Sołtys z zarzutem doprowadzenia małoletniej do innej czynności seksualnej

  • 22.11.2021, 10:13 (aktualizacja 22.11.2021, 18:18)
  • red.
Sołtys z zarzutem doprowadzenia małoletniej do innej czynności seksualnej

Podziel się:

Oceń:

Ostatnio mieszkańcy gminy Leśna informowali nas o skandalicznej sytuacji do jakiej miało dojść między 13-latką a 23-letnim mieszkańcem gminy, sołtysem jednego z sołectw, strażakiem OSP i jednocześnie strażnikiem miejskim w Lubaniu. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze potwierdził, że przeciwko mężczyźnie prowadzone jest postępowanie w sprawie doprowadzenia małoletniej do innej czynności seksualnej.

W tego typu sprawach, szczególnie gdy dotyczą małych społeczności, prokuratura powstrzymuje się przed udzielaniem szczegółowych informacji ze względu na dobro pokrzywdzonych. Na nasze pytanie dotyczące Oskara K., które zadaliśmy w poniedziałek 15 listopada otrzymaliśmy odpowiedź tej treści:

Prokuratura w Lubaniu prowadzi przeciwko wskazanej osobie postępowanie dotyczące doprowadzenia małoletniej do innej czynności seksualnej. Z uwagi na dobro postępowania i wstępną fazę śledztwa, szczegółowych informacji na ten temat nie mogę udzielić. - usłyszeliśmy od Tomasza Czułowskiego, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Dziś w sprawie 23-latka oświadczenie wydał zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Lubaniu, gdzie Oskar K. był zatrudniony.

Jeszcze przed otrzymaniem przez Straż Miejską w Lubaniu zawiadomienia z Prokuratury Rejonowej w Lubaniu o toczącym się postępowaniu karnym w kierunku art. 200 §1 kk wobec Oskara K., mężczyzna ten w dniu 15 listopada br. złożył pisemne podanie o rozwiązanie stosunku pracy bez zachowania terminu wypowiedzenia z powodów osobistych. Podanie to zostało przyjęte przez Komendanta, w związku z czym oskarżony nie jest już pracownikiem naszej jednostki.

Faktem jest, że zarzucany mu czyn miał miejsce poza godzinami pracy jako strażnik miejski oraz podczas przebywania na zwolnieniu lekarskim – oskarżenie nie ma więc żadnego związku z pracą jaką wykonywał. O szczegóły postępowania należy pytać Prokuraturę Rejonową w Lubaniu.

Oskar K. był zatrudniony w naszej jednostce od m-ca stycznia 2020 roku. Faktem jest, iż od miesiąca maja br. do listopada br., Oskar K. wykazywał długotrwałe i częste nieobecności w pracy spowodowane zwolnieniami lekarskimi - na liczbę 112 dni. Podczas pełnienia obowiązków służbowych jako strażnik miejski nie wykazywał jednak rażących błędów i uchybień.

Chcę w tym miejscu podkreślić fakt, że niezależnie od wszczętego przez prokuraturę postępowania wobec Oskara K., decyzją Komendanta Straży Miejskiej w Lubaniu, która zapadła już w połowie bieżącego roku, umowa o pracę na czas określony zawarta z Oskarem K. miała wygasnąć zgodnie z terminem, tj. z dniem 31 grudnia roku 2021.

Niezależnie od werdyktu jaki zapadnie w sprawie – Straż Miejska w Lubaniu zdecydowanie potępia ten jak i każdy inny czyn zabroniony przepisami prawa. Dla sprawców jakichkolwiek przestępstw nie ma miejsca w szeregach naszej formacji.

Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Lubaniu

Michał Łukjaniec

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Oskar K. złożył też rezygnację z funkcji sołtysa, choć w urzędowym Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Leśna jego nazwisko wciąż figuruje na liście sołtysów. Mężczyzna pierwszych kilka dni spędził w areszcie, później został zwolniony, a Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną. Postępowanie prokuratorskie wciąż się toczy, a prokuratura nie udziela informacji w tej sprawie.

red.

