrrryyyyyy 11.12.2021, 08:33
Dla mnie jest to śmieszne wiadomo że koleś był na*** i żucał się do ochroniarza dostał szczała i co też bym się broniła nie chciał zabić a po drugie przykładny ojciec dzieci nie wdaje się w awantury pod klubem widocznie też coś z nim nie tak powiem tak szczerze nie jest mi go wcale szkoda
😂
😂 11.12.2021, 22:16
Ten komentarz to musiał pisać ktoś z szajki żółtego busa... ,,żucał,, rzucał to się wasz ochroniarz w *** ze łzami na podłogę 😂
Jankes
Jankes 11.12.2021, 06:11
Za kilka dni wlatuje na YT składanka filmików z tym co dzieje się pod lubańskimi dyskotekami. Będzie wesoło. Zapraszam.
😁😁
😁😁 12.12.2021, 07:33
Wrzuć na tą stronę 😁
Anonim
Anonim 11.12.2021, 04:11
Widzę ze najwiecej do powiedzenia maja ci, których nawet tam tego dnia nie było. Jak swoją opinie wyrabiacie na podstawie portali, które również wyzywacie, za to jakie bzdury piszą na inne tematy, to polecam spojrzeć w lustro i zastanowić się nad swoją hipokryzja. Ale jako pierwsze odłączyć internet i zamknąć swoje inteligentne buźki, bo aż się te wypociny ciężko czyta. Wszędzie znawcy i adwokaci po szkole zawodowej ;)
Ania
Ania 11.12.2021, 20:12
Dokładnie tak jest zawsze nie widzieli a do powiedzenia mają dużo. Ja proponuję żeby każdy zajął się sobą. Na takich forach to przeważnie wypisują ludzie którzy mają coś do kogoś ale niestety zabrakło im odwagi żeby powiedziec to prosto w oczy i tak się dowartościowują mają okazję kogoś g.. Obrzucić tylko że to jest żałosne i pokazuje wasz niski poziom inteligencji. Nigdy nie komentuje nic ale tym razem musiałam jeżeli kogoś mój post uraził z góry przepraszam. Pozdrawiam
Sąsiad klawisza
Sąsiad klawisza 10.12.2021, 19:06
Rodzinka szczególnie znana w środowisku ze skandali, począwszy od cudownych rodziców. Znani nie tylko w miejscu zamieszkania. Aby tylko wyrwać kasę, za wszelką cenę... i ciągle skłócić się ze wszystkimi nawet kosztem biednej wdowy i jej dzieci. Żenada
...
... 10.12.2021, 17:00
Zaraz rzekomy współwłaściciel, który współwłaścicielem jest jedynie na fb uruchomi lawinę swoich ,,złotych myśli,, i ,,dowodów,, że klub jest nie do zamknięcia bo myśli, że wystarczy fakt, że sam wzywa policję na interwencję pod klub. Dziwi mnie, że ten klub ma jeszcze jakiś klientów. Idziesz na piwo, a pracownicy by chronić swoją d... wezwą na ciebie policję 😬 ten klub można zamknąć w jeden dzień. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości zabrania sprzedaży alkoholu osobom nietrzeźwym, pod rygorem utraty zezwoleń na alkohol 😉 nietrzeźwych klientów zakupujących tam alkohol chyba nie brakuje?!
Luban
Luban 10.12.2021, 22:03
Ludzie którzy prowadza ten *** to nie zadni bizmesmeni tylko prawdziwa wiocha ,u pana Leszka były bijatiki ale nie taka melina i koksy z J G






Libis
Libis 10.12.2021, 16:05
Skoro to było w samoobronie to niech teraz udowodni że ofiara miała nóż albo pistolet, bo zastosowane środki były piekielnie mocne.
Rysiek
Rysiek 11.12.2021, 15:16
Środki piekielnie mocne gołę ręce.
To on
To on 11.12.2021, 22:51
Zobaczymy jak te piekielne ręce czyszczą kible w *** 😂😂😂
Klawisz
Klawisz 12.12.2021, 22:01
Majciarz będzie grypsował 🤣🤣🤣🤣🤣
hahaahhaha
hahaahhaha 10.12.2021, 23:10
XDDD wiesz co to jest samoobrona? Nie bronię typa, ale sam fakt takich komentarzy to jest jakaś śmiechawa
Obserwator
Obserwator 10.12.2021, 14:34
Ale że co ? Przecież cała sytuacja działa się na parkingu miejskim a nie w klubie więc proste ochrona nie interweniowała tylko wyszedł się dowartościować tluczac podpitych klientów klubu.
Kris
Kris 10.12.2021, 12:20
Właściciele są zbyt pewni siebie, mają dużo pieniędzy, ale dobry adwokat tu nie pomoże, kilka latek ochroniarz odsiedzi mimo wszystko.
😘
😘 10.12.2021, 16:47
Taki mamy klimat 😘🍹🍹
Psycholog
Psycholog 10.12.2021, 12:03
Był w pracy i miał środki odurzające o stężeniu odpowiadającym alkoholowi przekraczającemu 0,5 promila. Uderzał tak że doprowadził do śmierci. Lokal zatrudnił ochroniarza bez badań psychologicznych? Zachowanie Przemysław J. wskazuje na poważne problemy z osobowością. Prokuratura zbadała jego stan psychiczny?
Papuga
Papuga 10.12.2021, 11:33
8 -10 lat na twardo dostanie, jeżeli był już karany, nawet 12.

Pozostałe