Olszyna. Pościg za naćpanym złodziejem aut

  • 03.12.2021, 16:51 (aktualizacja 03.12.2021, 17:36)
  • red./KPP Lubań
Olszyna. Pościg za naćpanym złodziejem aut
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Olszyńscy policjanci po pościgu zatrzymali 28-latka, który był pod wpływem narkotyków, ukradł auto i prowadził bez uprawnień. Już trafił na trzy miesiące do aresztu.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Olszynie podczas służby zauważyli Fiata Ducato, który mógł pochodzić z kradzieży. Pomimo wyraźnych sygnałów nadawanych przez policyjny radiowóz, kierujący samochodem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Policyjny pościg zakończył się na drodze polnej, tuż po tym jak kierowca stracił panowanie nad busem i zjechał z drogi porzucając włączony pojazd. Dalszą ucieczkę podjął pieszo i próbował ukryć się w podmokłym lesie. Poszukiwania mężczyzny nie trwały długo, olszyńscy policjanci znaleźli go leżącego w zaroślach na bagnie. Mężczyznę zatrzymano, jednak jego zachowanie wskazywało, że mógł być pod wpływem środków odurzających, dlatego pobrano mu krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Wezwany na miejsce technik kryminalny po wstępnych oględzinach podjął decyzję o przetransportowaniu pojazdu na policyjny parking, gdzie zostaną wykonane dalsze czynności. Kierowcą ukradzionego busa okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego. 

Do sprawy włączyli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Lubania oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W wyniku pracy operacyjnej i zebranych materiałów dowodowych, już na drugi dzień podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do pojazdów na terenie Bolesławca i Świeradowa-Zdroju. Okazało się również, że posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami za co usłyszał kolejne zarzuty. Jednak to nie wszystko - odpowie także za prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem substancji psychotropowych oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. - informuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań.

Na wniosek policji oraz prokuratora miejscowy sąd zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Czynności w sprawie nadal są prowadzone.

red./KPP Lubań

Zdjęcia (1)


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sąsiad
Sąsiad 04.12.2021, 17:18
A to nie czasem Adam z Jałowca?on kradnie co popadnie
Adam
Adam 01.01.2022, 23:33
Krzysiu przyjdzie i na ciebie czas.
Jan
Jan 04.12.2021, 12:50
I co dalej wyrok w zawiasach, dalsze łamanie sądowych zakazów? Przecież obecny kodeks karny to kpina. Kary więzienia to dodatkowy koszt dla podatnika, a i luksusy większe niż w szpitalu.
Kramek
Kramek 05.12.2021, 09:59
Czyli co? Pluton egzekucyjny czy dożywotnio na białe niedźwiedzie?
antypis
antypis 04.12.2021, 23:02
a za aborcję z zagrożenia życia dożywocie
Sierżant Kopytko w akcji😎💪👍
Sierżant Kopytko w akcji😎💪👍 04.12.2021, 09:31
Brawo olszyńscy Stróże Prawa, jak najwięcej takich sukcesów !!!!!
Sierżant Kopytko w akcji 💪💪💪
Sierżant Kopytko w akcji 💪💪💪 05.12.2021, 10:59
Nie rozumiem ćwierćinteligencie dlaczego dajesz minusa przy komentarzu chwalącym olszyńskich policjantów ! Stawiam zatem w ciemno, że jesteś takim samym gamoniem jak ten pikolud z artykułu !!! Nie pozdrawiam, żegnam...
Brawo Policja
Brawo Policja 04.12.2021, 05:14
W tym błocie gdzie utknął mogli go zostawić aby dobrze zmarzł w ten przećpany łeb.
Pikoludów mnóstwo, jeżdżą kradną a a rząd co robi - dowala mandaty zwykkym kierowcą gdzie będą nieadekwatne do wynagrodzeń . Ale większość kierowców to osoby pracujące sciagalne dla państwa a ktoś to zadłużone państwo musi spłacać.

Dlaczego nikt tak nie zaostrzy kar wobec tych najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa złodziei, ćpunów ? Wylęgarni tego pikulstwa - automatów do gier między innymi pana TG. Paserstwa w Lombardach? Bo ich trzeba utrzymać a z kierowcy można ściągnąć??

Tak czy inaczej brawo Policja za akcje
Senior
Senior 03.12.2021, 19:24
Co sie dzieje w tej olszynie zwlasza w tym roku przyklad idzie z góry jak policjant kradnie to i pikolud tez chce do mamra krate zaspawać.
🤔
🤔 04.12.2021, 19:15
Jaki policjant kradnie?
Akcja
Akcja 03.12.2021, 19:21
500 dorzucić do kary na pranie mundurów :) Pani się "poświęciła" i pikol do puchy! Brawo!
Chyłek
Chyłek 03.12.2021, 18:58
Cyt. Kierowcą ukradzionego busa okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego.
=============
Szablon jest szablon, sztampa od lat w policji nie do zmiany. To tak dość precyzyjnie - mogli by przecież podać że sprawca to mieszkaniec Dolnego Śląska.
Any
Any 03.12.2021, 18:42
Kto to?
Elko
Elko 08.12.2021, 09:14
Slynny banan z Lesnej
Rys
Rys 08.12.2021, 09:51
Slynny banan jest tylko jeden. Andrzej!
KM
KM 07.12.2021, 14:46
Biały
Mieszkanka
Mieszkanka 03.12.2021, 18:29
Brawo Policja brawo ,alo co z tego jak po 3 miesiącach albo wczesniej wyjdzie i będzie chodzil jak ochroniarz ps. KOKOS .
Mario
Mario 03.12.2021, 18:27
Areszt nie pomoże. Gruba guma i wąskie drzwi zapadły by lepiej w pamięci.
👏👏👏👏
👏👏👏👏 03.12.2021, 17:55
Brawo👏👏
Jechać z pikoludami

Pozostałe