Śmiertelny wypadek na DK30 w Zgorzelcu

  • 25.11.2021, 09:52 (aktualizacja 25.11.2021, 17:26)
  • red.
Śmiertelny wypadek na DK30 w Zgorzelcu 24gora.pl

Podziel się:

Oceń:

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj około 22. na zjeździe z DK30 na autostradę A4. Miejsce to owiane jest złą sławą, według internautów wymuszenia w tym miejscu to codzienność.

Do zdarzenia doszło na zjeździe na autostradę A4. Kierowca ciężarowej Scanii wykonał manewr skrętu i nie ustąpił pierwszeństwa jadącej w kierunku Żarskiej Wsi Skodzie. W wyniku zderzenia z ciężarówką Skoda uderzyła w naczepę drugiego samochodu ciężarowego, który oczekiwał na włączenie się do ruchu na zjeździe z A4.

W wypadku zginęła 45-letnia mieszkanka powiatu zgorzeleckiego, 18-letni syn kobiety, który również podróżował Skodą został przetransportowany do szpitala.

Sprawca, 49-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego był trzeźwy. Mieszkańcy Zgorzelca nie szczędzą gorzkich słów. Jak wynika z komentarzy, które pojawiły się po wypadku miejsce to owiane jest złą sławą, kierowcy ciężarówek nagminnie wymuszają tam pierwszeństwo. Połączenie bubla komunikacyjnego z pośpiechem kierowców z pewnością przyniosą w tym miejscu jeszcze tragedię.

red.

