Starostwo wsparło lubańską policję

  • 24.11.2021, 18:34 (aktualizacja 25.11.2021, 10:28)
  • red.
Starostwo wsparło lubańską policję KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

W ramach wspierania działań na rzecz bezpieczeństwa drogowego mieszkańców Starostwo Powiatowe ufundowało i przekazało lubańskiej policji 420 odblasków. Odblaski trafią do lubańskich uczniów.

Wicestarosta Lubański Konrad Rowiński przekazał Komendantowi Powiatowemu Policji w Lubaniu podinspektorowi Piotrowi Pietrykowskiemu 420 sztuk odblasków w tym worków na w-f, których zakup sfinansował Powiat Lubański, aby w ten sposób wspólnie działać na rzecz bezpieczeństwa drogowego w naszym powiecie. „Gadżety” będą wykorzystywane zarówno podczas codziennych patroli ruchu drogowego przy ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez pieszych, którzy nie posiadają elementów odblaskowych wymaganych przepisami drogowymi. Odblaski trafią także do rąk lubańskich uczniów.

- Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu składa serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu za wkład wniesiony w działalność profilaktyczną na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lubańskiego - czytamy w komunikacie.

Przypominamy, że od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, który porusza się po zmroku drogą poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Wyjątek stanowi sytuacja gdy porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

red.

Zdjęcia (3)


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Żal pl
Żal pl 2 dni temu, 13:36
Zacierają ręce do emerytury. Podwyżki na maxa jeden i drugi aby im się żyło lepiej a reszta to …… dokończcie sobie sami. Niech ta kadencja się już kończy .
Kleofas
Kleofas 27.11.2021, 11:46
No to Waleryjan dal czadu! Takie potężne wsparcie świadczy o wielkiej trosce Pana na Powiecie w sprawach bezpieczeństwa najmłodszych. Droga do Nowogrodźca przez Radogoszcz i Nawojów jest jego wizytówką od początku kadencji.
niebijpiany
niebijpiany 27.11.2021, 14:08
To droga wojewódzka, było już to pisane tutaj milion razy, ale zawsze znajdzie się ktoś do bicia piany z tego powodu.
wiedzący
wiedzący 27.11.2021, 13:41
droga wojewódzka więc to chyba wizytówka kogoś innego
Joanna
Joanna 26.11.2021, 18:10
Naprawdę żenujące obrazki. Starostwo kupuje (oczywiście zleca swój nadruk - po co?) i przekazuje tę nędzną liczbę gadżetów, jakby sami nie mogli przekazać. PR odrażający, lans denny, ale cóż fotki są, a wybory zbliżają się
DA..
DA.. 26.11.2021, 18:02
Narkotesty , alkomaty bezustnikowe panie starosta i kondziu.
Im więcej będą tego sprzętu będą mieć wszystkie patrole tym więcej patoli i pikoludów zniknie z powiatowych dróg.

Więcej kontroli w pobliżu zakładów pracy bo taki gruby z drugim żółtym na twarzy do Aldi po zaopatrzenie śmigają srebrną strzałą w czasie pracy zadbać o swoje wątroby.
na.nie
na.nie 26.11.2021, 16:59
śmiechu warte wsparcie, wstyd dla Czarneckiego, waść skończ i spadaj z tego stołka bo za twoich czasów tylko upadek powiatu
Wyborca
Wyborca 25.11.2021, 18:12
Ale wstyd i obciach. Proszę podać konto albo ilość zapotrzebowania na odblaski to wpłacę anonimowo albo prześlę bo to chyba jakiś czarny żarty.....naprawdę tak trzeba....
żółty kanarek
żółty kanarek 25.11.2021, 21:26
Ty czy Twój bogaty szwagier?
proszę połączyć kropki
proszę połączyć kropki 25.11.2021, 14:28
Widać czym zajmują się policjanci w godzinach pracy.
Szelescik
Szelescik 25.11.2021, 13:37
Ale obciach dajcie spokój wstydu nie macie macie pojevie o bezpieczenstwie jak świnia o gwiazdach. Dzis jadąc z Nowej karczmy przez Siekierczyn, Zarębę w ciagu 12 minut naliczylem 26 kierowcow z telefonem przy uchu z tego 5 kierowcow ciężarówek ktore pędzą po kamien do kamieniołomów z predkoscia 70 km/h Policja pytam sie a co to takiego.??????
Xyz
Xyz 25.11.2021, 12:56
Jest lans... Jest... Fotkę konradek ma... Ma.... Odhaczone... 😂 W rocznym będzie że działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa były... Premia na święta będzie... Żal kropka pl..... 🤦🤦🤦 Jak całe to starostwo....
P. S. Wolność słowa redakcjo pamiętajcie....
ptysiowy szwagier
ptysiowy szwagier 25.11.2021, 15:02
Jeśli chodzi o lans, to nic nie przebije Szymka i jego konusa. Tam są fotki nawet bez żadnych działań.
A dla lansu muszą płacić za własne media, bo niezależne media za mało ich chwalą.
Uczitiel
Uczitiel 25.11.2021, 11:04
420 !!!! Ale gest. Czyli dla jednej szkoły a w Lubaniu mamy szkół... ile?
lola
lola 25.11.2021, 10:25
szkoda, że żadnych gadzetów nie maja policjanci z drogówki, ostatnio jadąc z 3 letnim dzieckiem, wieczorem, miałam kontrolę drogową. auto zastawione radiowozem na sygnałach, panowie na ciemno ubrani, w maseczkach a dziecko w ryk. jakiś breloczek czy cokolwiek na pewno uratowałoby sytuacje w takim wypadku.

Pozostałe