Komentarze (85)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obywatel
Obywatel 24.11.2021, 11:30
Oczywiście większość komentujących odbiega od tematu skupiając się na innych niezwiązanych z tym sprawach. Rozumiem Wiązanie tego tematu w związku z wiekiem dziewczynki a wizytami w szkołach ale ludzie ogarnijcie się z takim myśleniem bo nikt niedługo nie będzie mógł z gości wejść do szkół na rozmowy z dziećmi a tym bardziej policjanci czy strażnicy. Nie zapominajmy że policja równiej prowadzi takie spotkania. Nie mówię już o naszym mieście ale o całej Polsce. ( Po co poruszać tematy niezwiązane z tą sytuacją ) niedługo napiszecie że nauczyciel nie może uczyć dzieci tylko nauczycielki bo przecież też pracuje z dziećmi a to facet ... I też może mieć ciągotki 🙄 czy temat artykułu naprawdę dotyczy Teraz edukacji dzieci czy sytuacji i czynu tego człowieka ? Luuudzie na temat 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Don Wasyl
Don Wasyl 24.11.2021, 16:52
Ja akurat lubię gdy ludzie odbiegają od tematu bo można się wiele ciakawych rzeczy dowiedzieć.
😉
😉 24.11.2021, 18:20
Dokładnie.
Psie kupy na chodnikach, pakietów w mieście jak na lekarstwo a SM co robi? ;)
Do Marianek
Do Marianek 23.11.2021, 22:26
Aby chodzić na prelekcje do podstawówki, to trzeba mieć podejście do dzieci - ale nie takie jak wyżej opisano, a przede wszystkim to trzeba umieć o czymś więcej z tymi dziećmi porozmawiać.
A kto ją zna to wie , że to inteligenta i ogarnięta kobieta która ma bardzo dobrą opinię wśród znajomych i dobrze wykonuje swoją prace 😉.
Również nikt jej nie zarzuci, że ma pociąg do alkoholu po godzinach.

Wiem, że ty myślisz o balangach w weekendy🍻🍻🍺🍺🍷🍹to na prelekcji nie przejdzie - przecież taką stresującą masz pracę 😂😂😂😂 .

