Okradali podróżnych. Działali m.in. na terenie Dolnego Śląska

  • 17.11.2021, 08:14 (aktualizacja 17.11.2021, 09:32)
  • Źródło: Prokuratura Krajowa
Okradali podróżnych. Działali m.in. na terenie Dolnego Śląska CBŚP

Podziel się:

Oceń:

Przez kilka lat żerowali na pasażerach w pociągach dalekobieżnych. Przestępcy działali także na terenie Dolnego Śląska. Prokuratura apeluje, by pokrzywdzeni zgłaszali się na policję.

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło gang okradający podróżnych w pociągach dalekobieżnych. Śledztwo prowadzone wobec zorganizowanej grupy przestępczej nadzoruje Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

Jak ustalili śledczy, członkowie grupy działali m.in. na terenie województwa dolnośląskiego. Okradali także podróżnych na terenie województwa wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, podkarpackiego, małopolskiego oraz mazowieckiego. Dokonali szeregu rozbojów, jak również kradzieży szczególnie zuchwałej na obcokrajowcach podróżujących pociągami dalekobieżnymi relacji Świnoujście - Przemyśl - pociąg „Przemyślanin”, Świnoujście - Warszawa - pociąg „Uznam”, Zielona Góra - Warszawa - pociąg „Zielonogórzanin”. Doprowadzali poszkodowanych do stanu nieprzytomności lub bezbronności, a następnie dokonywali kradzieży znacznej sumy pieniędzy lub kradzieży pieniędzy bezpośrednio znajdujących się w saszetkach, odzieży lub bagażu pokrzywdzonego.

Prokuratura zwraca się do wszystkich osób, które podróżując pociągami Intercity, „Przemyślanin”, „Zielonogórzanin” i „Uznam” zostały w ten sposób okradzione, o poinformowanie o tym fakcie właściwych dla ich miejsca pobytu i zamieszkania jednostek policji lub prokuratury, lub zwrócenie się bezpośrednio do Centralnego Biura Śledczego Policji, jak również pod numerem telefonu +48 477218984.

Zarzuty w sprawie usłyszało siedem osób. Wszystkie zostały tymczasowo aresztowane. Sprawcom grozi do 12 lat pozbawieni wolności.

Źródło: Prokuratura Krajowa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe