„Festiwal Wierszy Ciepłych i Pogodnych im. Huberta Horbowskiego”

  • 26.11.2021, 07:44 (aktualizacja 26.11.2021, 09:40)
  • Teresa Kraska/Ziemia Lubańska
„Festiwal Wierszy Ciepłych i Pogodnych im. Huberta Horbowskiego” Teresa Kraska/Ziemia Lubańska

Podziel się:

Oceń:

"Nie musiałam niczego wymyślać, pomysł już był." - mówi Krystyna Sławińska. Przyjaciele z grupy literackiej oraz niektórzy widzowie przeczytali wiersze zmarłego przed rokiem poety Huberta Horbowskiego. Tym razem nie były to zabawne limeryki lecz bardziej i mniej poważne, ale ciepłe i pogodne utwory liryczne.

Pomysł na festiwal nosiłam w sobie od dawna, brakowało tylko impulsu, no i pieniędzy. Kiedy więc Magdalena Guła ze Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" poinformowała mnie o możliwości złożenia wniosku nie musiałam niczego wymyślać, pomysł już był. Złożyliśmy wniosek, otrzymaliśmy dofinansowanie i rozpoczęliśmy działania - mówi Krystyna Sławińska, szefowa Dolnośląskiej Grupy Literackiej NURT przy Miejskim Domu Kultury w Lubaniu.

W czasie przerwy przy kawie i słodyczach wspominano chwile przeżyte z bohaterem wieczoru. Następnie publiczność miała okazję przeżyć koncert Justyny „Sieni“ Sieniuć, młodej poetki, kompozytorki, aktorki i brawurowej wykonawczyni autorskich utworów. Wystąpił również multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer i piosenkarz Stanisław Marinczenko. Wykonawcom akompaniowała na gitarze basowej Zuzanna Rogala. Artyści zrobili na widzach duże wrażenie. Były bisy, zdjęcia i autografy.

Listopadowy szary wieczór minął jak chwila. Na koniec prowadząca spotkanie Krystyna Sławińska poinformowała, że w wyniku projektu powstaje tomik wierszy „Ciepłe i pogodne“, który zawiera wybór wyróżnionych wierszy, które napłynęły na konkurs poetycki. Premiera książki nastąpi 13 grudnia 2021r. o godz.16.30 w Miejskim Domu Kultury. Będzie to wieczór kończący projekt, podsumowujący konkurs poetycki. Każda osoba obecna na spotkaniu zostanie obdarowana książką „Ciepło i pogodnie“, a autorzy nagrodzonych tekstów otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

Projekt „Festiwal Wierszy Ciepłych i Pogodnych im. Huberta Horbowskiego” został dofinansowany przez Stowarzyszenie Odra-Niemen w ramach konkursu „Dolny Śląsk – region silny społecznie. Regranting dla młodych NGO i grup nieformalnych” ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Programu NOWEFIO - Priorytet 1.

Teresa Kraska/Ziemia Lubańska

Zdjęcia (11)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jurek
Jurek 27.11.2021, 22:08
Niestety w ostatnim czasie promocja wydarzeń leży. Ostatnia muzyczna sobota promowana była tylko w internecie nawet na tablicy ogłoszeń MDK nie było plakatu.
Zainteresowana
Zainteresowana 26.11.2021, 14:28
Ogromna szkoda, że dowiadujemy się o tym pięknym wydarzeniu już po:(

Pozostałe