I całe szczęście, że to ona edukuje dzieci bo coś przynajmniej z tych zajęć zrozumieją 😉 a ty jak nie masz co w pracy robić , to Do Marianek za interweniuj u władz o dodatkowe pakiety na psie kupy 😉
Mat
Mat 23.11.2021, 06:00
Chłopaki ze strazy są spoko.trafiła im sie czarna owca. Wszedzie moze sie trafic. Testy tez tu nie pomoga jak glowa siadła pozniej.... A w tej robocie głowę trzeba mieć mocną.
😂😂😂
😂😂😂 23.11.2021, 09:49
To chyba sam jesteś ze straży albo ich nie znasz 😂😂
Renomę , dobrą opinię i szacunek ma tam tylko strażniczka.
😂
😂 23.11.2021, 16:07
Renomę? 😂😂😂😂😂😂😂
Marianek
Marianek 23.11.2021, 13:19
Chyba chodzisz do podstawowki ze ja tam widujesz😂🤣 rączka juz nie boli 🤣🤣
Leśny Ludek
Leśny Ludek 22.11.2021, 18:48
A czy w Leśnej nie ma podobnego przypadku na tle pedofilskim? Chodzą takie słuchy po mieście...
a
a 23.11.2021, 10:15
Dajcie sobie spokój, pomyślcie o ofierze, a nie tylko o sensacji. Takie osoby potrzebują spokoju, a nie robienia wokół zamieszania i stawiania na świeczniku. Przeżyły dramat i jakoś muszą dojść do siebie. Durne komentarze mogą naprawdę doprowadzić do tragedii. Mam nadzieję, że nie czytają tych komentarzy, ale jeśli tak by się zdarzyło, to chcę przekazać, żeby się trzymały, że to nie ich wina i że myślę o nich ciepło.
🤬
🤬 23.11.2021, 09:40
Był.
Pan Z****
Łysy
Łysy 22.11.2021, 18:16
Sołtys, strażnik, strażak? A nie ksiądz? To jakiś błąd, bo przecież tylko ksiądz mógłby takie rzeczy zrobić.
Do lysy
Do lysy 23.11.2021, 05:03
I twój stary w dniu
Marian
Marian 22.11.2021, 22:49
I tu jesteś w błędzie mój chłopcze , bo nie wiadomo co może ogarnąć twoją duszyczkę
Roman
Roman 22.11.2021, 20:58
Trzeba być przygłupem żeby pisać takie rzeczy. Skoro nie masz nic mądrego do napisania to lepiej dla społeczeństwa nie oddzywaj się. Współczuję głupoty !
Jola
Jola 22.11.2021, 19:57
Żałosny i prymitywny komentarz Mały Człowieku z kompleksami.
OKlemens
OKlemens 22.11.2021, 19:07
No ale ten miejski strażnik w czasach świetności w niedziele i święta nakazane we mszach świętych nabożnie uczestniczył. A\ nawet spowiedź nie tylko wielkanocną zaliczał z rozgrzeszeniem. To nie wiele różnił się w kwestiach molestowania od księdza.
Hej suczki nananana...
Hej suczki nananana... 22.11.2021, 18:06
Weź na noc niekumatą, a ona przyjdzie z tatą a za nimi prokurator!
32
32 26.11.2021, 18:06
Mi tez sie podoba a jestem kobietą. Mloda **** ********* mówiąc ze ma 16 lat , a to juz nie karalne . Podczas sexu patrzył w *** nie w oczy nie myslac ze panna zaskoczy . Teraz afera i zniszczą sołtysa do zera . W doroslym życiu ile znacie małżeństw gdzie różnica 10 lat nie robi na nikim wrażenia. Trzymaj sie chłopaku.
33_33
33_33 29.11.2021, 10:39
Zamknij ****. Ta dziewczyna nie byla pelnoletnia, ona miala 13 lat! Rozumiesz *** 13 lat!! Nie znasz jej osobiscie wiec zaknij *** pysk. Ona teraz musi przechodzic przez pieklo. Jest tak mloda dziewczyna ktora powinna przechodzic swoje dziecinstwo szczesliwie a nie przez dlugi okres jak teraz bedzie ciagana po sondach. Wiec jeszcze raz mowie ci zamknij pysk i nie dodawaj takich komentarzy bo nie wiesz co czuje ta dziewczyna.
Przeciwieństwo twojego IQ
Przeciwieństwo twojego IQ 29.11.2021, 10:27
Proszę się nie wypowiadać, jesli nie znasz sytuacji. Różnica związku 10 lat jest okej, jeśli dwie osoby są pełnoletnie, a nie gdy dziewczyna ma 13 lat. Pomyśl jak czuje się ofiara, oraz postaw się na jej miejscu. Nie pozdrawiam.
ojciec
ojciec 23.11.2021, 13:48
Typowy pedofilski tekst. Spodobał ci się, to pomyśl, co to o tobie mówi.
W głowie się nie mieści
W głowie się nie mieści 22.11.2021, 16:44
Strażnik Miejski , Strażak, Sołtys
Funkcje zaufania publicznego i taki numer 🤬🤬🤬🤬🤬
zulu
zulu 22.11.2021, 20:27
Ilu takich funkcyjnych urzędników nie zostało ujawnionych?
Żle kiedy przestępca zostaje urzędnikiem ale gorzej kiedy urzędnik zostaje przestępcą.
Fragles
Fragles 22.11.2021, 16:44
Brawo za odwagę dla tych którzy zgłosili takie podejrzenie!Szacun!Tak powinno to działać w normalnym społeczeństwie.
Czop komunikacyjny zawiódł
Czop komunikacyjny zawiódł 22.11.2021, 17:58
Nie znam szczegółów kto go nakrył ale brawa dla niego

