• 05.12.2021, 10:53 (aktualizacja 06.12.2021, 09:12)
  • red.
Koszykarze doczekali się wygranej KS Basket Lubań

Podziel się:

Oceń:

Koszykarze KS Lubań Basket odnieśli premierowe zwycięstwo w historii klubu. Zespół z Lubania zwyciężył PGE Turów Zgorzelec, będąc zespołem lepszym w każdej z czterech kwart.

Głodni zwycięstwa lubanianie od początku starali się narzucić przeciwnikom twarde warunki. Z meczu na mecz bogatszy w doświadczenia Basket grał twardo w obronie i skutecznie w ataku. Przyniosło to gospodarzom 15 punktową przewagę po dwóch kwartach. Bardzo dużą rolę na boisku odegrali podkoszowi, którzy dominowali nad przeciwnikami pod względem fizycznym. Z kolei zespół gości starał się utrzymywać w grze Miłosz Morawski.

Po zmianie stron zespół z Lubania utrzymał dobrą dyspozycję, podwoił przewagę i ostatecznie wygrał 88:58.

Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy, że zgorzelczanie na mecz do Biedrzychowic przyjechali w 8-osobowym składzie. W niczym jednak nie umniejsza to sukcesu gospodarzy.

Kolejny mecz zespół trenera Rafała Klapetka rozegra 11 grudnia w Zielonej Górze z SKM Zastal Fatto Deweloper. Początek o 12.

KS Lubań Basket - PGE Turów Zgorzelec 88:58 (25:17, 23:15, 20:7, 20:19)

KS: Tyrański 16, Żuberek 16, Klapetek 10, Rzepa 10, Swerczyk 9, Białek 8, Kusibab 6, Pasternak 6, Pacocha 4, Klasa 2. Piątkowski 1, Dziechciarz 0.

PGE Turów: Morawski 37, Kryjak 8, Goś 5, Kata 4, Pilsyk 2, Koman 2, Zarembecki 0, Kołodziejczak 0.