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anna
Anna 29.11.2021, 13:23
To jest przeklęte miejsce powinno już dawno być przebudowane. W czasie budowy autostrady było to lepiej rozwiązane potym jak oddali odcinek zostało to zrobione tak jak jest teraz. Dla czego? , się pytam jak mogą być bezpieczne zjazdy jest przecież na to miejsce.
on
on 27.11.2021, 19:12
oni w miedzy czasie jedzą robią kawę oglądają film nie patrzą na innych
robim
robim 27.11.2021, 13:23
Przydałby się protest osobówek z powiatu zgorzeleckiego i lubańskiego na dk 30 i całkowicie protest ronda przy carrefour jak to robią na kopaczowskim rondzie pracownicy kopalni,
zForda
zForda 27.11.2021, 10:06
Szacuje się, że psychopaci stanowią ok. 2-3 proc. społeczeństwa, a to zaburzenie występuje aż 3 razy częściej u mężczyzn niż u kobiet. “Chcesz rozpoznać psychopatę? Sprawdź, jakim samochodem jeździ”. Naukowcy zbadali jaka marka pojazdów jest najczęściej wybierana przez osoby, które przejawiają skłonności psychopatyczne. Na jakich kierowców lepiej uważać?
=============
Oczywiście na pierwszym miejscu: BMW
https://www.msn.com/pl-pl/styl…
Kierowca
Kierowca 27.11.2021, 09:17
***e projektują takie zhazdy , to i taki jest efekt !!! Przecież takich absurdalnych zjazdów i rozwiązań sa setki , a mize i tysiące. Po prostu projektanci to idioci nie potrafiący przewidzieć skutków własnych ***ycznych pomysłów !
Traker
Traker 26.11.2021, 04:00
Najgorsza pułapka tam sa ludzie nie ma kultory jazdy jadacy w strone Zarskiej czy zgorzelca widzac ze sznur aut stoi do wyjazdu chocby w kierunku miasta potrafi docisnac gazu a bo mi sie wjeb....e nie zmienia to faktu ze sporo ludzi nie wiadomo czasem co robi za kierownica czy to auta ciezarowego czy tez osobowego a co do projetktowania drogi to juz zostawiam te tragedie internetowym inzynierom oraz wyrazy wspolczucia dla rodziny ! Idzie zima noga z gazu ludzie czasem 5min wolniej ratuje zycie ! Pozdrawiam
Misiek
Misiek 25.11.2021, 23:26
To kiedy szanowne władze samorządu wezmą się za ten bubel i zrobią skrzyżowanie bezkolizyjne? Jak widać władza ma w *** dobro obywateli. Podałbym takie towarzystwo do dymisji które zarządza tym miastem. Porażka.
Optymistka
Optymistka 25.11.2021, 20:38
A może światła zainstalować?
No tak :) ale od ronda będzie wszystko zakorkowane.
Ktoś to super wymyślił.
Straszne .
durny kierowa
durny kierowa 25.11.2021, 20:00
drogi są super żle projektowane,tak jak opis wyżej,jak ma się włączyć kierowca tira,popatrzmy na drugą stronę czyli gorlitz,tam jest super rondo,nikt nie ginie,a u nas eksterminacja kierowców trwa w najlepsze,ale za to nikt nie ponosi odpowiedzialnośći
Marek
Marek 25.11.2021, 18:41
Przecież był tam zjazd od strony Niemiec bezkolizyjnie włączało się do ruchu w stronę Zgorzelca ale zaorali
cxz
cxz 25.11.2021, 14:46
Dopiero będzie sos jak się do końca otworzy CItronex z sewisem MAN
xyz
xyz 25.11.2021, 14:28
Jeszcze jeden dowód, że dziś "kierowca zawodowy", to ktoś komu zawodzi znajomość, albo może raczej, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Czasem widząc, co wyprawiają na drodze kierowcy ciężarówek, intensywnie zastawiam się, kto i jakim cudem, dał im prawo jazdy i świadectwo kwalifikacji...
Abc
Abc 25.11.2021, 18:38
Ja też czasami jak widzę co wyprawiają kierowcy resoraków to się włos jeży na głowie. Wyprzedzanie na pasach, linie ciągle, prędkość...
xyz
xyz 25.11.2021, 21:00
I jedni, i drudzy, mają obowiązek przestrzegania kodeksu drogowego, ale jeśli łamie go profesjonalista, szumnie zwany kierowca zawodowym, to jakby nie patrzeć, świadczy o jego profesjonalizmie...
JAC
JAC 25.11.2021, 13:22
Ponad rok temu zginelo tam 2 braci, w tej samej sytuacji. Problem polega na tym, ze w tym miejscu jakis za przeproszeniem polglowek z krajowej dyrekcji drog i autostrad zaprojektowal pulapke dla kierowcow. Prosze tam sprobowac w szczycie ruchu wyjechac z A4 w na lewo kierunku Zgorzelca !! Za kazdym razem jest to ryzykowanie zycia !! Potem mamy slawne rondo pod Zgorzelecem, ktore nieustannie sie korkuje mimo ze jest tam miejsce do zrobienia dodatkowych pasow. Potem mamy wyjazd spod Carrfura i skret do w lewo na Luban. Przy wiekszym ruchu znowu horror. Nic nie widac, auta z 2 stron jada, od strony Zgorzelca z 2 pasow. Tak sie projektuje niechlujnie drogi, aby taniej, w d..ie majac bezpieczenstwo uzytkownikow.
Kierowca
Kierowca 27.11.2021, 09:20
100% racji !!!
Aga
Aga 25.11.2021, 16:27
Dokładnie wszystko opisane w punkt! Nie pierwszy raz zdarzyło mi się praktycznie zatrzymać, bo durny (mało powiedziane) kierowca ciężarówki postanowił sobie wyjechać widząc, że zbliża się auto... Brak słów. Nie wiem czy coś by zmienił postawiony czarny punkt, bo wyjazd z A4 w kierunku Zgorzelca jest takim ewidentnie!
jac
jac 26.11.2021, 07:44
ale kierowcy TiRow nie maja wyboru. Jak nie wymusi to bedzie stac a kolejka za nim na wyjazd zaczyna sie z 500m na autostradzie. Tak sie projektuje u nas drogi.
ktoś
ktoś 27.11.2021, 19:18
To lepiej w kogoś wjechac niz poczekać
ChybaZdrowy