jestem jak najbardziej za kastracją chemiczną osób którzy mają pociąg do dzieci.
KomCzop
KomCzop 23.11.2021, 09:31
Ja też! A wielebnych profilaktycznie chirurgicznie jako krwawa ofiara dla Pana przed odprawieniem mszy prymicyjnej.
Oskarek
Oskarek 22.11.2021, 16:17
On się wyhuśtał.
Cichy
Cichy 22.11.2021, 15:42
Za darmo go nie zatrzymali. Sprawę wygaszą bo Sołtys, Strażnik , Strażak z OSP . Wszystkich którzy mieli z nim kontakt powinno się sprawdzić. W OSP Grabiszyce muszą być dumni z takiego strażaka.
Anonim
Anonim 22.11.2021, 18:32
chciał bym zaznaczyć,że z tego co mi wiadomo to przed popełnionym zarzutem nie należał już do jednostki Straży Pożarnej podobno zrezygnował.
Czop komunikacyjny zawiodł
Czop komunikacyjny zawiodł 22.11.2021, 17:58
W OSP zawieszony z tego co plotki krążą
Obywatelka
Obywatelka 22.11.2021, 17:00
***cie się w końcu od osp
Nadinspektorka
Nadinspektorka 22.11.2021, 14:39
Z uwagi na dobro postępowania i wstępną fazę śledztwa, szczegółowych informacji na ten temat nie mogę udzielić. - usłyszeliśmy od Tomasza Czułowskiego, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.
============
A jak długo ta wstępna faza śledztwa będzie trwała? Przecież pan "0" deklarował generalną reorganizację podległych mu organów m.in. w zakresie czasu trwania posterowań karnych.
Uciąć mu wacka
Uciąć mu wacka 22.11.2021, 14:22
Czy to był jeden z tych strażników co oblali test psychologiczny do policji i przyjęli się do SM?
Ojojoj
Ojojoj 22.11.2021, 17:38
Chyba nie. Niektorzy nie pchaja sie do g... jakim obecnie jest Policja.To nie te czasy.
Ps. Do sm tez sa testy.
Do ojojoj
Do ojojoj 22.11.2021, 21:43
Sam się pewnie nie dostałeś i teraz krytykujesz 😂😂
Ojojoj
Ojojoj 23.11.2021, 05:56
Trzeba nie miec rąk i nóg zeby sie nie dostac. Ale uspokoje cię nie pracuję w sluzbach. Kleje kapcie za dobra kasę ktorej ty na oczy nie zoabczysz 🤣
hahahaah
hahahaah 23.11.2021, 10:58
^Tak, milioner z Birkenstocka XD
Hehehe
Hehehe 23.11.2021, 22:10
Powiedzial dziad z Lubania xD
Do ojoj
Do ojoj 23.11.2021, 09:52
Bo na inną pracę za głupi jesteś 😂😂
Uspokoję cię , mam pracę w Lubaniu za kasę co ty masz w kapciach😂😂
gdzie tu rozsadek
gdzie tu rozsadek 22.11.2021, 13:21
W gminie teraz w ogóle panuje wolna amerykanka. Czy ktoś to weryfikuje czy osoba która robi zajęcia przez gminę czy sołectwa nie jest chociaż karana? Z tego co wiem to nie. Czy ma jakiekolwiek kwalifikacje do pracy z dziećmi? Wystarcza znajomości? I trwają poszukiwania chyba najbardziej dziwacznych tematów zajęć bez żadnego nadzoru. Kto dba o podstawowe bezpieczeństwo dzieci? Czy musi dojść do jakiejś tragedii?
Czop komunikacyjny zawiodł
Czop komunikacyjny zawiodł 23.11.2021, 09:55
Przeglądnij fotografie z festiwalu a zobaczysz alkohol faje , dzieci biegające w tym towarzystwie. Ciekawe czy to wspiera gmina?
antydziwak
antydziwak 23.11.2021, 08:26
Dziwaczne to jest malowanie przez dzieci grafiti na przystankach. Nauczyliście dzieci wandalizmu to zróbcie jeszcze warsztaty ze skręcania i robienia zastrzyków
klasa
klasa 23.11.2021, 09:03
Przypuszczam, że ze znalezieniem doświadczonej kadry w tym gronie nie byłoby problemu.
Wiola
Wiola 22.11.2021, 19:43
Są wymyslane tylko po to żeby brac pieniądze z prowadzenia swietlicy. Jestem ciekaw czy burmistrz wyciągnie konsekwencje wobec osoby prowadzącej świetlicę bo na jej kompetencje do tej pory wydaje sie być ślepy. Zajecia w calej gminie prowadza osoby nie majace kwalifikacji i to za przyzwoleniem burmistrza i radnych
Radny
Radny 23.11.2021, 10:10
To prawda
Czy w śród tych osób, choć jedna jest wykwalifikowana do pracy z dziećmi?
halina
halina 23.11.2021, 09:06
To tak jak w Olszynie.
Seneka
Seneka 22.11.2021, 19:10
A czy kto sprawdza świadectwo moralności księdza katechety przed "oddaniem" mu dziecka do pierwszokomunijnej indoktrynacji?
dorot
dorot 23.11.2021, 09:07
Tak, jeśli jest prowadzi religię w szkole, to musi przedstawić zaświadczenie o niekaralności.
Mucek
Mucek 23.11.2021, 10:45
A świadectwo od seksuologa że jest wolny od inklinacji czyli seks-pedofiliańskich dewiacji?
Rotanka
Rotanka 23.11.2021, 09:35
Chodzi o moralność a nie karalność. Wszyscy wielebni pedofile przy pierwszej wpadce nie byli karani.
marcin
marcin 23.11.2021, 13:00
Najazd na kościół, czyli standardowa lewacka taktyka odwracania uwagi od problemu. Kościół ma swoje za uszami i to jest osobny temat. W tym przypadku jednak dyskusja dotyczy tego, co firmuje gmina, urząd państwowy i jaką sprawuje nad tym kontrolę (a raczej brak kontroli). Motto naszych władz to niech się dzieje co chce, byle zdjęcia fajne wyszły.
Fg
Fg 10.12.2021, 21:57
Nie koscol kolego a sluzacy koscilowi
Grazianka
Grazianka 24.11.2021, 21:46
No ale to jedno... Kościół skundlony z władzą, przede wszystkim samorządową - a władza z Kościołem i sie wzajemnie przenikają. Pedofilska zaraza wyszła z Kościoła 1700 lat temu po raz pierwszy objawiona i tak sie wlecze...
catarina
catarina 22.11.2021, 17:39
Jak była impreza w lecie przy gimnazjum jakieś stare pieśni czy coś takiego grali to były palone tam skręty nie przez młodzież tylko przez dorosłych. Nikt z tym nawet nie krył. Widziałam jak sobie podawali podczas tańców. Nie puszcze tam do tego centrum społecznego nigdy swojego dziecka. Zapraszają jakichś podejrzanych ludzi a ja sie boje o bezpieczenstwo. Wszyscy to mają gdzieś nawet policja nie sprawdza kto jest zapraszany.
Kleofas
Kleofas 22.11.2021, 19:11
... a do kościelnej katechezy puścisz?
dorot
dorot 23.11.2021, 09:14
Nie wiem, co ma z tym wspólnego kościół. Ale dla twojej wiedzy do komunii nie puszczam ani na religię. A skoro już o tym mowa, to w tym roku pierwszy raz w historii gminy (a może i kraju) organizatorem najważniejszego święta państwowego w gminie była parafia, a nie urząd. Urząd jedynie "współuczestniczył", tak było na plakatach. Może urząd zorganizuje w rewanżu boże ciało, nie wiem. Do tego na obchodach święta państwowego nie było burmistrza, tylko proboszcz. Jeśli więc już pisać coś o kościele, to obecna władza ma tak miękki kręgosłup w tym zakresie, że chyba gorzej być nie może.
Kremona
Kremona 24.11.2021, 21:49
No w przypadku świąt państwowych a konkretnie świąta Niepodleglości to kościelni lgną a mają akurat w tym udział najmniej pożądany. Skundleni z zaborcami czynili wszystko aby wolności ojczyzna nie odzyskała...
Adela
Adela 23.11.2021, 09:37
Jak to co ma wspólnego kościół? Przecie tam jest gniazdo wszelkiego zepsucia, seks-dewiacji i innej Gomory. Tam mają od 1700 lat a wcześniej skutecznie kryli bo nie było mediów i internetu. No i nie mieli na papieskim tronie Franciszka.
ministrant
ministrant 23.11.2021, 09:25
Obchody robił proboszcz, bo burmistrz caly czas wysługuje się innymi, a sam nic nie robi tylko się podpina i potem chwali. Dobrze że zrobił te obchody proboszcz, bo inaczej nic by pewnie nie było.
😳😳😳
😳😳😳 22.11.2021, 13:07
Brał udział w akcjach SM bezpieczna droga do szkoły ? I prelekcjach z profilaktyki zagrożeń w szkołach??
😝
😝 22.11.2021, 17:34
Zajecia prowadzi pani straznik.
❤️
❤️ 22.11.2021, 18:00
Fajna jest❤️
Ela
Ela 22.11.2021, 17:02
Szok !
Nikita
Nikita 22.11.2021, 12:36
Co znaczy Oskar K do wiadomosci proponuje wejść w BIP Leśna i tam jest wykaz soltysów gminy Leśna z imienia i nazwiska i wszystko wiadomo
Radny
Radny 22.11.2021, 11:57
Widzę że administrator stosuje cenzurę jak w,, pisowskiej TVP,, i zamieszcza tylko to co mu odpowiada!!!
?
? 22.11.2021, 17:53
To jes norma
Malgorzata
Malgorzata 22.11.2021, 11:55
Co mnie obchodzi jego praca w strazy miejskiej!!!
Jakos wyczyn tego dupka zszedl na dalszy plan ...
obiektyw
obiektyw 22.11.2021, 11:24
Pan Komendant SM nie odróżnia podejrzanego od oskarżonego, a komentarz jest w takim tonie, jakby ten człowiek został już skazany. Oczywiście jeśli ten obrzydliwy czyn się potwierdzi w sądzie- sprawca musi ponieść surową karę i zostać wykluczony z życia publicznego, do czasu wyroku - zawieszony. Póki śledztwo jest w początkowej fazie (jak mówi przedstawiciel prokuratury ) - wstrzymajmy się z wyrokowaniem.
Saharoza34
Saharoza34 22.11.2021, 12:26
Jeden jedyny mądry komentarz.
DonCorleone
DonCorleone 22.11.2021, 19:16
Nic w tym nie ma mądrego. Społecznie został osądzony i słusznie. Społeczeństwo ma nieskrępowane niczym prawo osądzać. Społeczność nie orzeka o karze - od tego właśnie jest sąd. Może go nawet uniewinnić- i wtedy ponownie społeczeństwo osądzi czy miało racje czy nie. Osądzi też orzeczenie sądu. Społeczeństwo jest suwerenem! Tak jest nawet w ewangelii - obłudni wyznawcy jedynie słusznej religii.
🤬
🤬 23.11.2021, 05:04
Niestety sądy w tych czasach nie są obiektywne. Kasa i dobry papuga i znajdą haczyk aby cię uniewinnić. I tak wielu przestępców chodzi i się śmieje.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.11.2021, 11:59
To ukazuje cała prawdę o polskim społeczeństwie
Współczuję dla małoletniej jeżeli to prawda jak i dla oskarżonego jeżeli to nie prawda
Bo w takiej dziurze jak Grabiszyce to już wszyscy wyrok na niego wydali
Bena
Bena 22.11.2021, 16:50
Po polsku będzie; ,, współczuję komu? Czemu? Dziewczynie, mężczyźnie. Itd. Odmiana przez przypadki leży i kwiczy…
244
244 22.11.2021, 16:26
Tak czy siak wszyscy komentujący lepiej woiedzą kto z kim i dlaczego
???
??? 22.11.2021, 10:51
Czy był strażnikiem w dniu popełnienia czynu a w dniu stawiania zarzutów już nie??
lukaszenka
lukaszenka 22.11.2021, 11:03
Z treści wynika że był ale na L4 a potem zawinął ogon
112
112 22.11.2021, 10:49
Brawa dla prokuratury za nałożony na niego dozór policji- w innych miejscowościach gdzie jest "normalna" Prokuratura taki gość dostaje z automatu areszt! W Lubaniu można wszystko bo i tak prokuratura wyda dozór Policji, którego w większości nikt nie przestrzega
Radny
Radny 22.11.2021, 11:53
Widocznie brak wystarczających dowodów na zastosowanie aresztu
Komisarz
Komisarz 23.11.2021, 09:41
Skoro są podstawy do zarzutów i stosowania innych środków zapobiegawczych to i wystarczające są do stosowania innych - czyli aresztu. Widocznie nie zachodzi obawa matactwa i ukrywania sie przed wymiarem sprawiedliwości.

Pozostałe